Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach

(okładka miękka)
Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach (okładka miękka, książki)
80/100
Oprawa: miękka
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
36,90 zł
Special Price 25,99 zł
- +
LUB

Opis

Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce opisuje kraj szokujących kontrastów, gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów.
W mieście, które w zaledwie parę dekad pokonało drogę od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata, najnowsze technologie przeplatają się z tradycjami i światopoglądem dawnych Beduinów. Kręte uliczki i tętniące życiem bazary sąsiadują z sześciopasmową autostradą, po której pędzą najnowsze bentleye i używane lexusy. Autorka jest wymarzoną przewodniczką po tym fascynującym świecie. Ze swadą i humorem opisuje kraj, który stał się jej drugim domem. Wyjaśnia, co zrobić, gdy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą, jak rozróżnić typy zasłon na twarz, rozpoznać szejka po tablicach rejestracyjnych i spisać dobry kontrakt ślubny.

Rozdziały tej książki układają się w fascynującą mozaikę – barwny obraz kraju, o którym wciąż niewiele wiemy, ale do którego po zakończeniu lektury wszyscy będziemy chcieli polecieć.

Dodatkowe informacje

Autor Chrobak Aleksandra
Nazwa Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach
Oprawa miękka
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery 03-08-2016
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

By umieć poruszać się w tym wyjątkowym świecie, pełnym sprzeczności i tego co wolno oficjalnie i co wolno nieoficjalnie z pewnością przyda nam się przewodnik. Książka Aleksandry Chrobak nada się do tego świetnie. Znajdziesz tu bowiem czytelniku porady – jak zachowywać się na ślubie, jak reagować na oświadczyny czy religijne dysputy, jak kwalifikować absztyfikantów według ich zamiarów oraz jak dać kosza niedoszłej teściowej nie narażając siebie i jej na afront. I choć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bardzo trudno jest żyć Europejczykom a kobiety nawet po ślubie nie stają się obywatelkami tego kraju – aż korci mnie aby rzucić wszystko i wyjechać do tego pięknego, pełnego kontrastów kraju i na własne oczy przekonać się jak tradycja Beduinów przeplata się z nowoczesną technologią zachodniego świata – zanim Beduińska tożsamość w pełni podda się i zaniknie.
Ocena
Recenzja wg onit / (Dodano 08.08.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: