Swipe to the left

Blog

Odchudzanie - pieć najlepszych książek kulinarnych

18 lutego 2018

To całkowicie normalne, że jeżeli z naszą wagą nie wszystko jest w należytym porządku, najzwyczajniej w świecie chcemy schudnąć. Wiadoma sprawa - odchudzanie nie jest proste, po pewnym czasie można zresztą paść ofiarą efektu jojo. Nie zmienia to faktu, że bez najmniejszego cienia wątpliwości można schudnąć. W bardzo skuteczny sposób. Jak to zrobić? Bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy na ten temat. W dalszej części tekstu przygotowaliśmy kilka książek poświęconych odchudzaniu oraz tematyce kulinarnej. To niesamowicie istotne, aby posiadać stosowną wiedzę na takie tematy jak kuchnia i diety, dzięki temu można bardzo wiele zyskać.

World of Warcraft: Fale ciemności

16 lutego 2018

World of Warcraft to jedna z najwspanialszych gier komputerowych na świecie. Nawet jeżeli nie jesteśmy wielkimi miłośnikami gier komputerowych, generalnie nie przepadamy za grami, mamy inne rozrywki, tak czy siak kojarzymy ten tytuł. Po protstu WoW to kultowa gra, która nieodwracalnie zmieniła świat rozrywki. Może zabrzmiało trochę górnolotnie, ale bez najmniejszego cienia wątpliwości mówimy w tym momencie o takiej grze, która jest pod każdym względem wspaniała. Ciężko porównywać gry komputerowe z książkami, ale jednak można śmiało powiedzieć, że World of Warcraft: Fale ciemności, to taka książka, która jest naprawdę niesamowita.

Świetne premiery na początku lutego !

14 lutego 2018

Wraz z początkiem lutego na polskim rynku wydawniczym pojawiły się nowe, interesujące propozycje książkowe. Opublikowana została książka o charakterze kryminalnym pióra Remigiusza Mroza, a także kontynuacja serii o Christianie Greyu. Na koniec wspomnimy o premierze powieści Sarah Denzil.

3 świetne książki o polskich himalaistach

12 lutego 2018

Himalaizm jest sportem ekstremalnym - prawdziwą pasją osób, które kochają najwyższe góry. Polacy w ostatnim czasie byli na ustach wielu ludzi na całym świecie, z uwagi na udany atak Tomasza Mackiewicza z partnerką Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Atak, który jednak był tragiczny w skutkach. Polak zapłacił za marzenia najwyższą cenę. O słynnych polskich himalaistach napisano co najmniej kilka książek. Przedstawiamy wybór trzech z nich.

Elitarne jednostki i indywidualiści w policji i w wojsku

11 lutego 2018

Jak działają służby w Polsce - antyterroryści, śledczy policji czy snajperzy GROM-u? O tym wszystkim możecie dowiedzieć się z trzech książek, które Wam oferujemy.

Najciekawsze premiery pierwszej połowy stycznia!

9 lutego 2018

Pierwsza połowa stycznia upłynęła na polskim rynku czytelniczym pod znakiem premier książkowych. Nową książkę wydał Harlan Coben, a Jojo Moyes zaproponowała swoim fanom utwór „Ostatni list od kochanka”. Leisa Rayven opublikowała w Polsce książkę „Złe serce”. Sprawdźmy, po co warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

"Sekret, którego nie zdradzę” - Tess Gerritsen

7 lutego 2018

Tess Gerritsen to znakomita autorka thrillerów, która zaskakuje swoich czytelników w każdej kolejnej książce. Popularność jej pisarstwa spowodowała, że sięgnęłam również po jedną z jej najnowszych powieści - thrillerów z serii o detektyw Jane Rizzoli oraz lekarce sądowej Maurze Isles. Obie panie zmierzyć musiały się z bestialskim morderstwem producentki horrorów.

Topowe gry na podstawie bestsellerowych książek

5 lutego 2018

Inspiracją do powstania wielu spektakularnych pod względem grafiki i ciekawych gier fabularnych były dobrze sprzedające się książki. Twórcy gier inspirują się wieloma różnymi dziełami popkultury, a powieści zajmują tutaj szczególne miejsce. Chcielibyśmy wspomnieć o trzech szczególnych tytułach gier na podstawie bestsellerów książkowych: Metro 2033, Władca Pierścieni oraz Wiedźmin.

Pomysły na zabawę z niemowlakiem – polecane książeczki

4 lutego 2018

Na książeczki nigdy nie jest za wcześnie. Już dziecko 6-miesięczne potrafi skupić uwagę i zainteresować się prostymi obrazkami. Oglądanie ilustracji to dobra zabawa, zwłaszcza gdy opiekun (-ka) nazywa przedmioty ukazane na rysunkach, opowiada krótkie historyjki, a dziecko samodzielnie próbuje przewracać kartki.

Najlepiej sprzedające się kategorie książek roku 2017

2 lutego 2018

Z danych o czytelnictwie z kwietnia 2017 roku, zaczerpniętych z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że 37 proc. Polaków w ostatnim roku przeczytało co najmniej jedną książkę. Nie są to najlepsze wyniki w historii, ale wydaje się, że w narodzie uformowała się stabilna grupa czytelników, którzy chętnie obcują z książkami. Po jakie kategorie literatury sięgają najczęściej?