Swipe to the left

Blog

Camilla Lackberg - od której książki zacząć

19 listopada 2017

Camilla Lackberg to jedna z najchętniej wybieranych przez polskich czytelników autorek powieści kryminalnych. Jej cykl książek odniósł ogromny sukces na całym świecie, a ona sama zyskała miano mistrzyni szwedzkiego kryminału.

Rosyjski dla zaawansowanych - polecane książki

17 listopada 2017

Niegdyś język rosyjski był obowiązkowym językiem obcym dla naszych rodziców i dziadków. Dziś mało kto potrafi się nim płynnie posługiwać. Dla zaawansowanych osób władających tym językiem oraz znających dobrze cyrylicę polecane będą książki, pozwalające szlifować w dalszym ciągu umiejętności językowe.

SHERLOCK HOLMES I NECRONOMICON. TOM 2. NOC NAD ŚWIATEM - Cordurie Sylvain

15 listopada 2017

Sherlock Holmes to postać, której nie trzeba przedstawiać żadnemu czytelnikowi kryminałów. Wykorzystując popularność tego dżentelmena, rozwiązującego drogą dedukcji i prowadzonego drobiazgowo śledztwa nawet największe zagadki kryminalne, Sylvian Cordurie stworzył serię komiksowych przygód Holmesa. W lipcu 2016 roku wydano drugi tom serii Sherlock Holmes i Necronomicon, pod tytułem „Noc nas światem”. Czy sprosta ona miłośnikom Sherlocka Holmesa i czytelnikom pierwszego tomu serii?

Słup ognia - Follett Ken

14 listopada 2017

Fani sagi historycznej autorstwa Kena Folleta długo czekali na premierę trzeciej jej części. Po „Filarach ziemi” oraz „Świecie bez końca” w końcu w księgarniach pojawiła się kolejna książka „Słup ognia”. Czy sprosta miłośnikom pisarstwa Folleta?

Hiszpański dla zaawansowanych - polecane książki

13 listopada 2017

Gorąca Hiszpania jest pełna przepięknych miejsc, wartych zobaczenia, na czele z Madrytem, Barceloną, Cordobą czy Sewillą. To tylko jedne z licznych miast tego kraju oferujących turystom ogrom atrakcji i zabytków. Warto przed wyjazdem do Hiszpanii nauczyć się choć podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Jeśli jednak planujemy wyjazd do Hiszpanii na dłużej lub na stałe, albo chcemy robić interesy z hiszpańskimi firmami, powinniśmy szlifować język, aby móc się nim swobodnie posługiwać. Pomogą w tym książki wskazane poniżej.

MROCZNE INTRYGI. TOM 2. WŁADCA CIENI : Clare Cassandra

12 listopada 2017

Miłośnicy powieści Cassandry Clare z niecierpliwością wyczekiwali na kolejną książkę z cyklu o Nocnych Łowcach. Drugi tom serii Mroczne Intrygi, pod tytułem „Władca Cieni” pozwala na poznanie dalszych losów Emmy Carstairs oraz Juliana Blackthorna. Znając poprzednie części cyklu Dary Anioła oraz Diabelskie Maszyny, fani sagi Cassandry Clare oczekiwali podobnej historii od Mrocznych Intryg. Pierwszy tom nie był zachwycający, choć utrzymany w klimacie świata Nocnych Łowców, walczących ze złem. Jaki jest drugi tom, wydany pod tytułem „Władca Cieni”?

Fotografia dla początkujących

11 listopada 2017

Jesteś fotografem-amatorem? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o sztuce fotografii, aby móc robić swoim bliskim piękne zdjęcia z uroczystości rodzinnych, z wycieczek za miasto czy z wakacji? Sięgnij po książki napisane przez praktyków, którzy mają wiedzę dotyczącą wykonywania pięknych zdjęć i wykorzystywania oświetlenia - naturalnego i sztucznego. Przedstawiamy trzy wybrane poradniki.

ÓSMY CUD ŚWIATA - Witkiewicz Magdalena

10 listopada 2017

13 września 2017 roku swoją premierę miała nowa książka Magdaleny Witkiewicz pod tytułem „Ósmy cud świata”. Czego można się po niej spodziewać i czy fani pisarstwa Witkiewicz nie zawiodą się na jej kolejnej książce? Czy ona również kończy się „happy endem” charakterystycznym dla tej polskiej pisarki?

Zioła dla zdrowia - domowa apteka

9 listopada 2017

W medycynie ludowej, naturalnej wykorzystywane są od wieków zioła i preparaty pochodzenia naturalnego, służące do uśmierzania bólów różnego pochodzenia. Działają one aseptycznie, przeciwwirusowo, antybakteryjnie i antygrzybicznie. Ziołolecznictwo zna rozwiązania dla każdej dolegliwości. Przedstawiamy ciekawe opracowania, które są poświęcone temu zagadnieniu.

Nowości listopada - szwedzki kryminał, lubiana polska literatura obyczajowa i wzruszająca biografia

8 listopada 2017

Pierwsza połowa listopada obfituje w ciekawe premiery na rynku czytelniczym. W Polsce wydano kolejny tom kryminałów Camilli Langberg. Swojej premiery doczekała się pierwsza część nowej serii Katarzyny Michalak oraz biografia zmarłego tragicznie siatkarza - Arkadiusza Gołasia.