Swipe to the left

Blog

​Wampiry, upiory i inne potwory

23 września 2017

Po sukcesie sagi „Zmierzch”, młodzież, jak i liczni dorośli czytelnicy, zakochali się w mistycznych potworach. Wampiry, upiory i inne potwory stały się więc bohaterami pierwszo i drugoplanowymi kolejnych książek, pisanych przez autorów z całego świata. Sprawdź przegląd książek z fantastycznymi postaciami - w roli głównej i w tle.

​Hit lata ! Słoiki, owoce, przetwory !

22 września 2017

Jak zatrzymać smaki i zapachy lata? Najlepiej zrobić przetwory, które umilą nam długie, zimowe wieczory, będą dodatkiem do naleśników, przekąską do obiadu lub kolacji, albo bakaliami, dodawanymi do ciast i deserów. Prezentujemy kilka pozycji książkowych, które wyjaśniają czytelnikom, jak przygotować trwałe i pyszne domowe przetwory w słoikach i nie tylko.

​Zadbaj o swój ogród ! Ciekawe książki o pielęgnacji roślin

21 września 2017

Jeśli i Ty w dzieciństwie zakochałeś się w książce autorstwa Frances Hodgson Burnett pod tytułem „Tajemniczy ogród” i trwasz przez lata w fascynacji pięknem naturalnych, bogatych we wszelką roślinność ogrodów, na pewno będziesz chciał dowiedzieć się, jak dbać o swój własny ogród. Pomogą w tym zaproponowane przez nas pozycje książkowe.

Jo Nesbø i cykl o Harrym Hole’u – od której części zacząć czytać?

20 września 2017

Zgorzkniały, zmęczony życiem, uzależniony od alkoholu, zmaga się z licznymi problemami osobistymi… taki właśnie jest Harry Hole, bohater kryminałów Jo Nesbø. Ale to tylko jedno oblicze policjanta. Mimo wad, jego niesamowity talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych jest na wagę złota. I za to go my, czytelnicy, kochamy.

Lektury z liceum i gimnazjum, które musisz znać

19 września 2017

Kanon lektur szkolnych ulega zmianom, wraz z podstawą programową, układaną dla kolejnych szczebli edukacji. Niemniej istnieje kilka pozycji w spisie lektur, które pozostają niezmiennie, pomimo upływu czasu. Są to dzieła wielkich mistrzów, które wniosły bardzo wiele do literatury światowej. Przedstawiamy Państwu wybór najpopularniejszych lektur szkolnych z gimnazjum i liceum.

​Jak przetrwać w nieprzyjaznych okolicznościach? Przejrzyj nasze podręczniki survivalowe.

18 września 2017

Definicja survivalu nie mieści się w kategoriach sportu, turystyki czy jakiejkolwiek formy rekreacji ruchowej. Można powiedzieć, że survival to inaczej umiejętność przetrwania w każdych warunkach. Obejmuje różnorodne działania człowieka, który przygotowuje się do przetrwania w sytuacji zagrożenia. Czy poradziłbyś sobie przez choć jedną dobę w głuchym lesie, z dala od cywilizacji, zdany wyłącznie na siebie? A może dałbyś sobie radę na bezludnej wyspie, wyrzucony na brzeg przez ocean, tylko we własnym ubraniu, bez jakichkolwiek narzędzi? Jeśli interesują cię zagadnienia survivalowe, zapraszamy do lektury kilku propozycji książkowych.

​4 najciekawsze pozycje dotyczące historii motoryzacji - dla prawdziwych entuzjastów

17 września 2017

Na co dzień większość z nas nie zastanawia się nad tym, kiedy i w jaki sposób wynaleziono silnik mechaniczny czy koło. Historia motoryzacji sięga tak naprawdę czasów prehistorycznych, kiedy to nasi praprzodkowie odkryli koło i możliwości, jakie ono za sobą niesie. Do XIX wieku ten genialny wynalazek pozwolił na stworzenie pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni lub z pomocą zwierząt. Później zaś powstał silnik i pierwszy samochód, który dzięki niemu jeździł. Chcesz wiedzieć więcej o motoryzacji w Polsce i na świecie? Przedstawiamy 4 najciekawsze pozycje książkowe.

Kochasz Konie? Kilka obowiązkowych pozycji

16 września 2017

Konie to dumne i bardzo mądre zwierzęta, które potrafią okazywać emocje - radość, złość czy smutek. Od wieków towarzyszą człowiekowi. Zostały całkowicie udomowione i wykorzystuje się je do między innymi do prac gospodarskich. Oczywiście nie brakuje entuzjastów tych zwierząt i sportów z nimi związanych. Jeśli i Ty kochasz konie, a jeździectwo to Twoja pasja, na pewno zechcesz poznać książki dotyczące ich życia, gatunków, sportów, w których biorą udział oraz zasad dbania o zdrowie i piękny wygląd koni.

Książki dla miłośników urządzania wnętrz

15 września 2017

Urządzanie mieszkania to nie lada zadanie. Ma ono być wygodne i funkcjonalne, a przy tym spełniać wymagania estetyczne domowników. Co jest modne? Co świadczy o dobrym guście? Co do czego pasuje? W jakim stylu zaaranżować wnętrza? Te i inne pytania dręczą domorosłych architektów wnętrz.

Książka, e-book czy audiobook - nowe technologie i klasyki - co wybieramy?

14 września 2017

Jeszcze kilka dekad temu słowo „książka” miało jedno znaczenie. Krył się pod nim papierowy tom – w twardej bądź miękkiej oprawie. Dziś jednak form, jakie książka może przybrać jest więcej. Poza tą klasyczną, sięgnąć możemy także po ebooki oraz audiobooki. Która opcja jest najlepsza?