Imperium

(okładka twarda)
Imperium (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 364
Oprawa: twarda
Wydawca: Spółdzielnia wydawnicza Czytelnik

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Bestseller 1993 roku, tłumaczony na całym świecie. "Imperium" to bodaj najwybitniejsze dokonanie indywidualnego, pełnego inwencji stylu reportażu Kapuścińskiego, będącego niedościgłym wzorem dla największych dziennikarzy dzisiejszych czasów; ukazuje uchwycony na gorąco, w pełnych wielorakich znaczeń przybliżeniach, proces rozpadu Związku Radzieckiego – ostatniego imperium kończącego się stulecia.

Książka ta składa się z trzech części:
"Część I nazywa się »Pierwsze spotkania (1939-1967)« i jest relacją z moich dawnych pobytów w Imperium. Opowiadam w niej o wkroczeniu wojsk sowieckich do mojego miasteczka na Polesiu (dziś jest tam Białoruś), o podróży przez zaśnieżoną i bezludną Syberię, o wyprawie na Zakaukazie i do republik Środkowej Azji, a więc do obszarów b. ZSRR pełnych egzotyki, konfliktów i osobliwej, pełnej emocji i sentymentów atmosfery.

Część II nazywa się »Z lotu ptaka (1980-1991)« i zdaje sprawę z kilku moich dłuższych wędrówek po rozległej ziemi Imperium, jakie odbyłem w latach jego schyłku i ostatecznego rozpadu (ostatecznego w każdym razie w tej formie, w jakiej istniał do roku 1991). Podróże te odbywałem sam, omijając oficjalne instytucje i trasy, a szlak tych wypraw prowadził od Brześcia (granica b. ZSRR z Polską) do Magadanu nad Pacyfikiem i od Workuty za Kołem Polarnym do Termezu (granica a Afganistanem). W sumie jakieś 60 tysięcy kilometrów.

Część III nazywa się »Ciąg dalszy trwa (1992-1993)« i jest to zbiór refleksji, uwag i notatek powstałych na marginesie moich podróży, rozmów i lektur."
Ryszard Kapuściński

Dodatkowe informacje

Autor Kapuściński Ryszard
Nazwa Imperium
Liczba stron 364
Oprawa twarda
Wydawca Spółdzielnia wydawnicza Czytelnik
Numer wydania XXI
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Data premiery 07-11-2013
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Imperium

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: