Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI

(okładka miękka)
Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 90
Oprawa: miękka
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

"Kierunki geograficzne na wesoło" to zbiór 60 ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy z uczniami na lekcjach przyrody oraz na różnych zajęciach pozalekcyjnych – wyrównawczych i rozwijających.

Prezentowane w publikacji materiały służą utrwaleniu umiejętności wyznaczania kierunków geograficznych. Są podzielone na dwie części. Pierwsza część składa się z 50 ćwiczeń o różnym stopniu trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Kierunki geograficzne określone są polskimi nazwami. Część druga obejmuje 10 ćwiczeń, a kierunki geograficzne określone są skrótami międzynarodowymi.

Uczeń ma za zadanie poruszać się po kratkowanych polach wzdłuż ich linii i po przekątnych, rozpoczynając swoją drogę od miejsca zaznaczonego kropką. Po prawidłowym wykonaniu ćwiczenia odkryje rysunek niespodziankę. Rozwiązania zadań umieszczone są na ostatnich stronach zeszytu.

"Zeszyt ćwiczeń »Kierunki geograficzne na wesoło« można wykorzystać zarówno na lekcjach przyrody, jak i na zajęciach pozalekcyjnych – wyrównawczych i rozwijających. Tematyka kierunków geograficznych, a głównie zastosowanie tej wiedzy w praktyce, często stanowi dla uczniów problem i wymaga wielokrotnego ćwiczenia. Zamieszczone w książce zadania pozwalają na […] doskonalenie tej umiejętności oraz utrwalenie nabytej wiedzy w przyjazny sposób, poprzez zabawę. Ponadto […] rozwijają wyobraźnię uczniów, ćwiczą ich zdolności manualne, koncentrację i spostrzegawczość, a także kształtują umiejętność czytania ze zrozumieniem i podążania za wskazówkami. Publikacja […] stanowi również duże ułatwienie w pracy dydaktycznej nauczyciela."
z recenzji Bożeny Medolińskiej, nauczycielka dyplomowana przyrody

Dodatkowe informacje

Autor Wróblewska Ada Joanna
Nazwa Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI
Liczba stron 90
Oprawa miękka
Wydawca Oficyna Wydawnicza Impuls
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor OSDW Azymut
Data premiery 10-02-2016
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kierunki geograficzne na wesoło. Zabawy przyrodnicze dla klas IV-VI

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: