Księga ryb Williama Goulda

(okładka twarda)
Księga ryb Williama Goulda (okładka twarda, książki)
Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 12 godzin

Normalna cena:
42,90 zł
Special Price 27,49 zł
- +
LUB

Opis

Najsłynniejsza obok "Ścieżek Północy" powieść Richarda Flanagan. Arcydzieło współczesnej literatury wyróżnione m.in. Commonwealth Prize.

Dawno, dawno temu, gdy Ziemia była wciąż młoda, a ryby w morzu i wszelkie stworzenia na lądzie nie były jeszcze zagrożone wyginięciem, mężczyzna o nazwisku William Buelow Gould został skazany na dożywocie w najstraszniejszej kolonii karnej Imperium Brytyjskiego. Wysepka Sary, zapomniana przez Boga część Ziemi van Diemena, stała się dla niego całym światem. Pewnego dnia więzienny lekarz zleca Gouldowi sporządzenie albumu z rysunkami ryb, zamieszkującymi okoliczne wody.

"Księga ryb Williama Goulda" to szczytowe osiągnięcie Richarda Flanagana, któremu patronują najwybitniejsi twórcy w historii literatury, od Cervantesa, Flauberta, po Melville’a i Conrada. To powieść, która jest epicką historią XIX-wiecznej Tasmanii i Australii, a jednocześnie współczesną bajką, horrorem i wzruszającą opowieścią o miłości. A najbardziej nieprawdopodobne jest to, że William Buelow Gould istniał naprawdę.

"Księga ryb Williama Goulda" jest powieścią o rybach w taki sam sposób, jak "Moby Dick" jest powieścią o wielorybach, a "Ulisses" książką o wydarzeniach zachodzących podczas jednego dnia. Cudowna, fantasmagoryczna medytacja na temat sztuki, historii i natury. Fantastyczna powieść.
Michiko Kakutani, „The New York Times”

"Flanagan zdaje się podzielać zdanie Milana Kundery o niebagatelnym wpływie literatury na losy ludzkości i każdego człowieka z osobna. I o tym jest ta książka. Niezwykła."
Łukasz Grzymisławski, „Gazeta Wyborcza”

Od wydawcy:

Lata dwudzieste XIX wieku. Kolonią karną na jednej z wysepek Tasmanii rządzi na wpół obłąkany Komendant. Zmienia w piekło życie więźniów, usiłując stworzyć utopijne państwo z wszelkimi dobrodziejstwami postępu. Jeden ze skazańców, William Buelow Gould, rysując na polecenie miejscowego lekarza złowione ryby, spisuje przy okazji przejmującą historię swoją i całej kolonii, opowieść pełna okrucieństwa i brzydoty, ale mimo wszystko piękną i wzruszającą. Półtora wieku później tę niezwykłą kronikę znajduje w sklepie z tandetą pewien handlarz podrabianymi antykami. Nie wie jeszcze, że Księga ryb Williama Goulda zmieni całe jego życie…

Dodatkowe informacje

Autor Flanagan Richard
Nazwa Księga ryb Williama Goulda
Oprawa twarda
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Tłumacz Świerkocki Maciej
Numer wydania II
Język wydania polski
Dystrybutor Wydawnictwo Literackie
Data premiery 31-08-2016
Język oryginału angielski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Księga ryb Williama Goulda

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: