Hula hop stało się popularne na szeroką skalę na przełomie lat 50. i 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Przez lata było używane do artystycznych pokazów cyrkowych i sportowych, ale też chętnie bawiły się nim dzieci. Warto wykorzystać hula hop, by poprawić swoją sylwetkę oraz kondycję. Gdy opanujesz ćwiczenia, staną się one dla ciebie dobrą zabawą! W końcu hula hop można kręcić w rytm ulubionej muzyki, niemal tańcząc. W dzieciństwie robił to prawie każdy. Czas przypomnieć sobie te umiejętności.

Hula hop – efekty ćwiczeń

Efekty ćwiczeń z hula hop mogą cię pozytywnie zaskoczyć. Wystarczy regularnie kręcić kołem, by po pewnym czasie zauważyć, że mięśnie ud, brzucha i pośladków są mocniejsze, podobnie jak core (mięśnie postury), ciało jędrniejsze, talia smuklejsza, a kondycja uległa poprawie. Ale to nie wszystko, ponieważ kręcenie ciałem poprawia balans i równowagę. Jednak by efekty się pojawiły, konieczna jest odpowiednia technika oraz dobry model hula hop. Warto też wiedzieć, że efektywny trening odchudzający powinien trwać minimum 30 minut. Dopiero po tym czasie można mówić o spalaniu tkanki tłuszczowej. Pół godziny kręcenia hula hop to nawet 200 spalonych kalorii. Jest to również dobry trening aerobowy, który wyraźnie poprawia kondycję.

 

ACTIFIT, Hula hop neoprenowy z masażerem Charm, niebiesko-szary

 

Jakie hula hop będzie najlepsze na początek?

Na sam początek przygody z hula hop warto wybrać klasyczną obręcz, czyli pozbawioną wszelkiego rodzaju wypustek oraz dodatkowych elementów. Zwykłe koło jest gładkie, lekkie i łatwo je opanować, ale też dłużej trzeba czekać na efekty ćwiczeń. Brak wystających punktów minimalizuje ryzyko powstawania siniaków, zwłaszcza gdy ktoś jeszcze nieumiejętnie ćwiczy. Ważne jest też, aby hula hop dla początkujących dobrze dobrać do wzrostu. Właściwy rozmiar obręczy łatwo sprawdzić. Postawione na ziemi koło powinno sięgać dolnych żeber, ewentualnie górnej krawędzi kości biodrowej.

 

Hula-Hoop Z Obciążeniem Prctz Różowy Marka:Allto

 

Jakie hula hop wybrać na odchudzanie?

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy, warto zwiększyć intensywność treningu, a do tego przyda się bardziej zaawansowany model hula hop.

  • Hula hop z wypustkami/kulkami

Kulki albo wyprofilowane wypustki od wewnętrznej strony hula hop mają za zadanie rozbijać tkankę tłuszczową i pomóc w walce z cellulitem. Ten model przeznaczony jest dla osób, które już są zaznajomione z treningiem. Taka obręcz jest cięższa i trudniejsza do opanowania od klasycznej. Wypustki mogą też powodować niewielkie siniaki. Dotyczy to zwłaszcza pierwszych treningów. Na sklepowych półkach jest też hula hop z wypustkami dla początkujących. Wówczas należy szukać modeli, które mają delikatnie wyprofilowaną obręcz od wewnętrznej strony.

 

Hms, Hula Hop Odchudzające Z Magnesami, Hhp024

 

  • Hula hop z obciążeniem

Hula hop z obciążnikiem, inaczej nazywane hula hop z piłeczką, to model dla zaawansowanych. Dopiero płynne poruszanie obręczą wprawia w ruch obciążnik grawitacyjny, który wiruje razem z hula hop. Aby utrzymać go w powietrzu, trzeba się, nomen omen, nieźle nagimnastykować. Nie dziwi fakt, że takie modele nazywane są „spalaczami tłuszczu”.

 

Hula Hop Z Obciążeniem 95Cm Neoprenowy Niebiesko-Szary Umbro

 

Które hula hop daje najlepsze efekty?

Nie da się ukryć, że najlepsze efekty zapewnia hula hop z wypustkami i obciążeniem. Jest to cięższa obręcz, a kręcenie nią wymaga użycia większej siły. Trening jest intensywniejszy, dlatego można spalić więcej kalorii, szybciej uporać się z cellulitem i wzmocnić mięśnie. Jednak aby móc bezpiecznie kręcić takim hula hop, trzeba być na poziomie zaawansowanym. Zdecydowanie nie jest to odpowiednie hula hop dla początkujących. Pamiętaj, że trening czyni mistrza.

Może ćwiczenia z hula hop wpiszesz na listę noworocznych postanowień? Teraz już wiesz, którą obręcz wybrać! Więcej poradników znajdziesz w dziale Siłownia i fitness.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock