Płomień i Lód Przygody Mojego Życia

(okładka miękka)
Płomień i Lód Przygody Mojego Życia (okładka miękka)
Liczba stron: 432
Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Magnum

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Przebywając w 1937 roku w celi śmierci frankistowskiego więzienia, Arthur Koestler przyrzekł sobie, że jeśli wyjdzie na wolność, napisze autobiografię, w której nie zatai niczego.
Wyszedł na wolność i dotrzymał słowa. Koestler, autor słynnej Ciemności w południe, opublikował cztery książki autobiograficzne:  Arrow in the Blue, Invisible Writing, Dialogue with Death i Scum of the Earth. Polskie wydanie składa się z najciekawszych fragmentów tych książek. Autor opisuje swoje niezwykle barwne życie na tle burzliwych lat 1905–1940 i tworzy fascynujący obraz epoki – epoki zbrodniczych ideologii, rewolucji, wojen światowych i przewrotów w nauce.
Znakomicie napisane i głęboko przejmujące wspomnienia, a zarazem portret całej generacji.
„The Observer”
Najbardziej oryginalna autobiografia od czasu Wyznań Jeana Jacques’a Rousseau.
V.S. Pritchett, „New Statesman”
Arthur Koestler przez całe życie trzymał rękę na pulsie swojej epoki i przez blisko dwadzieścia lat odciskał na niej własne piętno, bo żył w niej, cierpiał, analizował ją i dokumentował. Od wczesnej młodości był aktywnym uczestnikiem wydarzeń, a jednocześnie potrafił wspaniale opisać zarówno to, co robił, jak okoliczności i czasy, w których działał.
Hilde Spiel, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”
Arthur Koestler urodził się w 1905 roku w Budapeszcie w węgiersko-żydowskiej rodzinie kupieckiej. Będąc wziętym dziennikarzem prasy niemieckiej, na początku lat trzydziestych zrezygnował z kariery i wstąpił do Komunistycznej Partii Niemiec. Zerwał z nią ostatecznie po podpisaniu paktu Ribbentrop–Mołotow i stał się bezkompromisowym krytykiem komunizmu. W 1940 roku opublikował powieść rozrachunkową Ciemność w południe, która przyniosła mu światowy rozgłos. Jest autorem wielu powieści (m.in. Gladiatorów o powstaniu Spartakusa), wspomnień i zbiorów esejów. Po wojnie zajmował się głównie popularyzacją nauki i parapsychologią. W 1983 roku, nieuleczalnie chory, popełnił samo

Dodatkowe informacje

Autor Koestler Arthur
Nazwa Płomień i Lód Przygody Mojego Życia
Liczba stron 432
Oprawa miękka
Wydawca Wydawnictwo Magnum
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Data premiery 30-11-2009
Język oryginału angielski
Rok wydania 2009
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Płomień i Lód Przygody Mojego Życia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: