Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu

(okładka twarda)
Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu (okładka twarda, książki)
Autor: Klag Wacław
Liczba stron: 200
Oprawa: twarda
Wydawca: Biały Kruk

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Wisła, sport i Kraków - te trzy słowa razem mówią bardzo dużo. Przypominają stuletnią historię klubu sportowego, którego osiągnięcia radowały serca Polaków od czasów zaborów, aż po chwilę obecną. Ilez to emocji i nadziei (często spełnionych, ale czasem nie...) związanych było z tymi młodymi ludźmi, którzy z białą gwiazdą - a jako reprezentanci kraju z białym orłem na piersi startowali na boiskach piłkarskich, koszykarskich, siatkarskich, na pływalniach, na matach. A za nimi zawsze był Kraków, prastara stolica Polski, miasto piękne i dumne. Wisła, podobnie jak jej równolatka Cracovia, powstała, by łączyć Polaków. Niech tak będzie i dziś!

Kraków był zawsze dodatkowym zobowiązaniem dla zawodników oraz trenerów. Stąd idea Białego Kruka pokazania piękna i dramatu sportu na tle historycznego miasta. Mógł to zrobić jedynie człowiek od wielu lat związany i ze sportem, i z podwawelski grodem. Czyli Wacław Klag. Dokumentuje od 40 lat zarówno zmagania sportowców, jak i przybliża urodę Krakowa. Album ukazuje niebywały wysiłek i odwagę sportowców.

Ileż znakomotości sportowych spotykamy na kartach książki! Oczywiście nie wszystkich można było pokazać w jednym, nawet dużym albumie. Publikacja zawiera kronikę najważniejszych wydarzeń w dziejach klubu, ale sama kroniką nie jest. To reportaż artystyczny i wybór spośród tysięcy udanych zdjęć.

Dodatkowe informacje

Autor Klag Wacław
Nazwa Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu
Liczba stron 200
Oprawa twarda
Wydawca Biały Kruk
Numer wydania I
Język wydania polski,angielski
Dystrybutor Firma Księgarska Jacek Olesiejuk
Data premiery 04-09-2006
Język oryginału polski
Rok wydania 2006
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wisła Kraków. Piękno i dramat sportu

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: