Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów

(okładka miękka)
Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 334
Oprawa: miękka
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Tutor

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
38,00 zł
Special Price 26,49 zł
- +
LUB

Opis

"Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów" to książka, w której zostały zebrane zestawy zadań konkursowych z kilku województw (kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego).
W obecnym, III wydaniu, dział pierwszy został poszerzony o całą gamę zadań treningowych. W skład części pierwszej wchodzą następujące rozdziały: Z kart historii - wielcy chemicy, Atomy i pierwiastki chemiczne, Cząsteczki chemiczne, Reakcje chemiczne, Skład chemiczny substancji - zadania obliczeniowe, Roztwory wodne, Stechiometria i wydajność reakcji chemicznych. Ostatni rozdział zawiera odpowiedzi i rozwiązania zadań treningowych.
Do zestawów dołączono kryteria oceniania oraz rozwiązania większości zadań. Liczymy, że ułatwią one pracę uczniom przygotowującym się do konkursu i ich nauczycielom. Zadania w zależności od etapu konkursu (szkolny, rejonowy, wojewódzki) mają zróżnicowany stopień trudności i są bardzo różnorodne. Wśród zadań otwartych występują zadania problemowe, rozszerzonej odpowiedzi, krótkiej odpowiedzi, zadania z luką, na dobieranie, prawda-fałsz, rachunkowe i chemografy. Tematyka zadań obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia. Część zadań wykracza poza typowy szkolny program nauczania. Są to przede wszystkim zadania dotyczące zagadnień związanych z jednostką liczności substancji - molem - oraz te wymagające wykonania obliczeń stechiometrycznych.

Dodatkowe informacje

Autor Andersz Małgorzata, Barcińska Grażyna, Bieńkowska Wanda, Bigos Maria A., Głowacki Zdzisław
Nazwa Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów
Liczba stron 334
Oprawa miękka
Wydawca Oficyna Wydawnicza Tutor
Numer wydania III
Język wydania polski
Dystrybutor OSDW Azymut
Data premiery 15-11-2013
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: