186 szwów

(okładka twarda)
186 szwów (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 200
Data premiery: 02-03-2016
Wydawca: Edipresse Książki

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Matka. Czeczenka. Muzułmanka. Droga z Czeczenii do Polski. Kobieta o przepięknych niebieskich oczach. Czeczenka. Muzułmanka. Matka. Czworo dzieci. Wojna.

"186 szwów" to wzruszająca opowieść o macierzyństwie, miłości, odwadze, strachu i cierpieniu. Opowieść o kaukaskiej gościnności, rodzinnych więzach, samotnych zmaganiach, walce o życie, czeczeńskim honorze, złotym sercu i nadludzkim bólu. Opowieść o poszukiwaniu spokoju, dobra, bezpieczeństwa i ciepła. Opowieść o siostrzanej relacji dwóch kobiet, które różni niemal wszystko – pochodzenie, poglądy, wychowanie, język, kultura, religia, a łączy samotne macierzyństwo i życie naznaczone chorobą. Mogłyby nigdy się nie spotkać. Mogłyby nawet nie wiedzieć o swoim istnieniu. Jednak los chciał inaczej. Jak do tego doszło? Co ją tu przywiodło? Jaka była jej droga? Jak powstało jej 186 szwów? Czy wojna się już dla niej skończyła? Co dalej?

Ta historia pozwala docenić życie, odnaleźć piękno i dobro, ułożyć od nowa własne priorytety i wyraźnie zobaczyć to, co naprawdę ważne. Zargan znaczy "biegnąca", Anna – "pełna łaski". Dwie kobiety, prawdziwe emocje i siódemka dzieci. Ta opowieść musiała powstać! "186 szwów" – poruszająca opowieść pełna życia.

Od wydawcy:

"Jesteśmy pełni podziwu dla Ani i Zargan - za życiowy odwagę i determinację. Za kobiecą, ludzką siłę. Za szczerość. Otwórz serce, a ta książka    zmieni Twoje spojrzenie na świat."
Agnieszka Kosowicz, prezeska Fundacji Polskie Forum Migracyjne

"To historia pozytywna i wierzę, że zwłaszcza dzisiaj - w dobie globalnej migracji - świadczy o tym, jak na lepsze zmienia ludzi doświadczenie przyjaźni, która zawiązuje się pomimo, z pozoru, nieprzekraczalnych barier kulturowych."
Semait Cieplińska, prezeska Fundacji Adulis

"Czytając «186 szwów» widziałem oczy Rasula, takie same jak oczy tysięcy dzieci, których dzieciństwo brutalnie i bezpowrotnie odebrała wojna. Łzy Zargan przypominały mi wszystkie matki, żony i córki, których tragicznych historii dane było mi wysłuchać w ciągu dziesięciu lat pracy z uchodźcami. Ta opowieść jest z jednej strony wyjątkowa, tak jak wyjątkowy jest każdy człowiek, a z drugiej - można w niej odnaleźć świetnie uchwyconą uniwersalną tragedię wojny i dramat uchodźstwa ze wszystkimi ich konsekwencjami. Szczególnie dziś, w dobie rozbudzonych demonów ksenofobii i tendencji nacjonalistycznych taka książka jest ważna i potrzebna."
Piotr Bystrianin, prezes Fundacji Ocalenie


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Kaszubska Anna, Nasordinowa Zargan
Nazwa 186 szwów
Liczba stron 200
Data premiery 02-03-2016
Wydawca Edipresse Książki
Oprawa twarda
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Edipresse Książki
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: 186 szwów

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.