21 lekcji na XXI wiek

(okładka twarda, książki)
100/100
Liczba stron: 456
Data premiery: 31-10-2018
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,90 zł
Special Price 30,99 zł
- +
LUB

Opis

Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość? Nowa książka autora światowych bestsellerów "Sapiens" i "Homo deus. Krótka historia jutra". Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatunku ludzkiego, lecz na problemach, w obliczu których stoimy obecnie. "21 lekcji na XXI wiek" to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy. Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie? Harari, jak zwykle, stawia prowokacyjne pytania, ale i udziela błyskotliwych odpowiedzi, dzięki którym nasz coraz bardziej rozpędzony XXI wiek wydaje się choć trochę pojmowalny przez ludzki rozum.

"»Książka 21 lekcji na XXI wiek« zamyka hat trick Harariego... Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny".
Caroline Sanderson, "The Bookseller"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Harari Yuval Noah
Nazwa 21 lekcji na XXI wiek
Liczba stron 456
Data premiery 31-10-2018
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Oprawa twarda
Tłumacz Romanek Michał
ean 9788308065853
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Jeżeli czytaliście książki "Sapiens" i "Homo deus. Krótka historia jutra" to wiecie, że Yuval Noah Harari to wspaniały pisarz, który jest przede wszystkim wizjonerem. Mi w jego książką najbardziej podoba się jego spojrzenie na rzeczywistość, niezwykła trafność, ale i rzetelność. Zawsze z ciekawością zabieram się za jego książki i zawsze pozostawia mnie ona z refleksją. Fajnie, że tym razem zajął się on tematem przyszłości. Doskonale pokazał jak teraźniejszość i działania, na przykład Donalda Trumpa, czy Baraka Obamy wpłynął na naszą przyszłość. Ja jestem pod wrażeniem tej książki. To wspaniała lektura.
Ocena
Recenzja wg Polecam! / (Dodano 21.02.2019)
Yuval Harari zwraca uwagę na teraźniejszość. Rozdziera niemal wszystko - demokrację, kapitalizm, tradycyjną religię, a nawet wiarę w istnienie samych siebie i nasz cel. Przyznaję, że miałem nadzieję, że pojawi się recepta na to, jak wykorzystać jego ostre jak brzytwa wglądy w prawdziwą ludzką kondycję, aby działać w teraźniejszości, aby zbudować lepszą przyszłość. Zamiast tego pozostała czytelnikowi garść narzędzi budowlanych, które wydają się niewystarczające do tego zadania. Ludzkie życie jest złożone, a historia wyłaniająca się z niego jest znacznie bardziej skomplikowana. Wyzwania stojące przed nami są bardzo trudne, ale po przeczytaniu tej książki istnieje poczucie nadziei, że możliwe będzie znalezienie rozwiązań. Polecam to każdemu.
Ocena
Recenzja wg życie / (Dodano 06.12.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: 21 lekcji na XXI wiek

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Yuval Noah Harari pojawił się na świecie 24 lutego 1976 roku w izraelskiej miejscowości Kirjat Atta. Profesor na jerozolimskim Uniwersytecie Hebrajskim, specjalizujący się w historii wojskowej oraz historii średniowiecza. Tytuł naukowy doktora zdobył na Uniwersytecie w Oxfordzie. Harari to autor bestsellerowych książek, takich jak „Sapiens: od zwierząt do bogów”, „21 lekcji na XXI wiek”, „Homo deus. Krótka historia jutra”, a także bezpłatnego kursu pt. „Krótka historia ludzkości”. Autor w codziennym życiu praktykuje medytację Vipassana oraz jest zadeklarowanym weganinem. Yuval Noah Harari w swoich książkach poddaje całościowej analizie historię gatunku ludzkiego od początku jego istnienia. Opisuje mające miejsce na przestrzeni dziejów procesy polityczne, makroekonomiczne, technologiczne i społeczne. W swojej twórczości posługuje się bogatą wiedzą z zakresu wielu nauk, takich jak m.in. biologia, genetyka, biotechnologia, psychologia, socjologia, ekonomia, historia czy religioznawstwo. Autor pokazuje, w jaki sposób człowiek podporządkowywał sobie świat i rozwijał się w różnych dziedzinach życia. Zgodnie z wizją izraelskiego historyka, jeszcze w XXI wieku na skutek rozwoju technologii nastąpi upadek cywilizacji Homo sapiens. Najbogatsi ludzie staną się nieśmiertelni i będą mogli postawić się w miejscu Boga. Powstanie homo deus - superczłowiek maszyna, wyposażony w sztuczną inteligencję. Na szeroką skalę będą produkowane części ludzkiego ciała, które staną się towarem. Yuval Noah Harari poprzez swoją twórczość prowokuje czytelnika do stawiania sobie pytań o dalsze losy człowieka w XXI wieku. Sygnalizuje liczne zagrożenia wynikające z epokowych przemian. Prognozuje, że człowiek stanie się wiecznie niezadowolony, a na skutek jego działań może dojść do zagłady planety oraz zwierząt. Możliwość uzyskania nieśmiertelności doprowadzi również do przeludnienia oraz konfliktów zbrojnych o ograniczone zasoby. Problemem może okazać się również przedefiniowanie znaczenia religii oraz kształt współczesnych systemów polityczno-gospodarczych.