36 pytań, które zmieniły wszystko między nami

(okładka miękka, książki)
100/100
Autor: Grant Vicki
Liczba stron: 280
Data premiery: 23-05-2018
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Ona - wrażliwa idealistka. On - bezpośredni i arogancki introwertyk. Powody, dla których oboje decydują się wziąć udział w eksperymencie zainspirowanym słynnym testem doktora Arona, są tak odmienne, jak ich charaktery. Podczas badania przyjdzie im się zmierzyć z bardzo różnymi pytaniami. Na jaw wyjdą ich bolesne, głęboko skrywane tajemnice. Hildy i Paul będą się doprowadzać do śmiechu, łez, irytacji, a nawet białej gorączki! Powalczą ze sobą nie tylko na słowa… Ale czy się w sobie zakochają?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Grant Vicki
Nazwa 36 pytań, które zmieniły wszystko między nami
Liczba stron 280
Data premiery 23-05-2018
Wydawca Wydawnictwo Dolnośląskie
Seria #GOYOUNG
Oprawa miękka
Tłumacz Kitowska Marta,Witczak Łukasz
ean 9788327158178
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Książka autorstwa Pani Vicki Grant pt.'' 36 pytań, które zmieniły wszystko między nami'' opowiada o losach bohaterów, którzy są uczestnikami testu doktora Arona, którego to celem jest zbadanie gorących uczuć pomiędzy dwiema osobami, charakterów, jak również ludzkich zachowań.

Jeff przeprowadza wywiady z przyszłymi uczestnikami testu oraz dokonuje, ich analiz przyporządkowując te osoby do różnych grup typów osobowości.

Pierwszą osobą, z którą rozmawia, jest Hildy, która do końca nie jest przekonana o udziale w teście doktora Arona. Z pomocą do podjęcia właściwej decyzji przekonują ją pytania, które zadaje Jeffowi, a jego wyjaśniające odpowiedzi, na czym polegał, będzie test, powodują to, że wyraża zgodę w celu edukacyjnym.

Sam Jeff jest ciekaw, co wyjdzie z połączenia dwóch różnych ludzkich charakterów nawzajem dla siebie obcych.

Pytania testowe do łatwych nie należą, ale dotyczą one gałęzi z życia codziennego oraz udzielania przykładów podczas udzielania odpowiedzi na dane pytanie.

Udzielane odpowiedzi przez Paula- Boba na pytania nie są do końca przemyślane, nie skupia swojej uwagi na nich. Odpowiada zdawkowo. Zajmuje się wyłącznie wykonywaniem rysunków. Liczą się dla niego pieniądze. Jest osobą czujną, ale pod maską skrywanej tajemniczości udaje mu się zachować powagę sytuacji oraz odrobinę uśmiechu na pokaz.

Natomiast Hildy-Betty odpowiada na pytania szczerze. Na tle wypowiedzi Paula — Boba prezentują się zdecydowanie lepiej, chociaż lubi komentować odpowiedzi Paula- Boba. Nie sprawiają jej pytania opisowe, gdyż udziela odpowiedzi konkretnych. Nie lubi stosowania zdań zawierających słowa przekleństw.

Początkowo myślałam, że Paul-Bob ma charakter buntowniczy zamkniętego w sobie 19- latka, a on próbuje być czujnym obserwatorem czy wyjdzie mu to na dobre? Nie wiadomo, gdyż potrafi być tutaj osobą, z twarzą nie do końca rozszyfrowaną.

Hildy to 18-letnia dziewczyna posiadająca swoje marzenia, lubiąca spotkania z przyjaciółmi. Ceni sobie dobre na ogół relacje z rodzicami, braćmi. Podoba mi się w niej szczerość, wrażliwość, a chwilami potrafi, jest nieufna, ujawniając, to na zewnątrz.

Książka ta zainteresowała mnie ze względu na fabułę, która została opracowana w powieści w sposób przemyślany, pomimo że autorka nie znała zagadnień związanych z dziedziny psychologii.

Zaskoczyły mnie teksty dialogowe Hildy i Paula, które skonstruowane zostały pomysłowo, dopasowane do ich odmiennych charakterów, a przy tym wywołują one śmiech oraz łzy wzruszenia. Przykładem zachowań odnoszących się do współczesnych relacji ludzi młodych są wypowiedzi Paula, które dotyczą potwierdzenia, że ma on zawsze rację.

Elementami dodatkowymi są tutaj zamieszczone na tle białej okładki słowa haseł nawiązujących do testu doktora Arona, który ma związek z tytułem książki: list, 40 $, brat, ideał, Kong, życie, łzy, Bob, Betty, groza, tatuaż, kawa, rybka.

Zapoznając, się z 36 odpowiedziami na pytania tychże bohaterów można, uświadomić sobie jak wygląda, przebieg całego naszego życia, w którym przeżywamy wzloty i upadki umiejące zmotywować do zmiany i ciągłej pracy nad jego kontrolą.

Bohaterowie tej powieści stanowią doskonały przykład na przełamanie wielu tajemnic mających wydarzenia w przeszłości, a które utrudniają codzienna komunikatywność w przeprowadzonych dialogach.

Polecam przeczytać tę książkę.
Ocena
Recenzja wg Anna / (Dodano 27.09.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: 36 pytań, które zmieniły wszystko między nami

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł