Admirał Unrug 1884-1973

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 496
Data premiery: 05-06-2014
Wydawca: Alma-Press Sp. z o.o.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,90 zł
Special Price 37,49 zł
- +
LUB

Opis

Zmieniona, poprawiona i rozszerzona jedyna biografia wiceadmirała Józefa Unruga, dowódcy Floty Polskiej Marynarki Wojennej w latach 1925-1939. Były oficer Cesarskiej Marynarki Wojennej (Kaiserliche Marine) w stopniu kapitana marynarki podczas pierwszej wojny światowej na przestrzeni trzech lat był dowódcą czterech z sześciu, okrętów podwodnych (U-Bootów). Przez blisko piętnaście lat służył w zawodowej kajzerowskiej flocie. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości wstąpił do PMW; uznawany jest za twórcę przedwojennej polskiej floty wojennej. Wybitny oficer, wychowawca i dżentelmen. Legendarny dowódca obrony Wybrzeża podczas pierwszych tygodni września 1939 roku. Po kapitulacji Helu trafił do niewoli niemieckiej. Zachowanie Unruga w niewoli stworzyło legendę wokół jego osoby. Były dowódca polskiej Floty w latach 1939-1945 przebywał w 7 obozach jenieckich. Po wojnie pozostał na emigracji. Rząd brytyjski przyznał Józefowi Unrugowi emeryturę – ale admirał jej nie pobierał! Zamieszkał w Anglii, Maroku, na końcu w Domu Polskim dla emerytów pod Orleanem we Francji, gdzie zmarł w 1973 roku. Został pochowany w Montresor. 

Książka została wzbogacona o wiele unikalnych materiałów ilustracyjnych i dokumenty źródłowe przechowywane zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. pochodzące ze zbiorów rodziny Unrugów we Francji, oraz ze zbiorów prywatnych i państwowych we Flensburgu, Berlinie, Cuxhaven i Freiburgu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Borowiak Mariusz
Nazwa Admirał Unrug 1884-1973
Liczba stron 496
Data premiery 05-06-2014
Wydawca Alma-Press Sp. z o.o.
Seria Nieznane oblicza historii
Oprawa miękka
ean 9788370205515,9788370207441
Numer wydania IV
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2019
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Admirał Unrug 1884-1973

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Mariusz Borowiak pojawił się na świecie 16 lutego 1964 roku w Gnieźnie. Jest autorem bestsellerowych książek o tematyce historycznej, a także publicystą marynistycznym. Swój debiut autorski zaliczył w 1984 roku, kiedy rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Prawo i Życie”. Następnie publikował na łamach wielu innych czasopism - lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Mariusz Borowiak swój debiut książkowy zaliczył w 1999 roku, kiedy światło dzienne ujrzała pozycja pt. „Mała flota bez mitów”. Do najpopularniejszych książek Borowiaka należą takie pozycje jak „Zapomniana flota. Mokrany”, „Westerplatte. W obronie prawdy”, „Niszczyciel ORP Orkan” czy „Okręt podwodny ORP Wilk”. Pisarz jest także autorem lub współautorem słowników biograficznych i encyklopedii. Na podstawie jego książek i publikacji powstały liczne reportaże telewizyjne oraz radiowe. Mariusz Borowiak jest ekspertem z obszaru Polskiej Marynarki Wojennej. W swoich szkicach historycznych opisuje dokonania polskich sił zbrojnych począwszy od X wieku. Z mistrzowską precyzją poddaje charakterystyce uzbrojenie Wojska Polskiego oraz flotę wojenną, a także przybliża czytelnikowi przebieg walk. Autor w swoich książkach przedstawia zapomniane lub przemilczane fakty historyczne. Obala powtarzane przez dziesięciolecia mity dotyczące polskich dowódców i marynarzy. Ukazuje ich jako zwykłych ludzi, którzy posiadali liczne wady i słabości charakteru. Dopuszczali się różnych nadużyć, niemoralnych czynów, buntów i dezercji. Obalając bohaterską wersję dokonań Polskiej Marynarki Wojennej, Mariusz Borowiak został uznany za skandalistę i obrazoburcę. Swoją twórczość pisarz opiera na wieloletnich badaniach, w których posiłkuje się bogatą literaturą marynistyczną, odtajnionymi dokumentami archiwalnymi, relacjami światków, a także informacjami pozyskanymi w trakcie wywiadów z uczestnikami walk zbrojnych. Jego książki pomimo wysokiej wartości naukowej są pisane w przystępny sposób, dlatego mogą sięgać po nie wszyscy czytelnicy zainteresowani historią Polski.