Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 304
Data premiery: 19-09-2018
Wydawca: Wielka Litera

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 72 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 26,49 zł
- +
LUB

Opis

2240,00 zł (dwa tysiące dwieście czterdzieści złotych, zero groszy). Oto wypłata za ponad 80 interwencji w miesiącu, w tym wyjazdy do czterech ciężkich wypadków samochodowych, pięć reanimacji i cztery osoby własnoręcznie skradzione śmierci. Paragon na ludzkie życie opiewa w Polsce na 14 złotych netto za godzinę.

Ratownicy medyczni, lekarze, lekarze rezydenci, pielęgniarki, transplantolodzy, funkcjonariusze służby więziennej, wreszcie – pacjenci. Opowiadają o rzeczywistości rodem z filmu akcji, w którym grają bagatelizowane role drugoplanowe. Na pierwszym planie zawsze jest jednak system. Oni z kolei, oprócz wkładania nadludzkiego wysiłku w ratowanie ludzkiego życia, próbują na co dzień ratować systemowe niedoróbki. Za wszelką cenę, czasem wbrew procedurom walczą, by zminimalizować straty. Również w ludziach.

Paweł Kapusta śledzi ciąg skandalicznych absurdów i procedur utrudniających życie zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Absurdów stanowiących często bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego życia, wycenianego przez urzędników niżej niż dzień pracy na kasie w supermarkecie. Lekarze – chronicznie zmęczeni, lawirujący między rzucanymi przez system kłodami – popadają we frustrację. Albo po prostu – wyjeżdżają na Zachód.

Bliskie spotkania z codziennością personelu medycznego w reportażach Kapusty tworzą przejmujący obraz polskiej rzeczywistości szpitalno-ratunkowej. I bezlitośnie wskazują systemowe czarne dziury, za które płaci się zdrowiem, a czasem życiem.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Kapusta Paweł
Nazwa Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym
Liczba stron 304
Data premiery 19-09-2018
Wydawca Wielka Litera
Oprawa miękka
ean 9788380322691
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 5

Ciekawa książka. Pokazująca rzeczywistość polskiej służby zdrowia. Przechodząca przez różne specjalizacje. Możemy poznać to od "środka", zobaczyć jak wyglądają dyżury, z jakimi problemami borykają się lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Reportaż, który naprawdę pokazuje gdzie tkwi problem.

Czyta się naprawdę super, polecam!
Ocena
Recenzja wg Olga / (Dodano 19.07.2019)
Według mnie każdy powinien przeczytać tę książkę, ponieważ obnaża ona prawdę o służbie zdrowia, a może konkretnie o przepisach z jakimi na co dzień musza się zmagać lekarze, pacjenci oraz ratownicy medyczni. Aż trudno uwierzyć, że nasza służba zdrowia pełna jest tylu absurdów, których zniwelowanie na pewno w jakiś sposób poprawiłoby sytuację w służbie zdrowia. Moim zdaniem jest to bardzo wartościowa książka, ponieważ należy mównic głośno o rzeczach ważnych. Miejmy nadzieję, że coś w końcu się zmieni w służbie zdrowia na lepsze. Oby więcej takich książek. Jak dla mnie rewelacja!!!
Ocena
Recenzja wg W walce o służbe zdrowia! / (Dodano 21.02.2019)
Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym to książka, w której opisane są wstrząsające historie. Bardzo realnie, szczegółowo przedstawione sytuacje, które niemowicie mocno poruszają i otwierają oczy na wiele tematów. Polski system ochrony zdrowia niestety kuleje, ale nie jest to normalne. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy niekoniecznie chcą tak naprawdę pomagać, a przecież na tym opierają się te zawody. W tej książce została pokazana skala tego problemu, który tak ciężko mi zrozumieć. Bardzo szybko udało mi się ją przeczytać, chociaż nie było to łatwe w niektórych momentach. Każdy powinien się zapoznać z tym tematem. Zdecydowanie warto.
Ocena
Recenzja wg Agonia / (Dodano 20.02.2019)
Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym to książka, w której opisane są wstrząsające historie. Bardzo realnie, szczegółowo przedstawione sytuacje, które niesamowicie mocno poruszają i otwierają oczy na wiele tematów. Polski system ochrony zdrowia niestety kuleje, ale nie jest to normalne. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy niekoniecznie chcą tak naprawdę pomagać, a przecież na tym opierają się te zawody. W tej książce została pokazana skala tego problemu, który tak ciężko mi zrozumieć. Bardzo szybko udało mi się ją przeczytać, chociaż nie było to łatwe w niektórych momentach. Każdy powinien się zapoznać z tym tematem. Zdecydowanie warto.
Ocena
Recenzja wg Agonia / (Dodano 06.12.2018)
Lubię reportaże, szczególnie te, które napisane są w sposób szczegółowy, oddają emocje bohaterów, o których opowiadają i pokazują kawałek rzeczywistości od kuchni. Takim reportażem jest właśnie ,,Agonia" Pawła Kapusty.
Porusza temat niesprawiedliwości i nieprawidłowości w szpitalach, gabinetach lekarskich i na dyżurach karetek pogotowia. Pokazuje sytuację nie tylko pacjentów, którzy zamiast podmiotami działań medyków, stają się przedmiotami. A także trudną sytuację lekarzy, którzy aby zdobyć doświadczenie, utrzymać pracę i ratować pacjentów często muszą przyjąć bardzo absurdalne reguły pracy. Wielu z nich nie wytrzymuje poddaje się i wyjeżdżą, inni próbują wiązać koniec z końcem na kilku etatach. Za zmęczenie, niedoinwestowanie oraz brak odpowiedniego standardu leczenia odpowiada absurdalny system zdrowia, a jego ofiarą jesteśmy my - pacjenci. Polecam reportaż wszystkim, którzy interesują się otaczającą rzeczywistością i chcą zobaczyć prawdziwy obraz polskiej służby zdrowia.
Ocena
Recenzja wg Lola999 / (Dodano 30.10.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

UWAGA. Ze względu na dużą ilość zamówień, czas wysyłki może ulec wydłużeniu.

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

**Promocja trwa do 23.03.20 r.