Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym

(okładka miękka)
Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 304
Data premiery: 19-09-2018
Wydawca: Wielka Litera

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

„Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym” to pierwsza książka Pawła Kapusty, składająca się z 11 reportaży. Dziennikarz opisuje w niej historie, które naprawdę się wydarzyły w polskich szpitalach i karetkach. Pokazuje nam realia pracy ludzi, od których zależy nasze życie oraz prezentuje absurdy, z którymi muszą walczyć pracownicy służby zdrowia.

Osoby, od których zależy życie nasze i naszych bliskich, osoby, które walczą ze śmiercią i często wygrywają, osoby, które znoszą ciężkie warunki i długie godziny pracy. Osoby, które mimo wielkiego znaczenia pracy, którą wykonują, zarabiają mniej, niż większość kasjerów.

„Do zakresu obowiązków ratownika medycznego należy odpowiadanie na wezwania z dyspozytorni. Nie mogą odmówić, nie mogą pojechać do domu wcześniej.

„Często to oni zjawiają się pierwsi na miejscu zdarzenia i od razu przystępują do pomocy ofiarom. Nie da się przewidzieć czy danego dnia będą wzywani do błahostek, czy do poważnych, dużych wypadków. I mimo swojej gotowości do niesienia pomocy, często muszą walczyć z systemem i biurokracją, zamiast poświęcić się w pełni pacjentom.

Ten zbiór reportaży ukazuje nam, na czym polega praca pracowników służby zdrowia.

Dodatkowe informacje

Autor Kapusta Paweł
Nazwa Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym
Liczba stron 304
Data premiery 19-09-2018
Wydawca Wielka Litera
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Wielka Litera
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym to książka, w której opisane są wstrząsające historie. Bardzo realnie, szczegółowo przedstawione sytuacje, które niesamowicie mocno poruszają i otwierają oczy na wiele tematów. Polski system ochrony zdrowia niestety kuleje, ale nie jest to normalne. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy niekoniecznie chcą tak naprawdę pomagać, a przecież na tym opierają się te zawody. W tej książce została pokazana skala tego problemu, który tak ciężko mi zrozumieć. Bardzo szybko udało mi się ją przeczytać, chociaż nie było to łatwe w niektórych momentach. Każdy powinien się zapoznać z tym tematem. Zdecydowanie warto.
Ocena
Recenzja wg Agonia / (Dodano 06.12.2018)
Lubię reportaże, szczególnie te, które napisane są w sposób szczegółowy, oddają emocje bohaterów, o których opowiadają i pokazują kawałek rzeczywistości od kuchni. Takim reportażem jest właśnie ,,Agonia" Pawła Kapusty.
Porusza temat niesprawiedliwości i nieprawidłowości w szpitalach, gabinetach lekarskich i na dyżurach karetek pogotowia. Pokazuje sytuację nie tylko pacjentów, którzy zamiast podmiotami działań medyków, stają się przedmiotami. A także trudną sytuację lekarzy, którzy aby zdobyć doświadczenie, utrzymać pracę i ratować pacjentów często muszą przyjąć bardzo absurdalne reguły pracy. Wielu z nich nie wytrzymuje poddaje się i wyjeżdżą, inni próbują wiązać koniec z końcem na kilku etatach. Za zmęczenie, niedoinwestowanie oraz brak odpowiedniego standardu leczenia odpowiada absurdalny system zdrowia, a jego ofiarą jesteśmy my - pacjenci. Polecam reportaż wszystkim, którzy interesują się otaczającą rzeczywistością i chcą zobaczyć prawdziwy obraz polskiej służby zdrowia.
Ocena
Recenzja wg Lola999 / (Dodano 30.10.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Paweł Kapusta to polski dziennikarz nominowany do wielu nagród za swoje artykuły i reportaże. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale dziennikarstwa i nauk politycznych. Jest autorem książki „Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym”, opisujeącej realia polskiej służby zdrowia nie tylko z perspektywy pacjenta, ale i lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników medycznych. Dziennikarz od listopada 2016 roku związany z Wirtualną Polską, wcześniej pracował w tygodniku „Piłka Nożna”, gdzie był szefem ich serwisu internetowego oraz relacjonował Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2010, oraz 2014 roku, jak i Euro 2012 i 2016. W Wirtualnej Polsce pracuje głównie na w sportowefakty.wp.pl W 2018 roku jako jedyny Polak został nominowany do Europejskiej Nagrody Prasowej za reportaż medyczny „Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się po podłodze i kapie”. Za ten sam reportaż w 2017 roku otrzymał Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepsze w Internecie”.