Ambasadorowie

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: James Henry
Data premiery: 15-05-2017
Wydawca: Heraclon International

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
37,91 zł
Special Price 26,49 zł
- +
LUB

Opis

Paryż – symbol cywilizacji, sztuki, miłości i dekadencji, miejsce, gdzie normy moralne pękają jak bańka mydlana, i Ameryka – purytańska, praktyczna i na swój sposób niewinna. Henry James, wnikliwy badacz różnic międzykulturowych, na tym kontraście buduje swą opowieść o człowieku, który przybył z Nowego Świata do Paryża, aby ratować przed rzekomym zepsuciem syna przyjaciółki, i który odnalazł tam łagodną i niespodziewaną słodycz dojrzałego życia.

"»Ambasadorowie« należą według poglądów wielu krytyków do szczytowych osiągnięć Jamesa (…), mają wszelkie cechy dzieła doskonałego."
Henryk Bereza

"W »Ambasadorach«, zamiast oczami narratora patrzymy na wydarzenia z punktu widzenia wielu postaci. »Gmach powieści ma nie jedno, ale milion okien« – pisał James. I z każdego ktoś patrzy. A w dodatku z bohaterami Jamesa obcujemy najbliżej jak tylko można. Śledzimy ich najdrobniejsze odczucia. To jest nadal odkrywcze."
Justyna Sobolewska

"»Ambasadorowie«, których sam Henry James uznawał za swoje największe dzieło, to najbardziej wyrafinowana i najznakomitsza realizacja ulubionego tematu autora: zderzenia amerykańskiej niewinności z europejskim doświadczeniem."
Rhian Ellis


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor James Henry
Nazwa Ambasadorowie
Data premiery 15-05-2017
Wydawca Heraclon International
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Lektor Żołądkowicz Wojciech
ean 9788380978560
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2017
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Ambasadorowie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Henry James pojawił się na świecie 15 kwietnia 1843 roku w Nowym Jorku, a pożegnał się z życiem 28 lutego 1916 roku. Amerykański pisarz, który krótko przed śmiercią otrzymał również obywatelstwo brytyjskie. Przedstawiciel realizmu psychologicznego, teoretyk literatury oraz krytyk literacki. Studiował na wydziale prawa Uniwersytetu Harvarda, lecz porzucił studia, poświęcając swoją karierę literaturze. Zadebiutował w 1865 roku opowiadaniem pt. „The Story of The Year”, które ukazało się na łamach czasopisma „Atlancic Monthly”. Do najważniejszych książek Henry’ego Jamesa należą takie tytuły jak m.in. „Echo”, „Bostończycy”, „Ambasadorowie”, „Amerykanin”, „Złota czara” czy „W kleszczach lęku”. Henry James w swojej twórczości koncentruje się na ukazaniu psychiki bohaterów, podczas gdy akcja stanowi jedynie element uzupełniający. W jego książkach można znaleźć mnóstwo szczegółowych opisów psychologicznych reakcji ludzi na różnego typu sytuacje, okoliczności czy bodźce. Ważną rolę odgrywają również gesty oraz symbole. Książki Jamesa ukazują pełną paletę emocji człowieka oraz charakterystykę skomplikowanych relacji międzyludzkich. Są to powieści obyczajowe o namiętności, zazdrości i zdradzie. Zawierają poza tym sporą liczbę wątków autobiograficznych oraz komediowych. Henry James przedstawia w nich zderzenie ze sobą dwóch światów XIX wieku – europejskiego oraz amerykańskiego, zwracając uwagę na różnice w kulturze, mentalności i systemie wartości. Prezentuje takie cechy bohaterów jak dwulicowość, wyniosłość, chciwość, przywiązanie do bogactwa i wystawnego życia, snobizm i różnego typu konwenanse społeczne. Ukazuje sposób, w jaki zanikają uniwersalne wartości, a społeczny postęp prowadzi do moralnego upadku. Powieści Jamesa są pełne intrygi, wątków miłosnych oraz erotycznych. Poruszają także kwestię trudności w relacjach małżeńskich oraz rodzinnych, związanych z odmiennym postrzeganiem świata. Autor przedstawia rodzinę jako system opresji, który ogranicza indywidualność jednostki.