Anaruk, chłopiec z Grenlandii

(okładka miękka)
Anaruk, chłopiec z Grenlandii (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 48
Data premiery: 20-01-2011
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
9,90 zł
Special Price 7,99 zł
- +
LUB

Opis

Dwunastoletni Eskimos Anaruk mieszka wraz z rodziną na skutej lodem Grenlandii. Od dziecka chłopiec uczy się przetrwania w trudnych warunkach. Pewnego dnia w pobliżu osady pojawia się stado renów. W polowaniu na reny uczestniczą niemal wszyscy mieszkańcy wioski, jednocząc siły. Skóry, kości oraz mięso tych zwierząt pozwoli Eskimosom przetrwać długą zimę. Ambitny Anaruk z całego serca pragnie zostać prawdziwym myśliwym. Postanawia samodzielnie upolować fokę, ale jego pomysł prowadzi do wielkiego niebezpieczeństwa. Chłopiec nawet nie przypuszcza, że dzień, kiedy stanie się prawdziwym myśliwym już nadchodzi.

Pasjonująca przygodowa opowieść, której autorem jest polski podróżnik i pisarz Czesław Centkiewicz, przybliża czytelnikom codzienność mieszkańców Grenlandii. Towarzysząc Anarukowi, dzieci poznają zupełnie inny świat - zwyczaje i wierzenia Eskimosów oraz piękno polarnej przyrody. Opowieść o chłopcu z Grenlandii zwraca również uwagę na ważną kwestie solidarności i współdziałania, które w trudnych warunkach nabierają szczególnego znaczenia.

Dodatkowe informacje

Autor Centkiewicz Czesław
Nazwa Anaruk, chłopiec z Grenlandii
Liczba stron 48
Data premiery 20-01-2011
Wydawca Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Oprawa miękka
ean 9788310119582
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2011
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

W dzieciństwie bardzo podobała mi się historia Anaruka. Wtedy nie było tak wielkiego wyboru ciekawych lektur dla dzieci (nie, nie jestem dinozaurem :)), dlatego tym bardziej opowieść podróżnika Czesława Centkiewicza wydawała się tak fascynująca. Do dziś pamiętam moje niedowierzanie, kiedy myślałam o dwunastolatku polującym na foki. W tej książeczce wszystko było tak inne od tego, co znałam. Obyczaje, przyroda, codzienność – taki inny świat, do którego można na chwilę zajrzeć. Gorąco polecam!
Ocena
Recenzja wg Violetta / (Dodano 27.02.2017)
„Anaruk. Chłopiec z Grenlandii” to opowieść mocno zakorzeniona w moich wspomnieniach. Można powiedzieć, że było to moje pierwsze spotkanie z literaturą podróżniczą, chociaż opowieść Czesława Centkiewicza nie do końca się do niej kwalifikuje. Jakaż była moja radość, kiedy wreszcie zaczęłam czytać o zupełnie innym świecie. O mieszkańcach małej osady, którzy muszą ciężko pracować i współpracować, żeby przetrwać. Gdzie wszystko trzeba samemu zdobyć i przygotować. Gdzie życie dzieci wygląda inaczej niż moje… To była prawdziwa przygoda, z Anarukiem i z literaturą, która trwa do dziś!
Ocena
Recenzja wg Sofia / (Dodano 10.02.2017)
Z opowieścią o Anaruku niedawno zmierzył się mój syn. I o ile sama historia go bardzo zaciekawiła, o tyle język stanowił drobną przeszkodę w samodzielnej lekturze. Czesław Centkiewicz nie używa jakiegoś bardzo archaicznego języka, ale jednak styl różni się od tego, do którego dziś są przyzwyczajone dzieci. Absolutnie nie zniechęcam do lektury! Wręcz przeciwnie – usiądźcie razem z dzieckiem i przeczytajcie ją wspólnie. To bardzo fajna historia, która nie tylko opowiada o Eskimosie z dalekiej Grenlandii, ale również przybliża dzieciom pojęcie współdziałania w grupie, poświęcenia i oddania.
Ocena
Recenzja wg Balbina / (Dodano 03.12.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.