Angielski dla leniwych. Zobacz, zrozum, zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 348
Data premiery: 25-05-2018
Wydawca: Wydawnictwo Poltext

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
44,90 zł
Special Price 28,49 zł
- +
LUB

Opis

Inspiracją dla książki był bestsellerowy podręcznik "Niemiecki dla leniwych" autorstwa Agnieszki Drummer i Moniki Drummer (Poltext 2016). "Angielski dla leniwych" nie jest ani typowym podręcznikiem, ani zwyczajną „gramatyką” języka angielskiego. Książka nie „jeży się” od trudnych terminów, ani nie próbuje opisać wszystkich możliwych odstępstw od przejrzystych reguł gramatyki angielskiej.

Autorki pisząc tę książkę kierowały się następującymi założeniami:

Zasady angielskiej gramatyki są przejrzyste i proste. Dlaczego? Elementy angielskich zdań są jak klocki, które muszą do siebie pasować. Każda struktura, każda odmiana sprowadza się do najwyżej kilku prostych schematów. Oczywiście, jeśli ktoś sięgnie po dzieło literackie lub gazetę, znajdzie tam także skomplikowane, długie zdania. Te zdania składają się jednak z mniejszych części, od których należy zacząć naukę każdego języka.

Angielska gramatyka naprawdę oszczędza naszą pamięć. Pomyśl o języku polskim i o 7 przypadkach, przez które odmienia się polski rzeczownik, przymiotnik czy zaimek. Tego wszystkiego w angielskim nie ma! Przypadki są „ukryte”, niewidoczne – rzeczownik zmienia formę tylko wtedy, kiedy dokonujemy rozróżnienia na liczbę pojedynczą i mnogą, a przymiotnik – kiedy go stopniujemy. To samo dotyczy czasownika, który prawie nie odmienia się przez osoby. Zasady budowy zdań angielskich są ilustrowane za pomocą przejrzystych, kolorowych schematów oraz tabel. Teraz nawet osoby leniwe mogą szybko i skutecznie nauczyć się podstaw języka angielskiego!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Fihel Marta, Jezusek Katarzyna
Nazwa Angielski dla leniwych. Zobacz, zrozum, zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego
Liczba stron 348
Data premiery 25-05-2018
Wydawca Wydawnictwo Poltext
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
ean 9788375618938
Numer wydania I
Język wydania wielojęzyczny
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Angielski dla leniwych. Zobacz, zrozum, zapamiętaj. Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Marta Fihel to polska absolwentka filologii angielskiej, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy nauczycielki. Sprawowała przez pewien czas funkcję redaktora naczelnego internetowej platformy Angielski.edu.pl, będącej darmową pomocą dydaktyczną dla osób uczących się języka angielskiego. Fihel jest również autorką słowników oraz licznych książek, zwłaszcza wchodzących w skład cyklu „Klasyka z angielskim” czy bestsellerowej publikacji pt. „Angielski dla leniwych”. Jest to książka opracowana zgodnie z założeniami innowacyjnej metody nauki wizualnej. Zgodnie z jej założeniami, najskuteczniejszym sposobem zdobywania umiejętności językowych jest graficzne wizualizowanie materiału. Technika ta sprawdza się zwłaszcza u tych osób, które są wzrokowcami. Autorka w książce „Angielski dla leniwych” przedstawia reguły gramatyczne za pomocą przejrzystych schematów i tabel, a także wielobarwnych ikon oraz symboli. Uczeń ma okazję samodzielnie doskonalić swoje umiejętności dotyczące różnych części mowy – czasowników, rzeczowników, przysłówków czy przymiotników. Poznaje czasy gramatyczne, okresy warunkowe, konstrukcje strony biernej i mowy zależnej, a także poszczególne części zdania. Nauka opiera się na trzech regułach – zobacz, zrozum i zapamiętaj. Marta Fihel to także współautorka poczytnej serii podręczników, opracowanych na podstawie słynnych na całym świecie powieści angielskojęzycznych, takich jak m.in. „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Frankenstein”, „Błękitny zamek”, „Czarnoksiężnik z krainy OZ”, „Piotruś Pan”, „Opowieść wigilijna”, „Przygody Sherlocka Holmesa” czy „Przygody Hucka Finna”. Powieści te w wersji współautorstwa Marty Fihel są wzbogacone o liczne ćwiczenia systematyzujące wiedzę oraz testy sprawdzające po każdym rozdziale. Przyswajanie słownictwa ułatwia słowniczek na końcu podręcznika, a także znajdujący się na marginesach wykaz słów i idiomów mogących sprawiać największe trudności. W książkach znajdziemy ponadto komentarze dotyczące angielskiej kultury oraz historii. Każda powieść w ramach serii jest również dostępna w wersji audio, dzięki czemu można osłuchać się z prawidłową angielszczyzną. Aby uzyskać dostęp do nagrań, należy posłużyć się kodem dołączonym do każdej z książek.