Oklejak Marianna

Marianna Oklejak urodziła się w 1981 roku w Warszawie. Jest zdolną graficzką i ilustratorką, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Posiada tytuł doktora. Wcześniej podejmowała również studia socjologiczne. Zajmuje się tworzeniem ilustracji, a także projektowaniem graficznym książek, okładek płyt i plakatów. W wolnych chwilach lubi szyć. W czasie pracy delektuje się smakiem naparu z imbiru i werbeny, a także zajada migdały. Uwielbia poza tym słuchać muzyki w radiowej Dwójce. Rysowanie było już od najmłodszych lat jej pasją. W wieku 5 lat stworzyła pierwszą książeczkę z ilustracjami swojego autorstwa. Źródłem jej inspiracji były dzieła takich ilustratorów jak Bohdan Butenko, Jan Marcin Szancer, Zbigniew Rychlicki, Janusz Stanny, Jerzy Flisak, Olga Siemiaszko czy Zdzisław Witwicki. Ilustracje Marianny Oklejak znajdują się w wielu książkach dla dzieci, a także są publikowane w czasopiśmie „Świerszczyk”. Do najpopularniejszych jej prac należą ilustracje zamieszczone w serii książek Zofii Staneckiej o Basi.


Twórczość Marianny Oklejak wielokrotnie została wyróżniona przyznaniem prestiżowych nagród. Jej książka pt. „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych” uzyskała wyróżnienie honorowe przyznane przez IBBY w konkursie na Książkę Roku 2017. Za sprawą tej samej pozycji znalazła się również w gronie 50 finalistów międzynarodowego konkursu The Golden Pinwheel Young Illustrators Competitions, który odbywał się w Szanghaju. Oklejak może poza tym pochwalić się udziałem w finale konkursu Pictire Book Awards, a także umieszczeniem jej książki pt. „Bum! Bum!! Bum!!!” na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.


Dzięki książeczkom, które zilustrowała Marianna Oklejak, najmłodsze dzieci mogą poznawać świat poprzez zabawę. Mają okazję zaznajomić się z polską kulturą ludową, a także klimatem okresu Średniowiecza. W książkach ilustrowanych przez tę utalentowaną artystkę napotkają na wiele elementów polskiego folkloru – m.in. nawiązania po fascynujących podań czy mitów. Spotkają się z wróżkami, czarownicami i magicznymi roślinami. Wszystko to Oklejak pokazuje poprzez wykorzystanie cudownych wzorów, ornamentów czy haftów.

Wyniki wyszukiwania (50 produkty)

Produkty: 50

Produkty: 50