Paczkomat za 0 zł dla zamówień od 69 zł! Sprawdź warunki promocji >

Cholewińska-Szkolik Aniela

Aniela Cholewińska-Szkolik to nauczycielka oraz autorka książek dla dzieci. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim o specjalności glottodydaktycznej oraz pedagogicznej. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa. W wolnym czasie lubi fotografować, tańczyć, spacerować po lesie oraz wykonywać prace w ogródku. Napisała wiele opowiadań dla najmłodszych, które zostały wydane przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Jest m.in. autorką książek z głośnej serii „Już czytam”.


Opowiadania Anieli Cholewińskiej-Szkolik wyróżnia prosta i zrozumiała dla dzieci forma. Autorka unika trudnego języka, a jej książki są na tyle krótkie, aby dziecko mogło zachować skupienie podczas ich czytania. Cholewińska poprzez swoją literaturę kształtuje odpowiednie postawy u maluchów – uwrażliwia je na krzywdę wobec ludzi i zwierząt, ucząc wrażliwości, empatii, tolerancji i opiekuńczości. Pomaga także najmłodszym odnaleźć się w nowych sytuacjach, które często wzbudzają lęk – np. burza czy pierwszy dzień w przedszkolu lub szkole. Podpowiada w jaki sposób mogą nawiązywać przyjacielskie relacje, oparte na zaufaniu i bezinteresowności.


Aniela Cholewińska-Szkolik zdobyła spore uznanie wśród dzieci dzięki książkom z serii „Misia i jej mali przyjaciele”. Są to krótkie opowiadania, idealne aby ukołysać maluchów do snu. Ich główną bohaterką jest Misia – siedmiolatka, która prowadzi na drzewie klinikę dla zwierząt. Do znanych pozycji autorki należą również książki poradnikowe „Gdy dziecko się nudzi”, „Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować?” oraz „Jak wytrzymać z dorosłymi i nie zwariować?”.

Wyniki wyszukiwania (41 produkty)

Produkty: 41

Produkty: 41