Graham Winston

Winston Mawdsley Graham (ur. 1908- zm. 2003) to brytyjski pisarz, autor głównie powieści historycznych, a także laureat Orderu Imperium Brytyjskiego.


Urodził się i wychowywał w Manchesterze, a w wieku 17 lat wraz z rodziną przeprowadził się do Kornwalii. Zaczął pisać już jako dziecko i poza służbą w straży przybrzeżnej w trakcie II Wojny Światowej, przez całe swoje życie był pełnoetatowym pisarzem. W młodości był także zapalonym tenisistą, zapisywał nawet codziennie w swoim dzienniku, ile setów rozegrał i jaka danego dnia była pogoda. Graham ożenił się w 1939 roku z Jean Williamson, z którą miał dwójkę dzieci i która była dla niego źródłem wsparcia, inspiracji i nowych pomysłów, Co ciekawe, rodzina i znajomi pary często znajdowali wspólne cechy charakteru Jean z Demelzą (z „Dziedzictwa rodu Poldarków”), pisarz jednak zaprzeczał jakoby jego żona była jej pierwowzorem. Mieszkali razem w Perranporth w Kornwali, potem krótko na południu Francji, by ostatecznie osiąść w East Sussex.


Jako pisarz Winston Graham debiutował w 1934 roku niewydaną w Polsce powieścią pt. „The House with the Stained Glass Windows”. Jego najbardziej znane powieści należą jednak do 12-tomowej sagi pt. „Dziedzictwo rodu Poldarków”. W latach 70. BBC nakręciła na jej podstawie serial, a w 2015 powstała kolejna adaptacja powieści, serial Poldark, który cieszy się dużą oglądalnością. Oprócz tego Graham jest autorem ponad 30 innych powieści, w tym „Marnie”, na podstawie której w 1964 roku miał premierę film w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

Wyniki wyszukiwania (12 produkty)

Produkty: 12

Produkty: 12