Regel Wiesława

Wiesława Regel to nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem, podróżniczka oraz autorka książek. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie na kierunku matematyka. Podejmowała m.in. zatrudnienie w charakterze wykładowcy tego przedmiotu na Politechnice Warszawskiej. Wspólnie ze studentami przeprowadzała badania dotyczące możliwości wykorzystania technologii komputerowych w nauczaniu matematyki na poziomie studiów wyższych. Prowadziła również zajęcia dla dzieci oraz młodzieży. Uczestniczyła ponadto w wielu seminariach, wykładach i konferencjach w Polsce i zagranicą, których tematyka była poświęcona metodologii nauczania matematyki. Publikowała również artykuły naukowe w czasopiśmie Matematyka z Komputerem oraz w Zeszytach Naukowych.


Książki Wiesławy Regel są oparte o metodę dydaktyczną nazywaną studiowaniem gotowych rozwiązań. Omawiają one krok po kroku trudne zagadnienia matematyczne na gotowych przykładach. Pokazują studentowi prawidłowe sposoby rozumowania, aby dzięki temu mógł samodzielnie rozwiązywać analogiczne zadania. Do najbardziej znanych pozycji autorki zaliczają się tytuły z serii „Biblioteczka opracowań matematycznych”. W jej ramach powstały książki w przystępny sposób wyjaśniające tak trudne i skomplikowane zagadnienia matematyczne jak całki, równania różniczkowe, struktury algebraiczne, logika, teoria mnogości, funkcje zespolone, przestrzenie metryczne, geometria analityczna, kombinatoryka czy statystyka. Korzystając z opracowań autorstwa Regel można nadrobić braki w dotychczasowej wiedzy i lepiej przygotować się do pierwszych zajęć na studiach.


Wiesława Regel jest również autorką książek podróżniczych. Opisuje w nich relacje ze swoich wypraw do takich krajów jak Australia, Japonia, Meksyk, Hongkong czy Kanada. Zapoznaje czytelnika nie tylko z pięknem krajobrazu i architektury odwiedzanych państw, lecz także z lokalną kuchnią oraz zwyczajami. Książki podróżnicze autorstwa Regel są pasjonujące od pierwszej do ostatniej strony i pozwalają odkrywać niezbadane tajemnice różnych zakątków świata.

Wyniki wyszukiwania (42 produkty)

Produkty: 42

Produkty: 42