Fitzharris Lindsey

Doktor Lindsey Fitzharris studiowała na Uniwersytecie Oxford, gdzie zajmowała się historią nauk przyrodniczych, medycyną i technologią. Jest autorką i założycielką strony The Chirurgeon’s Apprentice, na której pisze o historii medycyny. Blog przyciągnął ponad 2 miliony czytelników. Prowadzi również kanał na YouTube’ie, gdzie opowiada o tym, jak wyglądały kiedyś operacje i chirurgia.


Pisała felietony medyczne dla takich gazet, jak: The Guardian czy The Huffington Post oraz wystąpiła parokrotnie w BBC, PBS i National Geographic.


Jej zafascynowanie historią zaczęło się, gdy była jeszcze małą dziewczynką. Często kazała się zabierać swojemu dziadkowi na różne cmentarze, aby móc polować na duchy i porozmawiać z nimi o przeszłości. Gdy to jej się nie udawało, chciała sama wszystkiego się dowiedzieć. Łącząc swoją pasję do historii i medycyny znalazła pomysł na siebie i swoją pierwszą książkę.


Jej debiutancka książka opowiada o doktorze Josephie Listerze i jego wkładzie w zmniejszenie liczby zgonów w XIX. wieku. Fitzharris dostała za nią wiele nagród i wyróżnień.

Wyniki wyszukiwania (1 produkty)

Produkty: 1

Produkty: 1