Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia

(okładka miękka)
Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 240
Data premiery: 19-09-2018
Wydawca: Sensus

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Problem chorób nowotworowych jest stale obecny w naszej świadomości. Nowotworami złośliwymi, chorobami przewlekłymi czy autoimmunologicznymi często dotknięte są osoby z najbliższego otoczenia.

Podczas zmagań z chorobą pacjenci oraz ich bliscy często są zagubieni i szukają pomocy w różnych miejscach. Od medycyny konwencjonalnej, poprzez ziołolecznictwo, leczenie dietą i inne metody medycyny niekonwencjonalnej. Jednak często chorzy i ich rodziny nie wiedzą już, komu mogą zaufać i powierzyć własne zdrowie.

Orina Krajewska przekonuje o konieczności dążenia do współpracy pomiędzy medycyną konwencjonalną a metodami niekonwencjonalnymi. Zdaniem autorki tylko dzięki takiej współpracy będzie możliwe osiągnięcie pełnego, holistycznego spojrzenia na osobę pacjenta i jego potrzeby. Celem autorki jest szerzenie sprawdzonej, rzetelnej i trafnej merytorycznie wiedzy na temat obydwu ścieżek leczenia oraz bardzo silne akcentowanie konieczności zachowania godności pacjenta i jego rodziny.

Książka zawiera definicję medycyny integralnej, przedstawia jej założenia i jest rozważaniem na temat zdrowia i choroby. Każdy rozdział przybliża inną metodę leczenia, w holistycznym duchu mind-body-spirit. W książce wypowiadają się światowej klasy specjaliści z różnych dziedzin medycyny, między innymi: genetyk prof. Jan Lubiński, psycholog Wojtek Eichelberger, psycholog Levana Marshall, prof. Tanaka, czy prof. medycyny chińskiej Li Jie. Dzięki zebraniu w jednej książce wywiadów ze specjalistami różnych dziedzin: od medycyny konwencjonalnej po aspekty duchowości i psychologii pozycja ta staje się swoistym narzędziem, które pomoże czytelnikowi stworzyć sobie swoją mapę korzystania z metod podejścia holistycznego, które go zainspirowały.

Dodatkowe informacje

Autor Krajewska Orina
Nazwa Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia
Liczba stron 240
Data premiery 19-09-2018
Wydawca Sensus
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Helion Wydawnictwo
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Książka w momencie kiedy ją dostałam do rąk bardzo mnie zaciekawiła. Od lat interesuje sie medycyną naturalną i holistyczne spoglądanie w stronę zdrowia człowieka. Warto sięgnąć po tą publikację. Autorka to córka Małgorzaty Braunek, która walczyła z chorobą nowotworową.
Kiedy zaczęłam czytać dzieło myślałam, że mam przed sobą poradnik z odpowiedziami na pytania. Zastanawiałam się, czy tutaj znajdę instrukcje postępowania wobec mojego zdrowia, długowiecznością. Jednakże treść książki zaskoczył mnie to zbiór rozmów autorki z osobami ze świata medycyny. To nie tylko lekarze, również specjaliści z zakresu zielarstwa, coachingu lub medytacji. Możemy dzięki temu patrzeć w inny sposób na tematykę medycyny i leczenia. Dzięki czemu zaczynamy bardziej rozumieć siebie i samoakceptacji, nie szukamy tylko doraźnej pomocy, pomocy na nie które tylko objawy. Możemy zacząć pracować nad własną duchowością, co wpływa bardzo korzystnie na zdrowie fizyczne. W końcu dochodzimy do pracy nad własnymi emocjami. Powinniśmy mieć zaufanie do współczesnej medycyny i do jej rozwiązań. Istotne są również tradycje, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Właśnie stosowanie ziół w przeróżnych terapiach, a także profilaktyka zdrowotna to metody z dawnych czasów.
Autorka bardzo dokładnie wchodzi w głąb danego tematu z rozmówcą. Dzięki temu mamy możliwość poznania i rozwiązania wszelakich wątpliwości czy niuansów. Tematyka w każdej z wywiadów jest bardzo szeroka nie zawsze o wszystkim dało się porozmawiać w tych kilku pytaniach i odpowiedziach. Jednakże przeczytać książkę będziemy posiadać ogromną wiedzę na dany temat, na pewno nie którzy będą chcieli rozszerzyć swoją wiedzę i sięgną po inne dzieła. Autorka nie narzuca czytelnikom swoich poglądów. Czytelnik sam ma wyrobić sobie zdanie na wybrane zagadnienia, przedstawione w książce. Wszystkie tematy zaprezentowane w dziele, są traktowane na równi czytelnik sam ma zdecydować, który jest dla niego ważny i chcę pogłębić swoją wiedzę na jego temat.
Książka „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” to ważne dzieło, który powinien przeczytać każdy. Publikacja pomoże nam cieszyć się długim i zdrowym życiem przez wiele lat.
Ocena
Recenzja wg cisowianka20 / (Dodano 07.12.2018)
Pośród wielu obecnych współcześnie chorób cywilizacyjnych, często czujemy się zdezorientowani ich ilością. Niejednokrotnie pojawia się bezsilność, ponieważ nie wiemy jak się przed nimi chronić. Dlatego gorąco polecam Wam tę książkę. To właśnie tutaj Orina Krajewska przeprowadziła liczne rozmowy z różnymi specjalistami, a zatem pojawiają się genetyk prof. Jan Lubiński, psycholog Wojciech Eichelberger, specjalistka medycyny holistycznej dr Preeti Agrawal czy prof. medycyny chińskiej Li Jie. Każdy z Was na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Ja pozyskałam z tej książki wiele cennych informacji.
Ocena
Recenzja wg Kilka informacji o naszym zdrowiu. / (Dodano 07.12.2018)
Holistyczne, czyli całościowe podejście, proponuje łączenie i kompleksową opiekę i zaleca uzupełnienie leczenia o właściwą dietę oraz możliwą aktywność fizyczną. Dzięki książce "Bądź..." dowiedziałam się o wielu ciekawych sprawach związanych z tym holistycznym podejściem. Dobrze, że takie wartościowe idee są propagowane.

Ocena
Recenzja wg Jolanta / (Dodano 02.10.2018)
Uważnie czytałam każdy wywiad. Płynie z nich nauka dość smutna, że ciągle zbyt mało rozumiemy znaczenie dobrostanu, a tylko reagujemy na stan chorobowy. Dawna medycyna chińska i wedyjska zakładały całościowe podejście do ciała i umysłu. Trzeba wrócić do metod wypracowanych przez tysiące lat. One muszą sprawdzać się i dziś, skoro organizm ludzki nie uległ zmianom.
Ocena
Recenzja wg Tatiana / (Dodano 02.10.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.