Bajki na dobranoc

(okładka twarda)
Bajki na dobranoc (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 240
Data premiery: 05-12-2012
Wydawca: Damidos

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 72 godziny

Normalna cena:
29,95 zł
Special Price 18,99 zł
- +
LUB

Opis

Najpiękniejsze bajki na dobranoc to zbiór klasycznych bajek, które przez lata towarzyszą kolejnym pokoleniom. W jednym tomie zostały zebrane znane i lubiane oraz mniej znane bajki o krasnoludkach.

Są wśród nich bajki:

 • "Czerwony Kapturek",
 • "Księżniczka na ziarnku grochu",
 • "Złota gęś".
 • Dziecko wchodzi w, zupełnie inny od codziennego, świat baśni i spotyka postacie, niespotykane w rzeczywistości. I okazuje się, że świat baśni jest dużo bardziej zajmujący i interesujący… Książka jest bogato zilustrowana przez Karolinę Rosołek.


  Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

  Dodatkowe informacje

  Autor Opracowanie zbiorowe
  Nazwa Bajki na dobranoc
  Liczba stron 240
  Data premiery 05-12-2012
  Wydawca Damidos
  Płeć chłopiec / dziewczynka
  Oprawa twarda
  Autor ilustracji Rosołek Karolina
  ean 9788378553991
  Numer wydania I
  Język wydania polski
  Język oryginału polski
  Rok wydania 2015
  Forma książka
  Przedział wiekowy 3-4 lata,5-7 lat,2 lata
  Od ilu lat 2+

  Opinie

  Oceń ten produkt jako pierwszy

  Napisz własną recenzję

  Oceniasz: Bajki na dobranoc

  Jak oceniasz ten produkt? *

   
  1 1 gwiazdka
  2 2 gwiazdki
  3 3 gwiazdki
  4 4 gwiazdki
  5 5 gwiazdek
  Ocena
  • Limit znaków:

  Dostawa

  Koszty dostawy:

  Zamówienie do 149 zł

  DostawaPłatność onlinePłatność
  przy odbiorze*
  Punkt odbioru 0,00 zł -
  Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
  Kurier 7,99 zł 10,99 zł
  Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

  Zamówienie powyżej 149 zł

  DostawaPłatność onlinePłatność
  przy odbiorze*
  Punkt odbioru 0,00 zł -
  Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
  Kurier 0,00 zł 5,99 zł
  Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

  *Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

  Autor

  Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


  Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


  Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.