Będzie bolało

(okładka miękka)
Będzie bolało (okładka miękka, książki)
100/100
Autor: Kay Adam
Wydawca: Wydawnictwo Insignis
Oprawa: miękka

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 12 godzin

Normalna cena:
34,99 zł
Special Price 24,49 zł
- +
LUB

Opis

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi…

…i witaj w świecie lekarza stażysty!

Spisywana potajemnie po niekończących się dyżurach, bezsennych nocach i przepracowanych weekendach książka komika i byłego lekarza Adama Kaya "Będzie bolało" to szczery do bólu opis jego walki na pierwszej linii frontu brytyjskiej służby zdrowia. Z zabawnych, przerażających i wzruszających zapisków Kaya dowiecie się wszystkiego, co chcieliście wiedzieć (i czego wolelibyście nie wiedzieć) o życiu lekarzy na oddziale i poza nim.

Uwaga! Lektura tej książki może pozostawić blizny!

Dodatkowe informacje

Autor Kay Adam
Nazwa Będzie bolało
Data premiery 06-06-2018
Wydawca Wydawnictwo Insignis
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor FK Olesiejuk
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Tak naprawdę czego się po niej spodziewać i niczego od niej nie oczekiwałam, ale totalnie mnie zaskoczyła. Po jej przeczytaniu mam taki mętlik w głowie.

Muszę przyznać, że moja empatia względem lekarzy gdzieś się rozpłynęła. Gdzie tam, wśród godzin spędzonych na szpitalnych korytarzach, zniknęło moje zrozumienie i ustąpiło miejsca całkowitej ciemnocie. Zapomniałam, że lekarz nie jest idealna maszyną, która wie wszystko i jest w stanie zrobić wszystko. Nie jest w stanie pracować non stop, bez żadnego wytchnienia. Może popełniać błędy, jak każdy człowiek. Może mu się zdarzyć, że ma gorszy dzień i taki marudny pacjent wcale mu nie ułatwia. Jednak z drugiej strony specjaliści w dziedzinie medycyny również zapominają o tym, że pacjent nie jest bezuczuciową zabawką, której można przełączyć pstryczek żeby działała. Zmęczona bólem osoba też potrzebuje odrobiny empatii.

Ta książka pozwoliła poszerzyć mi swój punkt widzenia na pracę lekarza. Pokazała w poruszający i niekiedy humorystyczny sposób, jak wykańczający i niewdzięczny jest ten zawód. Odpowiedzialność spoczywająca na tych ludziach jest ogromnym ciężarem dla psychiki.
Autor nie owija w bawełnę, nie cacka się z czytelnikiem, tylko pokazuje mu szczerą prawdę za pomocą ciętego języka i lekkich anegdotek. Fabuła opiera się na takich krótkich historyjkach, co tylko ułatwia szybsze czytanie, a zakończenie przychodzi nagle i niespodziewanie.

Na „Będzie bolało” warto zwrócić uwagę i poświecić jej tych kilka godzin.
Ocena
Recenzja wg Czytaczyk / (Dodano 15.06.2018)
Zanim zdecydujemy się powiedzieć coś na lekarzy, pielęgniarki albo resztę służby zdrowia, proponuję najpierw sięgnąć po książkę "Będzie bolało"- Sekretny dziennik młodego lekarza.

Adam Kay - bo tak nazywa się autor i jednocześnie były doktor - przybliża nam zawód lekarza o specjalizacji ginekolog - położnik. To nie znaczy, że odbiera tylko porody i zajmuje się problemami i schorzeniami kobiet. Jego dyżur trwa 97 godzin tygodniowo.
Możemy uważać lekarzy za osoby, które tylko narzekają na swoje zarobki, że muszą pracować wielu placówkach. Sądzimy, że idąc do przychodni dostaniemy cudowny lek, który przypisze nam złota wróżka zwana lekarzem...niestety nie. Lekarze są tacy jak my. Oni również popełniają błędy.

"Nie jestem kimś kto powie Wam, jak radzić sobie z żalem i smutkiem - i nie o tym jest ta książka. To po prostu opis przeżyć lekarza, jednego z wielu dający pewne wyobrażenie o tym, jak naprawdę wygląda ta praca."

Autor książki - którą potraktował bardziej jak swój dziennik - przybliża nam pracę lekarza. Uświadamia nam, że oprócz obowiązków ginekologa - położnika musi również zajmować się innymi pacjentami na Izbie Przyjęć, zastępować kolegów oraz przekazywać te dobre jak i złe wiadomości pacjentom i ich rodzinom. Wraz z Adamem zaczynamy pracę jako stażyści, pniemy się po szczeblach drabiny zawodowej aż do starszego rezydenta.
W książce znajdziemy przeróżne przypadki medyczne, z jakimi miał do czynienia autor. Dla nas - laików - zostały zamieszczone wyjaśnienia.
Wszystko jest opowiedziane prostym, ale jednak ciętym jak skalpel językiem.
POLECAM!
Ocena
Recenzja wg KASIA / (Dodano 11.06.2018)
"Będzie bolało" to wciągający od pierwszej strony dziennik młodego lekarza, który ukazuje nam dobre i złe strony jego zawodu. Jest to naprawdę ciekawa lektura, której warto poświęcić czas. Nikt z nas nie wie dokładnie jak wygląda praca lekarza z jego perspektywy, z jakimi przypadkami się spotyka oraz ile wyrzeczeń go to kosztuje. Adam Kay odkrywa przed nami karty i przedstawia nam zarówno te przyjemne jak i mniej strony bycia lekarzem. Książka napisana jest w sposób lekki i przyjemny. W wielu momentach autor opisuje swoje przeżycia z humorem, jednak nie unika także poważnych przypadków w swojej pracy. Jestem po jej ogromym wrażeniem i nie potrafię opisać jak bardzo ta lektura mi się podobała. Jest to coś prawdziwego, nieprzekoloryzowanego, a momentami wręcz absurdalnego. Momentami byłam bardzo zdziwiona, z jakimi medycznymi przypadkami autor się spotykał, ponieważ były one tak absurdalne. Jednak pod przykrywką tego humoru, widać także to, z jaką powagą doktor podchodził do swojego zawodu. Jego zapiski poruszają i trafiają prosto do serca, a on sam próbuje przekazać nam niektóre rzeczy w sposób delikatny. Jednak nie ma co ukrywać, że ta książka zawiera także wiele ludzkiego cierpienia, zawodu i niepowodzeń. Natomiast jej zakończenie jest wręcz kontrastem wobec tego, do czego przyzwyczaił nas autor. Wzrusza i rozrywa serce, zupełnie zaskakuje. Wiem, że nie przekazałam tu wszystkiego co chciałam, ale po prostu nie potrafię składnie zebrać tego, co towarzyszy mi po przeczytaniu tej książki. Jestem jednak pewna, że jeśli sięgniecie po tę książkę nie zawiedziecie się.
Ocena
Recenzja wg Angelika / (Dodano 09.06.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Będzie bolało

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: