Bezpośrednie Inwestycje Zagraniczne w Gospodarce Regionu. Teoria i Praktyka

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 225
Data premiery: 29-10-2010
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
59,00 zł
Special Price 43,49 zł
- +
LUB

Opis

Książka „Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w gospodarce regionu; teoria i praktyka” przedstawia specyfikę relacji spółek z udziałem kapitału zagranicznego z otoczeniem regionalnym, a także potencjalne pozytywne i negatywne konsekwencje pojawienia się inwestorów zagranicznych w gospodarce regionu.
Książka ma charakter interdyscyplinarny. Łączy elementy ekonomiki regionalnej z dorobkiem teoretycznym dotyczącym bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). Składa się z dwóch części. W pierwszej (złożonej z dwóch rozdziałów) przedstawione zostały zagadnienia związane z regionem i specyfiką rozwoju gospodarczego na poziomie mezo. Omówiono również podstawowe koncepcje rozwoju regionalnego i jego mierniki, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które znajdują zastosowanie do analizy wpływu BIZ na otoczenie regionalne. Ponadto przeanalizowano rodzaje, motywy i przyczyny podejmowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych, jak również najważniejsze teorie BIZ. Duży nacisk położony został także na przedstawienie specyfiki działania spółek z udziałem kapitału zagranicznego (spółek BIZ) w otoczeniu regionalnym, ich relacjach z podmiotami lokalnymi oraz potencjalnych efektach wywoływanych w regionach goszczących. Część druga książki zawiera kompleksową ocenę wpływu spółek BIZ na gospodarkę wybranego regionu. Dokonano jej na przykładzie województwa łódzkiego (case study) w latach 1999-2007. Źródłem danych były przede wszystkim niepublikowane dane statystyczne GUS oraz informacje uzyskane z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które zostały szczegółowo przeanalizowane, także na tle wyników gospodarki regionu. Szczegółowo przedstawiono strukturę podmiotową, gałęziową i geograficzną spółek z udziałem kapitału zagranicznego w regionie, ich działalność inwestycyjną, produkcyjną, handlową, wpływ na rynek pracy, a także działalność badawczą, innowacyjną oraz zakres powiązań z podmiotami lokalnymi. Główny nacisk położony został na spółki zajmujące się przetwórstwem przemysłowym, ze względu na ich dominujący udział w strukturze BIZ w województwie łódzkim.
Książka adresowana jest do wszystkich osób zainteresowanych problematyką bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz rozwoju regionu, a także szeroko rozumianych międzynarodowych stosunków gospodarczych (ekonomii międzynarodowej). Przydatna może być zarówno dla środowiska akademickiego i studentów, praktyków gospodarczych, jak i przedstawicieli administracji publicznej. Stanowi syntetyczną prezentację potencjalnych efektów napływu BIZ do regionów w różnych warunkach ekonomicznych oraz zawiera wskazówki, które pomogą maksymalizować korzyści działania inwestorów zagranicznych w środowisku regionalnym i lokalnym.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Kłysik-Uryszek Agnieszka
Nazwa Bezpośrednie Inwestycje Zagraniczne w Gospodarce Regionu. Teoria i Praktyka
Liczba stron 225
Data premiery 29-10-2010
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Oprawa miękka
ean 9788375563139
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2010
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Bezpośrednie Inwestycje Zagraniczne w Gospodarce Regionu. Teoria i Praktyka

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł