Biegnąca z wilkami

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 684
Data premiery: 17-09-2012
Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,00 zł
Special Price 33,99 zł
- +
LUB

Opis

Napisanie tej książki zajęło Clarissie Estes niemal dwadzieścia jeden lat. Ale jej wysiłek poświęcony analizie psychiki i życia wewnętrznego kobiety został doceniony na całym świecie. „Biegnąca z wilkami” utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Times” przez dwa lata, a prawa do jej tłumaczenia i publikacji sprzedano do 19 krajów!

Z chwilą narodzin każda kobieta otrzymuje potężną siłę, bogactwo instynktów, twórczą moc oraz prastarą mądrość. Jednak dla instynktownej natury kobiet, dzikiej kobiety, zagrożeniem staje się społeczeństwo i cywilizacja, które przypisują jej określone funkcje. Wtłoczenie w sztywne role zagłusza głębokie i życiodajne przesłanie.

„Biegnąca z wilkami” to inspirująca książka zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Autorka wnikliwie analizuje międzykulturowe mity, baśnie i legendy, odkrywając zupełnie nowe ich znaczenia i treści.

Dodatkowe informacje

Autor Estes Pinkola Clarissa
Nazwa Biegnąca z wilkami
Liczba stron 684
Data premiery 17-09-2012
Wydawca Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa miękka
Tłumacz Cioch Agnieszka
ean 9788375069808
Numer wydania II
Język wydania polski
Język oryginału hiszpański
Rok wydania 2012
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Zachęcam do przeczytania tej książki każdą kobietę! Dla mnie była ona źródłem wielu cennych wskazówek i podstawą do wielu przemyśleń. Czytałam ją powoli, dając sobie czas na refleksję przy każdym rozdziale. Autorka bardzo ciekawie przedstawia wyniki swoich badań i obserwacji. To nie jest poradnik, ale zawiera wiele cennych rad, które pomagają odnaleźć się w dzisiejszym, zabieganym świecie. Myślę, że to książka, do której trzeba dojrzeć. Jeśli dziś do was nie trafią słowa autorki, spróbujcie za jakiś czas. W moim przypadku dokładnie tak było, dopiero po jakimś czasie odkryłam jej głębię!
Ocena
Recenzja wg Melania / (Dodano 29.01.2017)
„Biegnąca z wilkami” to była bardzo zaskakująca lektura, ale uprzedzam, że dość wymagająca. Nie da się zasiąść w fotelu i w kilka wieczorów po prostu przeczytać. W magiczny sposób autorka wciąga w świat swoich poszukiwań istoty Dzikiej Kobiety. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało. Zmusiła mnie do zastanowienia się nad wieloma aspektami mojego życia, podsuwając ciekawe interpretacje mitów i legend z różnych kultur. Clarissa Estes pomogła mi odnaleźć wewnętrzną siłę, zajrzeć w zakamarki mojej skomplikowanej kobiecej duszy:). Często wracam do tej książki!
Ocena
Recenzja wg Anatol / (Dodano 16.01.2017)
Ciekawa lektura o złożonej naturze kobiety. Pierwsze strony mnie nie zachwyciły, ale szybko zaczęłam dostrzegać przesłanie autorki. To była podróż w głąb siebie, w poszukiwaniu Dzikiej Kobiety. Bardzo podobały mi się jej nieszablonowe interpretacje baśni i mitów w poszukiwaniu archetypu kobiety. Jej analizy i wiele przykładów z życia wziętych pomagają zrozumieć, że trzeba walczyć ze stereotypami. To jedyna droga do wyzwolenia i bycia szczęśliwą i niezależną kobietą!
Ocena
Recenzja wg Aleksander / (Dodano 02.12.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Biegnąca z wilkami

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: