Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do e-testów + DVD

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 384
Data premiery: 05-09-2016
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
50,90 zł
Special Price 44,49 zł
- +
LUB

Opis

Seria „Biologia na czasie” umożliwia efektywne przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

Podręcznik obejmuje tematykę związaną z metabolizmem oraz anatomią i fizjologią człowieka. Przejrzysty układ treści oraz czytelna prezentacja zagadnień sprzyjają skutecznej nauce. Książka nie tylko omawia przyczyny, skutki oraz profilaktykę najczęstszych chorób, ale również rozbudza ciekawość uczniów i zachęca do pogłębiania wiedzy. Liczne ciekawostki, multimedialny atlas anatomiczny „Tajemnice ciała” oraz dostęp do e-testów sprawiają, że nauka biologii jest urozmaicona i ciekawa. Każdy rozdział podręcznika zawiera podsumowanie w formie tabel i schematów, które ułatwiają uporządkowanie oraz powtórzenie wiadomości. W kształceniu wymaganych umiejętności pomagają działy To było na maturze oraz Test maturalny. W podręczniku zamieszczono kod dostępu do aplikacji Matura -ROM, która ułatwia utrwalenie materiału i sprawdzenie wiedzy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do e-testów + DVD
Liczba stron 384
Data premiery 05-09-2016
Wydawca Nowa Era
Seria Biologia na czasie
Oprawa miękka
ean 9788326728037
Numer wydania I
Język wydania polski
Numer dopuszczenia 564/22013/2016
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Dla mnie w tej serii najważniejsze są dwie rzeczy. Pierwsza to bardzo rzetelne przedstawienie tematów, przystępnym językiem, z odpowiednimi grafikami. To ułatwia naukę i systematyzowanie wiedzy. Druga rzecz to od początku ujęcie zagadnień z uwzględnieniem maturalnych wymagań. To z kolei umożliwia systematyczną naukę i dobre przygotowanie do egzaminu. Nie chodzi o wkucie i zaliczenie sprawdzianu, ale o zrozumienie i spojrzenie na temat z szerszej perspektywy, a także na umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce, w ćwiczeniach i zadaniach!
Ocena
Recenzja wg Reginata / (Dodano 07.04.2017)
Nowa Era zapewnia świetne podręczniki i materiały przygotowujące do matury. Niejednokrotnie już się o tym przekonałam! Autorzy tych publikacji potrafią w ciekawy sposób omówić zagadnienia, zachowując odpowiednie proporcje tekstu i ilustracji. Dzięki ciekawostkom i multimedialnym dodatkom nauka autentycznie wciąga. Biologia to obszerna dziedzina, wiele rzeczy trzeba po prostu zapamiętać, zrozumieć związki przyczynowo skutkowe i właściwa prezentacja materiału oraz obudowanie materiałem ćwiczeniowym odgrywa kluczową rolę. Polecam!
Ocena
Recenzja wg Zenowefa / (Dodano 22.03.2017)
Podręcznik jest super pod każdym względem! Wszystko jest klarownie wyjaśnione, podsumowane, zilustrowane – aż chce się przewracać kartki i zgłębiać kolejne tematy! Lubię przejrzyste podręczniki, nieprzeładowane ani treścią ani ozdobnikami, bo jestem wzrokowcem ;). W tym przypadku jest idealnie!
Ocena
Recenzja wg Tarsylia / (Dodano 05.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Z dostępem do e-testów + DVD

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.