Bliżej słowa 2. Podręcznik. Gimnazjum

(okładka miękka)
Bliżej słowa 2. Podręcznik. Gimnazjum (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 336
Data premiery: 05-06-2012
Wydawca: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Podręcznik „Bliżej słowa” w przystępnej i ciekawej formie prezentuje zagadnienia z zakresu kształcenia literackiego, językowego i kulturowego. Materiał dla drugiej klasy podzielono na dziewięć działów tematycznych :

  • Budować swoją tożsamość
  • Szukać drogowskazów
  • Nie ulegać złudzeniom
  • Uwierzyć w miłość
  • Pilnować zgody
  • Oceniać sprawiedliwie
  • Cenić wolność
  • Nie tracić nadziei
  • Rozwinąć skrzydła

W każdym rozdziale przedstawiono ciekawe teksty i fragmenty utworów zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Są one podstawą do poznawania różnych form pisemnej i ustnej wypowiedzi. Doskonalenie umiejętności umożliwiają urozmaicone ćwiczenia oraz wskazówki zawarte w sekcjach „Rady dla piszących” i „Rady dla mówiących”.

Dodatkowe informacje

Autor Horwath Ewa, Kiełb Grażyna
Nazwa Bliżej słowa 2. Podręcznik. Gimnazjum
Liczba stron 336
Data premiery 05-06-2012
Wydawca WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Seria Bliżej słowa
Oprawa miękka
ean 9788302126048
Numer wydania IV
Język wydania polski
Numer dopuszczenia 27/II/2009
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Bliżej słowa 2. Podręcznik. Gimnazjum

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Ewa Horwath to polska nauczycielka języka polskiego wśród dzieci szkoły podstawowej. Od 1994 prowadzi wykłady dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, a od 2009 roku pełni funkcję adiunkta. Ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie w 2008 roku uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych. Specjalistka w obszarze językoznawstwa oraz badań dydaktyki. Horwath jest także ekspertem i egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Ewa Horwarth to autorka oraz współautorka serii podręczników do nauczania języka polskiego, takich jak „Słowa z uśmiechem” oraz „Bliżej słowa”. Są one przystosowane do nowej podstawy programowej i przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej po reformie. Publikacje autorki rozbudzają w uczniach zamiłowanie do literatury, kultury i sztuki. Odwołują się zarówno do klasyki, jak i zawierają teksty odnoszące się do współczesnej literatury młodzieżowej. Uczniowie mogą więc zapoznać się nie tylko z twórczością największych pisarzy minionych epok, lecz także tak popularnych twórców jak chociażby Andrzej Sapkowski. Poszczególne ćwiczenia sprzyjają rozwijaniu umiejętności czytania ze zrozumieniem, interpretowaniu utworów literackich, a także kształtowaniu indywidualnej oraz narodowej tożsamości. Służą również przekazywaniu dzieciom uniwersalnych wartości moralnych oraz pomagają im odnaleźć się w trudnym okresie dojrzewania. Pobudzają ciekawość oraz inspirują do zadawania pytań i samodzielnych poszukiwań. W podręcznikach Ewy Horwarth znajdziemy także ćwiczenia nawiązujące do dzieł sztuki, filmu oraz muzyki, dzięki czemu nauczyciel może prowadzić zajęcia w sposób bardziej urozmaicony i ciekawy dla uczniów. Autorka opublikowała również cykl podręczników zawierających zadania pozwalające doskonalić umiejętności językowe, a zwłaszcza ortografię, stylistykę oraz interpunkcje. Ich zabawna forma sprzyja przyjemnej i skutecznej nauce. Ewa Horwarth proponuje ćwiczenia realizowane metodą projektu oraz zachęca do indywidualnego traktowania każdego ucznia.