Swipe to the left

Blog

8 filmów biograficznych, które warto obejrzeć #zostańwdomu

24 marca 2020

8 filmów biograficznych, które warto obejrzeć #zostańwdomu

Jeśli ostatnimi dniami dłużą Wam się wieczory, pora temu zaradzić! Świat widział wielu uzdolnionych i wyj ątkowych ludzi, ale stosunkowo niewielu z nich pamiętamy do dzisiaj. Jeśli macie ochotę poznać inspirujące historie wybitnych artystów, naukowców i nietypowych osobowości, zapoznajcie się z naszymi propozycjami na filmowy wieczór.

​Remigiusz Mróz „Ekstradycja” – 11 tom serii z Chyłką

19 marca 2020

Remigiusz Mróz „Ekstradycja” – 11 tom serii z Chyłką

Remigiusz Mróz nawet na chwilę nie zwalnia tempa pracy. Już 25.03 będziecie mogli sięgnąć po 11 tom przygód Joanny Chyłki. Czy już nie możecie się doczekać, aby poznać dalsze losy głównych bohaterów? Kolejna część zaskoczy Was niejednym zwrotem akcji!

​5 książek, które warto przeczytać dziecku, gdy się nudzi #zostańwdomu

18 marca 2020

5 książek, które warto przeczytać dziecku, gdy się nudzi #zostańwdomu

Wszyscy znaleźliśmy się w nietypowej sytuacji, jednak musimy sobie z nią poradzić najlepiej jak umiemy. Jesteście w domu razem z dziećmi, które dokazują jak nigdy? Nie wiecie już, czym zająć czas swojej córce lub synowi? Podpowiadamy, jakimi książkami możecie zainteresować najmłodszych.

„Jak nie dać sobą manipulować” Christel Petitcollin

11 marca 2020

„Jak nie dać sobą manipulować” Christel Petitcollin

Już 25 marca ukaże się trzeci poradnik Christel Petitcollin. Książki wydane przez autorkę do tej pory – „Jak mniej myśleć” oraz „Jak lepiej myśleć” – stały się bestsellerami. Czy najnowszy przewodnik z dziedziny rozwoju osobistego „Jak nie dać sobą manipulować” również wzbudzi zachwyt czytelników?

10 najlepszych reportaży 2019 – nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

6 marca 2020

10 najlepszych reportaży 2019 – nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

4 marca, czyli w rocznicę urodzin Ryszarda Kapuścińskiego, jury XI edycji konkursu ogłosiło listę nominowanych do nagrody. Ze 135 zgłoszeń wyłoniono 10 tytułów, których autorzy zostali nominowani do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Zwycięzcę, a więc autora najlepszego reportażu w 2019 roku, poznamy podczas Warszawskich Targów Książki (21-24.05).

​8 marca – najlepsze prezenty na Dzień Kobiet

3 marca 2020

8 marca – najlepsze prezenty na Dzień Kobiet

Już w tę niedzielę Panie będą obchodzić swoje święto. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla bliskich Wam kobiet, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. Przedstawiamy kilka pomysłów, które być może pomogą Wam zdecydować, co w tym roku na Dzień Kobiet podarować ważnym dla Was kobietom.

​Luty 2020 – podsumowanie miesiąca: premiery książkowe, filmowe, muzyczne

28 lutego 2020

Luty 2020 – podsumowanie miesiąca: premiery książkowe, filmowe, muzyczne

Chcecie być na bieżąco z premierami, ale nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało? Dzisiaj postaramy się w skrócie przedstawić Wam najważniejsze premiery mijającego miesiąca. Sprawdźcie, czy wśród nich znajdą się takie, po które chcielibyście jak najszybciej sięgnąć.

„Normalni ludzie” Sally Rooney

26 lutego 2020

„Normalni ludzie” Sally Rooney

Na polskim rynku wydawniczym właśnie ukazała się najnowsza książka Sally Rooney. „Normalni ludzie” to druga powieść irlandzkiej autorki. Właśnie za ten tytuł irlandzka pisarka w 2019 roku otrzymała Costa Book Award i znalazła się wśród nominowanych do Nagrody Bookera. Powieść opowiada o dwójce nastolatków, którzy starają się zrozumieć łączące ich uczucie.

„Outsider” Stephen King

25 lutego 2020

„Outsider” Stephen King

12 stycznia 2020 r. odbyła się premiera miniserialu „The Outsider” wyprodukowanego przez HBO. Serial został oparty na powieści o tym samym tytule Stephena Kinga. Produkcja HBO wzbudza zachwyt oglądających na całym świecie. Być może warto przed obejrzeniem serialu poznać tę wciągającą historię, sięgając po książkę „Outsider” Kinga.

New York Times – lista 15 bestsellerów (luty/marzec 2020)

25 lutego 2020

New York Times – lista 15 bestsellerów (luty/marzec 2020)

Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Wam 15 bestsellerów znajdujących się na liście New York Timesa z przełomu lutego i marca. Część z nich już możecie przeczytać w polskim tłumaczeniu! Nie czekajcie i sprawdźcie, z którymi tytułami warto się zapoznać jak najszybciej!