Swipe to the left

Blog

„Królestwo nędzników” Paullina Simons

21 listopada 2019

„Królestwo nędzników” Simons

Paullina Simons to amerykańska pisarka rosyjskiego pochodzenia. Choć urodziła się w Leningradzie w 1963 roku, w wieku dziesięciu lat wyemigrowała razem z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Sławę zyskała dzięki powieści „Jeździec Miedziany” wydanej w 2000 roku. Obecnie na jej koncie znajduje się wiele znanych i cenionych pozycji. Co więcej, 20.11 premierę miała nowa książka Simons „Królestwo nędzników”. To idealna okazja do tego, by przypomnieć sobie najważniejsze dzieła w jej karierze.

„Jano i Wito” - książki uwielbiane przez dzieci

19 listopada 2019

Jano i Wito - książki uwielbiane przez dzieci

Seria „Jano i Wito” to uwielbiany przez rodziców i dzieci cykl książek dla najmłodszych. Dotychczas w serii ukazały się cztery lektury, a już 20.11 premierę będzie mieć najnowsza część „Jano i Wito. Zapach świąt”. Wszystkie tytuły przedstawiają rzeczywistość widzianą oczami dziecka. Historie są niezwykłe, bohaterowie poznają świat zewnętrzny, a najmłodsi czytelnicy uwielbiają ich przygody, które są przepełnione pozytywnymi emocjami.

​„Irlandczyk" - bestsellerowa książka, na podstawie której powstanie film

17 listopada 2019

„Irlandczyk" - bestsellerowa książka, na podstawie której powstanie film

“Irlandczyk” to książka, która została wcześniej wydana pod tytułem “Słyszałem, że malujesz domy…”. Swoją premierę miała 15.11, a na jej podstawie pod koniec listopada pojawi się film wyprodukowany przez Netflix. Dlaczego o tej pozycji już od miesięcy jest głośno?

Pięć polskich płyt na listopadowe wieczory

15 listopada 2019

Pięć polskich płyt na listopadowe wieczory

W ostatnim czasie pojawiło się wiele nowości, jeśli chodzi o płyty polskich artystów. W zestawieniu znalazło się sporo propozycji dla fanów muzyki rozrywkowej, rapu, popu. Które z nich idealnie sprawdzą się na listopadowe wieczory?

​„Wielki ogarniacz” - seria książek

13 listopada 2019

„Wielki ogarniacz” - seria książek

Seria książek „Wielki ogarniacz” od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To porady z przymrużeniem oka, które pozwolą nam z uśmiechem przywitać nadchodzący dzień i przekonają, że każdy z nas może mieć czasem gorsze chwile. 13 listopada premierę będzie mieć najnowsza część serii „Wielki Ogarniacz Pracy, czyli jak robić i się nie narobić”. Czy warto ją kupić?

​ „Pół na pół” Prokop, Hołownia - recenzja

12 listopada 2019

„Pół na pół” Prokop, Hołownia - recenzja

„Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci” to najnowsze wspólne dzieło Marcina Prokopa i Szymona Hołowni. Książka miała premierę 30 października. Ten duet to dwa przeciwieństwa. Mimo tego weszli przebojem na szklane ekrany i szturmem podbili serca widzów. W swojej książce opowiadają o tym, kim są, gdy gasną kamery.

„King! Autobiografia” - recenzja

10 listopada 2019

„King! Autobiografia” - recenzja

Nie ulega wątpliwości, że Muniek Staszczyk to prawdziwa legenda rocka. W swojej autobiografii „KING!” spowiada się z całego swojego życia. W rozmowie z Rafałem Księżykiem ukazuje swoją drogę od czasów dzieciństwa, poprzez zakładanie rodziny, udział w festiwalach, występowanie na scenach klubowych, aż po obecne życie prywatne. Muniek zdradza wiele tajemnic, które dotąd nie były znane jego fanom. To pozycja obowiązkowa dla miłośników zespołu T. Love, ale nie tylko.

​„Czarne Słońce” Jakub Żulczyk

8 listopada 2019

„Czarne Słońce” Jakub Żulczyk

26 października premierę miało najnowsze dzieło Jakuba Żulczyka. „Czarne Słońce” to książka, o której było głośno już od kilku miesięcy. Sam autor podsycał zainteresowanie, publikując jej fragmenty lub grafiki nawiązujące do lektury. W Internecie pojawiły się już pierwsze recenzje. Czy warto sięgnąć po najnowszą powieść Żulczyka? Jak na jej tle wypadają poprzednie dzieła autora?

Blanka Lipińska książki, które są naszpikowane akcją

17 października 2019

Blanka Lipińska urodziła się w 1985 roku. Z wykształceni jest wizażystką. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią „365 dni” i szybko stała się jedną z najchętniej czytanych autorek. Książki Blanki Lipińskiej stały się bestsellerami. W krótkim czasie podbiły rynek czytelniczy zwłaszcza wśród kobiet. To pierwsza tak popularna polska pozycja z gatunku literatury erotycznej i romansu. Jej trylogia od początku podbija pierwsze miejsca czytelniczych rankingów.

Pomnik cesarzowej Achai – najpopularniejsza seria Ziemiańskiego

17 października 2019

Andrzej Ziemiański – polski pisarz. Z zawodu architekt. Urodził się w Wrocławiu. Debiutował w 1979 roku opowiadaniem „Zakład zamknięty” na łamach czasopisma Sigma. Autor powieści z gatunku fantasy. Popularność zdobył wydając serię Achai. Na swoim koncie, oprócz wspomnianej serii ma kilkanaście innych książek. Dostał wiele prestiżowych nagród literackich.