Szanowni Klienci,
Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2021 roku sklep internetowy livro.pl zakończył działalność. Aby zwrócić lub zareklamować towar zakupiony w sklepie internetowym należy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta - telefonicznie: +48 22 460 0 460 lub mailowo: [email protected].

Swipe to the left

Blog

Co warto przeczytać wiosną 2021 roku?

25 marca 2021

Co warto przeczytać wiosną 2021 roku?

Może nie do końca widać jeszcze wiosnę za oknem, ale końcówka marca zobowiązuje do snucia pierwszych wiosennych planów czytelniczych. Co warto przeczytać wiosną 2021 roku? Które książki zasługują na Waszą uwagę? Poniżej przygotowaliśmy małą podpowiedź: dziesięć tytułów, które warto przeczytać. Niech wiosna 2021 roku dostarczy książkowych przeżyć. Najlepiej tych z najwyższej półki.

Pomysły na idealne prezenty na Dzień Kobiet

1 marca 2021

Pomysły na idealne prezenty na Dzień Kobiet

8 marca, czyli Dzień Kobiet, zbliża się wielkimi krokami. Wszystkie Panie świętują już w najbliższy poniedziałek! Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na prezent, koniecznie skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Kobiety podobno uwielbiają kwiaty, ale zawsze możecie pokusić się o jakiś bardziej spersonalizowany, oryginalny dodatek. Może warto postawić na dobrą książkę, album ulubionego artysty, albo grę, przy której we dwójkę spędzicie ten dzień?

Filmowe koty na Światowy Dzień Kota

17 lutego 2021

Filmowe koty na Światowy Dzień Kota

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale niekiedy w przemyśle filmowym musi niestety uznać wyższość kota. Małego drapieżnika, mającego wyjątkowo rozwinięty instynkt samozachowawczy, który przesypia średnio 2/3 swojego życia i wcale nie powinien pić mleka. To właśnie koty często są filmowymi współtowarzyszami ludzi, mniej lub bardziej świadomie kradnąc aktorom sceny z ich udziałem. Czasami są też pierwszoplanowymi showmanami, a od czasu do czasu stają się nawet głównymi bohaterami filmów. Dla kociarzy (choć nie tylko) przygotowaliśmy zestawienie ulubionych filmowych kotów na Światowy Dzień Kota. Oczywiście, w ramach celebracji!

7 książek z miłością w tle, które musisz przeczytać

12 lutego 2021

7 książek z miłością w tle, które musisz przeczytać

Walentynki swoimi korzeniami sięgają starożytnego Rzymu. W Polsce zyskały większą popularność dopiero w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy to zachodnie obyczaje zaczęły pukać do drzwi polskiej kultury. Walentynki mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Jedni postrzegają je przez pryzmat odskoczni od związkowej rutyny. Drudzy zaś widzą w nich komercjalizację uczuć. Walentynki są też idealnym momentem, by sięgnąć po dobrą książkę, w której emocje, miłość czy po prostu czysta namiętność wysuwają się na pierwszy plan. Przygotowaliśmy dla Was 7 książek z miłością w tle, które musicie przeczytać. Postawiliśmy na różnorodność, a uczucia przybierają tutaj przeróżne twarze. Obiecujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Bestsellery Empiku 2020 – poznajcie tegorocznych zwycięzców!

10 lutego 2021

Bestsellery Empiku 2020 – poznajcie tegorocznych zwycięzców!

9 lutego odbyła się Gala Bestsellerów Empiku. Wydarzenie było transmitowane zarówno online, jak i w telewizji. Jeśli jednak nie oglądaliście rozdania nagród, a chcielibyście poznać tegorocznych zwycięzców, sprawdźcie naszą listę nagrodzonych!

​Paszporty „Polityki” 2020. Wśród laureatów Mira Marcinów, Siksa, Piotr Domalewski

27 stycznia 2021

Paszporty „Polityki” 2020. Wśród laureatów Mira Marcinów, Siksa, Piotr Domalewski

26 stycznia odbyła się 28. gala rozdania Paszportów „Polityki”. Twórcy otrzymali nagrodę za wyróżniającą się działalność kulturalną w 2020 roku. Wśród nagrodzonych artystów znaleźli m.in.: Mira Marcinów, Siksa, Piotr Domalewski czy Bożena i Lech Janerkowie. Kto jeszcze znalazł się na liście tegorocznych laureatów?

Bestsellery Empiku 2020 – lista nominowanych. Kto zostanie ulubionym twórcą Polaków?

14 stycznia 2021

Bestsellery Empiku 2020 – lista nominowanych. Kto zostanie ulubionym twórcą Polaków?

Już 9 lutego poznamy zwycięzców 22. Plebiscytu Bestsellery Empiku. Od 1999 roku Empik nagradza twórców, którzy wzbudzili największe zainteresowanie wśród czytelników, słuchaczy czy oglądających. Nagrody zostaną wręczone w trzech głównych kategoriach: literatura, muzyka, film. Dodatkowo wyróżnienia otrzymają również początkujący, wyróżniający się artyści, którzy zostali nominowani w kategorii Odkrycia Empiku. Sprawdźcie listę nominowanych i wybierzcie swoich faworytów!

Rodzaje podręczników do nauki języka

21 września 2020

RODZAJE PODRĘCZNIKÓW DO NAUKI JĘZYKA

Nauka języka to dla wielu ludzi coś niewyobrażalnego. „Jestem za stary…”, „nie mam talentu do języków…”, „nie mam czasu…” to niektóre z najczęstszych wymówek które sami sobie serwujemy aby przekonać się, że nie damy rady. Jednak nic bardziej mylnego. Każdy jest w stanie nauczyć się nowego języka, trzeba tylko wiedzieć jak się za to zabrać żeby nie zniechęcić się już na początku. Wbrew pozorom książka do nauki języka w połączeniu z pewnymi drobnymi codziennymi nawykami, może z powodzeniem zastąpić kosztowny kurs językowy. A przy okazji nauka w domu jest dużo przyjemniejsza niż siedzenie w klasie lub na zoomie!

Nie taki straszny ten język obcy jak go malują…

17 września 2020

Nie taki straszny ten język obcy jak go malują…

Nauka języka to dla wielu ludzi coś niewyobrażalnego. „Jestem za stary…”, „nie mam talentu do języków…”, „nie mam czasu…” to niektóre z najczęstszych wymówek które sami sobie serwujemy aby przekonać się, że nie damy rady. Jednak nic bardziej mylnego. Każdy jest w stanie nauczyć się nowego języka, trzeba tylko wiedzieć jak się za to zabrać żeby nie zniechęcić się już na początku.

Stefanie Stahl radzi „Jak myśleć o sobie dobrze…”!

23 sierpnia 2020

Stefanie Stahl radzi „Jak myśleć o sobie dobrze…”!

Autorka docenionej przez czytelników książki „Jak odkryć swoje wewnętrzne dziecko” tym razem przychodzi z pomocą osobom niepewnym siebie! Jeśli jesteście wobec siebie nadzwyczaj krytyczni i nie wiecie, co zrobić, żeby poprawić swoją samoocenę, skorzystajcie z rad psychoterapeutki i pisarki zawartych w “Jak myśleć k sobie dobrze. O sztuce akceptacji i życiu bez lęku”.