Swipe to the left

Blog

Książki, na podstawie których powstały kultowe filmy

11 listopada 2018

Książki, na podstawie których powstały kultowe filmy

Zanim obejrzy się kultowe filmy, warto najpierw sięgnąć po książki, na podstawie których powstały. Nawet, jeżeli ekranizację danej powieści masz już za sobą, dobrym wyborem jest porównanie różnic pomiędzy książką a filmem. Co koniecznie trzeba przeczytać?

Z każdym oddechem - Nicholas Sparks - recenzja

8 listopada 2018

Z każdym oddechem - Nicholas Sparks - recenzja

Z pewnością większość czytelników lub miłośników filmów o miłości zna Nicholasa Sparksa. To właśnie on jest niekwestionowanym królem, jeśli chodzi o opowieści o uczuciach, a wiele jego powieści zostało zekranizowanych. W październiku 2018 premierę miało jego najnowsze dzieło - “Z każdym oddechem”. Jak można spodziewać się po autorze - będzie sporo o związkach. Czy warto sięgnąć po tę książkę?

Książki idealne na jesienne wieczory

5 listopada 2018

Książki idealne na jesienne wieczory

Nie ma wątpliwości, że jesień zawitała do nas na dobre. Dla wielu miłośników dobrej książki to idealny czas na to, by zasiąść w wygodnym fotelu z kubkiem herbaty i oddać się ulubionej lekturze. Druga połowa 2018 roku zaobfitowała w mnóstwo ciekawych pozycji, po które warto sięgnąć. W naszym zestawieniu znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele książek trzymających w napięciu, jak i historii romantycznych.

Łapy precz od żartów - Abelard Giza, Jacek Stramik - recenzja

4 listopada 2018

Łapy precz od żartów - Abelard Giza, Jacek Stramik

Abelard Giza oraz Jacek Stramik to znani polscy stand-uperzy, którzy znani są ze swojego wyrafinowanego poczucia humoru, żartów bez trzymanki i inteligentnych docinek. 17. października 2018 premierę miała ich najnowsza książka “Łapy precz od żartów”. Czego możemy spodziewać się po lekturze i czy warto po nią sięgnąć?

Książki, które warto przeczytać jeszcze w 2018 roku

1 listopada 2018

Książki, które warto przeczytać jeszcze w 2018 roku

2018 rok zaobfitował w mnóstwo pozycji, na które czekaliśmy od dawna. Wśród nich są trzymające w napięciu thrillery, literatura obyczajowa, pikantne powieści i intrygujące biografie. W naszym zestawieniu prezentujemy TOP 5 książek, po które warto sięgnąć jeszcze w mijającym roku.

Burda Publishing Polska, kalendarz książkowy 2019, Healthy Year by Ann - W poszukiwaniu równowagi

29 października 2018

Burda Publishing Polska, kalendarz książkowy 2019, Healthy Year by Ann - W poszukiwaniu równowagi

Jeśli szukasz skutecznego, całorocznego motywatora, kalendarz książkowy 2019 - Healthy Year by Ann będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Jeśli ciągle powtarzasz sobie, że zaczniesz się zdrowo odżywiać “od jutra”, które w efekcie nigdy nie następuje, warto zainwestować właśnie w kalendarz Anny Lewandowskiej.

Piotr C. - # TO O NAS - recenzja

28 października 2018

Piotr C. - # TO O NAS - recenzja

Po sukcesie poprzednich książek, jak “Pokolenie Ikea”, “Pokolenie Ikea. Kobiety” oraz “Brud”, przyszła kolej na nowe, nieco kontrowersyjne dzieło. 31. października premierę będzie mieć książka “# to o nas”. Sam autor - Piotr C. - to niezwykle tajemnicza postać, o której w zasadzie niewiele wiadomo. Jest mężczyzną przed czterdziestym rokiem życia, który mieszka na warszawskiej Ochocie. Pasjonuje się słuchaniem cudzych historii, a czytelnicy mogli się z nim bliżej poznać, czytając fragmenty jego lektury w jednym z tygodników bądź na Facebooku. Piotr C. znany jest ze swojego ciętego języka. Pisze tak, by nikogo nie pozostawić obojętnym. Przedstawia nieco przykry obraz społeczeństwa żyjącego w XXI wieku. Najnowsze dzieło skupia się na relacjach damsko-męskich. Czy tutaj także można spodziewać się kontrowersji?

Chłopaki chojraki - Marcin Prokop - recenzja

25 października 2018

Chłopaki chojraki - Marcin Prokop - recenzja

“Chłopaki chojraki” to najnowsza książka Marcina Prokopa - dziennikarza, osobowości telewizyjnej, pisarza, felietonisty. Swoją premierę miała 17. października 2018. Czego możemy się spodziewać po najnowszym dziele? Lektura składa się ze zbioru opowieści o Polakach, którzy odnieśli znaczące sukcesy, jednocześnie spełniając swoje marzenia. Jedni są znani, inni nieco mniej. Każda postać jest jednak niezwykle inspirująca. Książka będzie idealna dla wszystkich osób, które potrzebują motywacji. Udowadnia, że upór w dążeniu do celu, wiara we własne możliwości, a czasem także zwykły przypadek, sprawiają, że osiąga się niemal nieosiągalne.

Książki o miłości, które wprawią Cię w dobry nastrój

22 października 2018

Książki o miłości, które wprawią Cię w dobry nastrój

Nie ulega wątpliwości, że o miłości można czytać na okrągło. Książki z naszej listy doskonale sprawdzą się jako lektura na jesienne wieczory, podczas podróży, relaksując się w domowym zaciszu czy w trakcie urlopu. Jeśli chcesz wprawić się w dobry nastrój, koniecznie sięgnij po dzieła z naszego zestawienia.

Książki dla nastolatków

21 października 2018

Książki dla nastolatków

Książki są doskonałą rozrywką dla nastolatków. Powstaje coraz więcej pozycji skierowanych właśnie do młodzieży, dlatego warto zapoznać się zarówno z klasykami, jak i nowościami. Należy podkreślić, że czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy i bawi, więc sięgnięcie po lekturę niesie za sobą mnóstwo korzyści. Przedstawiamy TOP 5 dzieł dla nastolatków.