Swipe to the left

Blog

„Karpie Bijem” - nowa książka Andrzeja Pilipiuka

19 sierpnia 2019

„Karpie Bijem” - nowa książka Andrzeja Pilipiuka

17 lipca swoją premierę miała nowa książka Andrzeja Pilipiuka. Każdy fan serii z pewnością z utęsknieniem wyczekiwał momentu, gdy kolejny tom ujrzał światło dzienne. Czy autor po raz kolejny zaskoczył czytelnika? Warto sięgnąć po “Karpie Bijem”?

Czarnobyl - książki i seriale o katastrofie

17 sierpnia 2019

Czarnobyl - książki i seriale o katastrofie

W kwietniu minęła już 33. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Za sprawą nowego serialu HBO o tytule „Czarnobyl” mogliśmy zajrzeć za kulisy katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Przekonaliśmy się, jak ogromne było to wydarzenie, jak wielu ludzi dotknęło i zarazem, jak wpłynęło na losy jednostek. Produkcja jest wzruszająca, przejmująca, a zarazem wstrząsająca. Nowy serial HBO o Czarnobylu to jednak niejedyna seria o tej tematyce. Dodatkowo wiedzę uzupełnią książki, które w przystępny sposób wyjaśniają czarnobylską katastrofę. Po które z nich warto sięgnąć?

Najlepsze podręczniki do religii

16 sierpnia 2019

Najlepsze podręczniki do religii

Już niedługo uczniowie ponownie zasiądą w szkolnych ławkach. Warto sprawdzić z wyprzedzeniem, jakie podręczniki szkolne oraz lektury będą obowiązywać w danych klasach. Oficjalna lista podręczników została opublikowana 4 sierpnia. Listy lektur dla danej klasy szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej możemy również sprawdzić już teraz. Warto również kompletować szkolną wyprawkę, aby niczego nie zapomnieć. Wyposażenie uczniów różni się ze względu na ich wiek, dlatego koniecznie trzeba sprawdzić listy przedmiotów oraz wymagań. Niektórzy uczniowie będą się uczyć pewnych przedmiotów po raz pierwszy. W starszych klasach spotykamy się z lekcjami chemii, geografii, biologii, fizyki. To z pewnością wyzwanie dla najmłodszych uczniów. Z kolei do przedmiotów nieobowiązkowych w szkole należy religia. Coraz więcej słyszy się o tym, aby zmienić nieco zasady nauczania religii. Nic w tym dziwnego, że pojawiają się nowe podręczniki do tego przedmiotu, które są stale uaktualnianie i ulepszane. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Kolejna część Millennium: „Ta, która musi umrzeć” Davida Lagercrantza

14 sierpnia 2019

Kolejna część Millennium: „Ta, która musi umrzeć” Davida Lagercrantza

„Ta, która musi umrzeć” to ostatni tom bestsellerowej serii Millennium. Książka swoją premierę będzie mieć 22 sierpnia 2019. Sama saga rozeszła się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy. David Lagercrantz udowadnia, że potrafi doskonale łączyć ze sobą rozgrywki międzynarodowych potęg, skandale polityczne i nowoczesne technologie.

Patryk Vega - nowy film „Polityka”

12 sierpnia 2019

Patryk Vega - nowy film „Polityka”

Już 6 września do kin trafi nowy film Patryka Vegi “Polityka”. Jeszcze przed premierą wzbudza on sporo kontrowersji i jest obiektem burzliwych dyskusji. Pojawiły się już nawet pierwsze pozwy. Jak zapowiedział sam reżyser, chce pokazać wyłącznie prawdę i przedstawić polityków dokładnie takich, jakimi są. Osoby, które miały okazję zobaczyć fragmenty produkcji m.in. z Jarosławem Kaczyńskim, Tadeuszem Rydzykiem, Beatą Szydło, wiedzą, że film nikogo nie pozostawi obojętnym. Co do tej pory wiemy na temat najnowszej produkcji Vegi?

Serial Netfliksa na podstawie “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego

7 sierpnia 2019

Serial Netfliksa na podstawie “Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego

Fani sagi o Wiedźminie z zapartym tchem śledzą każdą wzmiankę dotyczącą serialu Netfliksa. Jak wiadomo, zdjęcia do serialu “Wiedźmin” zostały zakończone. Jak poinformował Henry Cavill 30 maja na Instagramie, pierwszy sezon “Wiedźmina” nareszcie dobiegł końca. Sam aktor wciela się w rolę tytułowego zabójcy potworów, Geralta z Rivii. Przyznał, że praca na planie była niesamowitą podróżą, a obsada i ekipa pracowali bez wytchnienia. Z kolei Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerka, która jest odpowiedzialna za całą wizję artystyczną serialu, powiedziała, że był to najlepszy rok w jej życiu, choć jednocześnie był niezwykle stresujący. Dodała, że jest wdzięczna wyjątkowej ekipie, która bardzo ciężko pracowała, aby świat z książek Sapkowskiego ożył.

Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood"

7 sierpnia 2019

Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood"

Wszyscy wielbiciele filmów Tarantino będą zachwyceni informacją, że już 9 sierpnia swoją premierę będzie mieć produkcja "Pewnego razu... w Hollywood". To dziewiąty z dziesięciu filmów, które Tarantino zamierza zrobić. Czego mogliśmy się spodziewać po poprzednich produkcjach i o czym będzie opowiadać najnowsza?

Najpopularniejsze filmy puszczane na tegorocznych kinach letnich/plenerowych

7 sierpnia 2019

Najpopularniejsze filmy puszczane na tegorocznych kinach letnich/plenerowych

Seans pod gołym niebem to znakomity wybór na wieczór. Letnia pogoda sprzyja spacerom czy błogiemu odpoczynkowi z dala od codziennych obowiązków. Plenerowe kino letnie jest świetną okazją do tego, by nadrobić filmowe zaległości. Które filmy były najczęściej puszczane na tegorocznych kinach plenerowych?

Letnie festiwale muzyczne

7 sierpnia 2019

Letnie festiwale muzyczne

Festiwale muzyczne to nie tylko okazja do sprawdzenia najmodniejszych stylizacji, spędzenia niezapomnianych chwil w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, ale przede wszystkim do usłyszenia swoich ulubionych artystów na żywo. Który wokalista lub zespół w tym roku cieszył się największym zainteresowaniem? Czyich płyt warto posłuchać?

W. Chmielarz - recenzja nowej książki "Rana”

31 lipca 2019

W. Chmielarz - recenzja nowej książki "Rana"

Już 14 sierpnia 2019 premierę będzie mieć nowa książka Wojciecha Chmielarza. “Rana” odpowie na pytanie, czy faktycznie czas leczy rany, czy być może jedynie przyzwyczaja do bólu. Chmielarz dał się poznać jako prawdziwy król thrillerów. Znakomitą serię z komisarzem Jakubem Mortką rozpoczęła książka “Podpalacz”. Lektura trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego słowa. Razem z Mortką rozwiązywaliśmy zagadkę tajemniczego podpalacza, aby w porę uniknąć kolejnych tragedii. Dziełem, które otworzyło nową serię Chmielarza - gliwicki cykl kryminałów - był “Wampir”. Ponownie mamy do czynienia z wciągającą, pełną zwrotów akcji powieścią. Prywatny detektyw musi wejść w bezwzględny świat nastolatków, aby rozwiązać tajemnicę śmierci dwudziestoletniego Mateusza. Czy “Rana” także stanie się bestsellerem?