Swipe to the left

Blog

​Opowieści z Narni - czy warto przeczytać całą serię?

27 maja 2018

Opowieści z Narni - czy warto przeczytać całą serię?

O “Opowieściach z Narni” słyszał zapewne każdy, kto lubi literaturę typu fantasy. O całej serii zrobiło się ponownie głośno, gdy w 2005 roku zadebiutowała ekranizacja o tytule “Lew, czarownica i stara szafa”. I choć bez wątpienia warto obejrzeć ten wciągający, niesamowity film, siedmiotomowa saga to pozycja obowiązkowa nie tylko dla dzieci czy młodzieży.

Nie tylko wiedźmin - Trylogia husycka

25 maja 2018

Nie tylko wiedźmin - Trylogia husycka

Bez wątpienia saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego to klasyka polskiej fantasy. Czytelnicy pokochali zabójcę potworów posługującego się magicznymi znakami wiedźmińskimi. Warto jednak sięgnąć po inne dzieła tego wybitnego autora, które - choć cieszą się nieco mniejszą popularnością - swoim kunsztem dorównują przygodom Geralta z Rivii.

Kryminały godne przeczytania - recenzja

23 maja 2018

Kryminały godne przeczytania - recenzja

W maju swoje premiery miały dwa kryminały, które spodobają się wszystkim miłośnikom mocnych wrażeń, niespodziewanych zwrotów akcji, tajemnicy i nutki grozy. Pierwszym z nich jest “Czerwony Pająk” autorstwa polskiej królowej kryminału - Katarzyny Bondy, natomiast druga pióra Michelle Richmond nosi tytuł “I że cię nie opuszczę”. O czym są trzymające w napięciu historie?

Księgarnie internetowe czy tradycyjne?

21 maja 2018

Księgarnie internetowe czy tradycyjne?

Książki są modne, ponadczasowe i wartościowe. Potwierdzeń tego stwierdzenia należy upatrywać, chociażby w samych formach lektury. Wcześniej księgarnie oferowały nam jedynie tradycyjne wydania. Aktualnie na półkach sklepowych i wirtualnych możemy dostrzec również inne wersje książek. Audiobooki i ebooki kuszą czytelników komfortem i mobilnością. Są łatwe w przemieszczaniu, dlatego też tak chętnie zabieramy je do auta, komunikacji miejskiej czy przytulnej kawiarni.

Premiery pierwszej połowy maja

20 maja 2018

Premiery pierwszej połowy maja

Maj zaobfitował w mnóstwo książkowych premier, na które wielu z nas czekało od dawna. Wśród nich znalazły się - ostatnia część bestsellerowego cyklu “Kwiat paproci” Katarzyny Bereniki Miszczuk, ostatnia część pentalogii z Wiktorem Forstem autorstwa Remigiusza Mroza, a także tom drugi głośnej książki “Mali bogowie” napisanej przez Pawła Reszkę. Które z nich są warte przeczytania?

Jak książki wpływają na Twój mózg?

18 maja 2018

Jak książki wpływają na Twój mózg?

Książki nie tylko pobudzają wyobraźnię, powiększają zasób słownictwa, stymulują koncentrację czy wpływają na lepszą pamięć. Zalet czytania jest mnóstwo, dlatego wiadomym jest, że im częściej sięgamy po lekturę, tym lepiej. Jeśli chcesz wiedzieć, jak konkretnie wpływają książki na Twój mózg, sprawdź poniżej.

Kilka książek dotyczących świata

16 maja 2018

Kilka książek dotyczących świata

Świat skrywa przed nami wiele tajemnic.Aby je odkryć, sięgamy po sprawdzone formy przekazywania informacji. Śledzimy więc aktualne wiadomości, oglądamy programy telewizyjne, filmy, zagłębiamy się w książki, w których nauki ścisłe, jak matematyka, fizyka, astronomia, pediatria czy medycyna wysuwają się na plan pierwszy. Dlaczego to robimy? Ponieważ chcemy być świadomi. Pragniemy być dobrze poinformowani i przygotowani… ale na co?

Mieszkaj pięknie

14 maja 2018

Mieszkaj pięknie. Piękne wnętrze to kwestia pomysłu, a nie pieniędzy – recenzja

Przeglądając katalogi z wyposażeniem wnętrz, można dojść do wniosku, że urządzanie mieszkania lub domu to kwestia pieniędzy, a nie gustu. Skoro mamy przed sobą gotowe rozwiązania, to przecież taka inspiracja jest po prostu łatwiejsza i wygodniejsza. Jagoda Kutkowska ma jednak inne zdanie na temat aranżacji przestrzeni. W swojej debiutanckiej książce „Mieszkaj pięknie” udowadnia, że piękne wnętrze to kwestia pomysłu, a nie pieniędzy. Nudne i monotonne pomieszczenia odmienią nie tylko odpowiednio dobrane dodatki. Złoty środek w estetycznej aranżacji mieszkania lub domu zostanie osiągnięty dzięki wykorzystaniu kilku sprawdzonych i prostych trików. Jakich? O tym właśnie opowiada poradnik Jagody!

​Szachy – książki dla początkujących

13 maja 2018

Szachy to uniwersalna i ponadczasowa gra planszowa znana na całym świecie. Każda cywilizacja i kultura zapisała ją na kartach swojej wieloletniej tradycji. Historia związana z szachami jest nieco mglista. Do końca bowiem nie wiadomo, skąd gra strategiczna pochodzi. Jedni za miejsce narodzin podają Indie, inni natomiast zgodnie twierdzą, że to Chiny.
Niemniej jednak znane są wszystkie zalety gry w szachy. Jeśli jeszcze nie spróbowaliście swoich sił, my radzimy zacząć. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy książki o szachach dla początkujących. Przy tej wyrafinowanej rozrywce gwarantujemy moc niezwykłego skupienia. Rekomendujemy wszystkim – tym najstarszym i tym najmłodszym. Gra w szachy bowiem jest wspaniałą inwestycją w każdy umysł!

​​Jak czytać regularnie?

11 maja 2018

Jak czytać regularnie?

By wyrobić nawyk regularnego czytania, warto stworzyć swój własny rytuał, który nam to ułatwi. Jeśli wiesz, że danego dnia masz sporo wolnego czasu, zaplanuj kilka minut czy godzin na czytanie. Wybierz ulubione miejsce, w którym stworzysz kącik czytelniczy. Musi być to kąt, w którym nic nie będzie Cię rozpraszało, dzięki czemu w pełni można się skoncentrować na lekturze. Co więcej, podczas wyrabiania nawyku czytania, warto jest kojarzyć pewne miejsca z daną czynnością. Dzień przed zaplanowanym czytaniem, pozostaw książkę w swoim kąciku, by o niej nie zapomnieć. Początki bywają trudne, dlatego poniżej przedstawiamy jeszcze kilka wskazówek ułatwiających regularne czytanie.