Swipe to the left

Blog

​Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów - recenzja

23 września 2018

Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów - recenzja

“Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów” to nowa książka autorstwa Izy Komendołowicz, która przedstawia szczerą prawdę oczami pacjentek oraz lekarzy. Należy podkreślić, że wizyta u ginekologa jest dla kobiet bardzo intymną czynnością. Lektura pokazuje całościowy obraz środowiska, który decyduje o najważniejszych obszarach życia Polek. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami?

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

20 września 2018

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

Edukacja seksualna to niezwykle ważny temat dla młodych ludzi. Często wiedza o seksie wśród młodzieży jest niewystarczająco. W polsce brakowało podręcznika z zakresu dojrzewania, miłości i seksu. To dlatego powstała książka “SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”, która zawiera ogrom merytorycznej wiedzy. Sprawdzi się zarówno wśród osób, które chcą zapoznać się z podstawami, jak np. świadoma zgoda, STI, kiedy warto udać się do ginekologa oraz czym jest molestowanie, a także dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje dotychczasowe informacje.

Nie ma jak u mamy - recenzja

17 września 2018

Nie ma jak u mamy - recenzja

Magdalena Witkiewicz to prawdziwa czarodziejka słowa, która rozkochała w swoich książkach kobiety w całej Polsce. Ze znanym dla siebie ciepłem i sporą dawką poczucia humoru, opisuje losy bohaterów. Jej lektury zawsze wnoszą mnóstwo pozytywnego myślenia, dają wsparcie, motywację do działania. Czytając je, mamy wrażenie, jakbyśmy rozmawiały z najlepszą przyjaciółką, udzielającą nam życiowych rad. Wiele pozycji autorstwa Witkiewicz zyskało miano bestsellerów. Jeżeli tęskniliście za Milaczkiem, mamy dobrą wiadomość - już 19. września powróci w nowej odsłonie w książce pod tytułem “Nie ma jak u mamy”.

Smakoterapia 2 - recenzja

16 września 2018

Smakoterapia 2 - recenzja

Po ogromnym sukcesie pierwszej części “Smakoterapii”, przyszła pora na tom 2. Iwona Zasuwa to z zawodu muzyk oraz pedagog, a także jedna z najbardziej cenionych wokalistek sesyjnych i chórzystek. Książki jej autorstwa powstają z miłości do równorzędnej pasji, czyli gotowania. Co istotne, oparte są o filozofię medycyny hipokratejskiej, czyli profilaktycznej. Autorka przekazuje założenia dotyczące tego, co jeść, by nie chorować. Wszystko zaczęło się od tego, że jej dziecko okazało się alergikiem. Iwona Zasuwa na swoim blogu smakoterapia.pl oraz na antenie programu “Ugotuj mi, Mamo” pokazywała niezwykle ciekawe przepisy na dania bez glutenu, nabiału oraz cukru. Edukuje tysiące osób na swoich cyklach edukacyjnych i warsztatach kulinarnych dla dorosłych “Żyj i jedz zdrowo”, udowadniając, że zmiana nawyków żywieniowych wcale nie musi być trudna i bolesna.

​BTS. Koreańska fala - recenzja

13 września 2018

BTS. Koreańska fala - recenzja

BTS to zespół hiphopowy znany również jako Bangtan Boys, Bulletproof Scout Boys/Beyond the Scene. Chłopcy wyszli spod skrzydeł wytwórni Big Hit Entertainment. Niezwykle udany debiut zaliczyli 13 czerwca 2013 roku, wydając utwór “No More Dream”. Zyskali zaufane grono fanów na całym świecie, a nazwa ich fandomu to A.R.M.Y, czyli Adorable Representative M.C for Youth (po polsku: Zachwycający Przedstawiciel M.C dla Młodzieży). Już wkrótce premierę będzie mieć książka “BTS. Koreańska fala”, która szczegółowo przedstawi historię samego zespołu, jego członków, ciekawostki. To prawdziwa gratka zarówno dla fanów zespołu, jak i tych, którzy chcą się zapoznać bliżej z koreańską muzyką.

Kontratyp - Remigiusz Mróz - recenzja

10 września 2018

Kontratyp - Remigiusz Mróz - recenzja

Remigiusz Mróz po raz kolejny zachwyci czytelników powieścią na najwyższym poziomie. Już 19. września 2018 będzie mieć premierę jego najnowsze dzieło. “Kontratyp” zagwarantuje istną huśtawkę emocji. Książka spodoba się zarówno tym, którzy już mieli styczność z dziełami Mroza, jak i tym, którzy jeszcze nie zetknęli się z autorem. Warto jednak podkreślić, że Remigiusz znany jest z tego, że w jego dziełach nie ma nic pewnego. Sytuacja nieustająco zmienia się jak w kalejdoskopie. To dlatego seria o Joannie Chyłce uznawana jest za jedną z najlepszych na liście thrillerów prawniczych w Polsce.

Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento - recenzja

9 września 2018

Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento - recenzja

Prawdziwa gratka dla fanów niebanalnych posiłków. Malwina Bareła - autorka bloga Filozofia smaku - zadebiutowała właśnie książką “Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento”. Zgodnie z własnymi przekonaniami pokazuje, że jesteśmy tym, co jemy. Znaczenie ma nie tylko to, jakie jedzenie przygotowujemy dla żołądka, ale również dla oczu. Jeśli kuchnia jest Twoją pasją, chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, żyjesz w biegu i wydaje Ci się, że nie masz możliwości przygotowywania urozmaiconych posiłków na wynos, to dla Ciebie pozycja obowiązkowa!

Szczęście za horyzontem - recenzja

6 września 2018

Szczęście za horyzontem - recenzja

Krystyna Mirek to autorka książek obyczajowych, która prywatnie jest mamą czwórki dzieci. Na swoim koncie ma kilkanaście pozycji. Już 19 września swoją premierę będzie miało kolejne dzieło pod tytułem “Szczęście za horyzontem”. Absolwentka polonistyki na UJ w Krakowie, która przez wiele lat pracowała w szkole, w pisanie książek wkłada całe swoje serce. Choć jest to literatura obyczajowa, która z założenia jest przyjemna, jednocześnie jest także niezwykle pouczająca. Nie inaczej będzie w przypadku nowej pozycji autorki.

​Lektury szkolne dla klas 7, 8 szkoły podstawowej

3 września 2018

Lektury szkolne dla klas 7, 8 szkoły podstawowej

W starszych klasach uczniowie zaczynają sięgać po dużo bardziej złożone dzieła. Lektury nierzadko podejmują trudną tematykę, skłaniają do refleksji, poszerzają wiedzę na temat historii czy współczesnego świata. Czytając, kształtujemy swoje poglądy, rozwijamy wyobraźnię i wyrabiamy własne zdanie. Omawianie lektury to doskonała okazja do dyskusji na tematy, które dotąd były nieznane. Z jakimi dziełami przyjdzie się zmierzyć uczniom w klasach 7-8 szkoły podstawowej?

Lektury szkolne dla klas 4, 5, 6 szkoły podstawowej cz. II

2 września 2018

Lektury szkolne dla klas 4, 5, 6 szkoły podstawowej cz. II

Czytanie lektur wcale nie musi oznaczać przykrego obowiązku. Warto od najmłodszych lat pokazywać swojemu dziecku, jak wiele korzyści płynie z czytania. Przede wszystkim uczeń wzbogaca swoje słownictwo i sprawność językową, rozwija fantazję, poszerza świadomość o świecie, zdobywa wiedzę, potrafi lepiej rozumieć zawiłą rzeczywistość, uświadamia sobie złożoność wielu kwestii. Co istotne, czytanie wpływa również na umiejętność precyzyjnego wyrażania uczuć. Bardzo ważne jest, by Twoje dziecko poświęciło na czytanie przynajmniej kilka minut dziennie. Lektury szkolne dla klas 4, 5, 6 szkoły podstawowej są na tyle różnorodne, że z pewnością trafią w gusta Twojej pociechy.