Swipe to the left

Blog

​​Książki, które będą Twoją motywacją w 2019 roku

28 stycznia 2019

Książki, które będą Twoją motywacją w 2019 roku

Styczeń jest miesiącem, w którym stawiamy na noworoczne postanowienia. Wiele z nich dotyczy poprawy jakości żywienia, osiągnięcia wymarzonej sylwetki czy zmiany myślenia na bardziej pozytywne. Przedstawiamy TOP 4 książek, które skutecznie Cię zmotywują w 2019 roku.

​Książkowe i filmowe prezenty na Walentynki - TOP 4

27 stycznia 2019

Książkowe i filmowe prezenty na Walentynki - TOP 4

Walentynki coraz bliżej, dlatego warto rozejrzeć się za prezentem dla swojej drugiej połówki. Znakomitym pomysłem na podarunek jest książka lub film. Powstało mnóstwo propozycji dla zakochanych, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą, na czym oboje skorzystacie. Na co warto się zdecydować?

​​Oscary 2019 - lista nominowanych

23 stycznia 2019

Oscary 2019 - lista nominowanych

Oscary to uroczystość, która zawsze wzbudza wiele emocji. 91. ceremonia wręczenia Oscarów będzie miała miejsce już 24 lutego, jednak listę nominowanych możemy poznać już teraz. Kto będzie mógł liczyć na statuetkę?

​Idealne książki na ferie dla dzieci - zabierz je ze sobą w podróż!

21 stycznia 2019

Idealne książki na ferie dla dzieci - zabierz je ze sobą w podróż!

Ferie to idealny czas, by nadrobić książkowe zaległości. Wiele z nich można zabrać ze sobą w podróż i czytać w trakcie jazdy. Proponujemy także wykreślanki dla dzieci czy intrygujące książki z rozmaitymi kreatywnymi zadaniami. Dzięki nim Twoja pociecha z pewnością nie będzie się nudzić w trakcie ferii zimowych.

​​Książki, do których Polacy wracają najchętniej

20 stycznia 2019

Książki, do których Polacy wracają najchętniej

Są książki, które można czytać niemal bez końca. Do niektórych lektur Polacy wracają bardzo chętnie, na nowo odkrywając ich sens i wyciągając dla siebie cenne myśli. Kilka pozycji zyskało już miano kultowych, inne zaś to nowości, o których warto wspomnieć. Nowy rok to idealna okazja do tego, by spełnić postanowienia i poświęcać więcej czasu na czytanie. Po które książki sięgnąć?

​Poradniki noworoczne - jakie warto wybrać?

17 stycznia 2019

Poradniki noworoczne - jakie warto wybrać?

Wiele osób - wraz z nadejściem nowego roku - ustala sobie postanowienia. By szybko się nie poddawać i nie rezygnować z wymarzonego celu, warto kupić poradniki noworoczne. W zależności od tego, co sobie zaplanowaliśmy, wybieramy poradnik, który będzie skuteczną motywacją. Może to być oszczędzanie, samodyscyplina, rozbudzenie kreatywności. Wybór jest na tyle duży, że każdy może wybrać idealny poradnik dla siebie.

​Elon Musk - nowa biografia

14 stycznia 2019

Elon Musk - nowa biografia

Elon Musk to bez wątpienia człowiek, który zmienia świat na naszych oczach. Wizjoner i ekscentryk - tak najczęściej przedstawia się południowoafrykańskiego przedsiębiorcę i filantropa. By poznać bliżej tego człowieka, warto sięgnąć po jego biografię.

​Podróże szlakiem książkowych bohaterów

13 stycznia 2019

Podróże szlakiem książkowych bohaterów

Ferie zimowe już się rozpoczęły, a to idealny czas na podróże. Wiele miejsc, które znamy z powieści, można odwiedzić zarówno zimą, jak i w czasie wakacji. Nawet wtedy, gdy spędzasz lato w mieście, istnieje mnóstwo zakamarków odwiedzanych przez bohaterów książek. Być może nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w nasza miejscowość jest tłem dla lektury? Sprawdź, po jakich ulicach spacerują bohaterowie kultowych książek, jakie miejsca odwiedzają i gdzie wyjechać, by wyruszyć szlakiem książkowych bohaterów.

​Zachęć dziecko do czytania | 5 porad

10 stycznia 2019

Zachęć dziecko do czytania | 5 porad

Często dzieci z książkami spotykają się dopiero w szkole, kiedy to mają do przeczytania całą listę lektur. Warto zachęcać swoją pociechę już wcześniej do spotykania się ze słowem czytanym. Kto wie, być może wyrośnie z niego prawdziwy mól książkowy? Najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Dzieci lubią naśladować dorosłych, dlatego warto pokazać, że czytanie to mnóstwo przyjemności.

By maluchowi weszło w nawyk czytanie, warto każdego dnia poświęcić choćby kilka minut na wspólną lekturę. Należy pamiętać, by dziecko miało wybór - niech samodzielnie decyduje się na książkę o danej tematyce. Tylko wtedy czytanie sprawi mu przyjemność. Warto także skorzystać z poniższych propozycji, które będą niezwykle przydatnym narzędziem, jeśli chodzi o zachęcanie dziecka do czytania.

​Najlepszy prezent dla babci i dziadka - topowe książki

7 stycznia 2019

Najlepszy prezent dla babci i dziadka - topowe książki

Już 21 stycznia czeka nas Dzień Babci, a zaledwie dzień później, bo 22 stycznia, ma miejsce Dzień Dziadka. To wyjątkowe święta, w których warto pamiętać o naszych najbliższych i pokazać im, że są dla nas niezwykle ważni. To właśnie w te dni wnuki składają swoim babciom i dziadkom życzenia, wręczając drobne podarunki. Dobrym pomysłem na prezent są książki. Poniżej znajdziesz sprawdzone pozycje dla babć i dziadków.