Swipe to the left

5 najlepszych książek do samodzielnej nauki japońskiego

5 najlepszych książek do samodzielnej nauki japońskiego
9 sierpnia 2017

5 najlepszych książek do samodzielnej nauki japońskiego

Kraj Kwitnącej Wiśni niezmiennie fascynuje Europejczyków. Co możemy zrobić, by poznać go bliżej? Najlepiej – zgłębiając tajniki języka japońskiego. Przydatna będzie fachowa literatura. W jakim celu chcemy poznawać ten język? Może podczas podróży ułatwi nam to kontakt z mieszkańcami tego przepięknego kraju lub pragniemy oglądać w oryginale filmy Kurosawy. Bez względu na motywację, odpowiednie materiały dydaktyczne pozwolą osiągnąć sukces.

Ucz się od blondynki

Na początek ciekawie bardzo ciekawa propozycja Beaty Pawlikowskiej „Blondynka na językach. Japoński”. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy. Co zatem znajdziemy w tej książce?Powstała ona w oparciu doświadczenia Pawlikowskiej związane z nauką języków obcych. „Języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki” – uważa podróżniczka. W książce można się uczyć na pięciu poziomach trudności – im wyższy, tym bardziej rozbudowane zwroty. Książka zawiera oczywiście płytę CD.

Mów, pisz i czytaj po japońsku

Japoński. Mów, pisz i czytaj” Ewy Krassowskiej-Mackiewicz to publikacja godna polecenia. Książka składa się z 21 lekcji, 90 wciągających rozmówek oraz z małego podręcznika zasad japońskiego savoir-vivre’u. Podręcznik skutecznie i przystępnie objaśnia zasady stosowania różnych struktur leksykalno-gramatycznych, zapoznaje z najważniejszymi słowami i zwrotami oraz podstawowym zasobem ideogramów. Zachęca do aktywnej komunikacji i doskonalenia umiejętności prawidłowego mówienia, pisania i czytania po japońsku. Do podręcznika dołączona jest płyta CD zawierająca ponad 60 minut wysokiej jakości nagrań w wykonaniu profesjonalnych japońskich lektorów.

Opanuj podstawy w 30 dni

Japoński w miesiąc? Czemu nie. Z wydawnictwem LektorKlett „Japoński w 1 miesiąc”, możemy poznać podstawy tego języka w tak krótkim czasie. Oczywiście, jeśli zaufamy deklaracjom wydawnictwa i postawimy na naszą konsekwencję oraz wytrwałość w nauce.Po zapoznaniu się z lekcjami podróżowanie po Kraju Kwitnącej Wiśni stanie się atrakcyjniejsze, a my zyskamy sympatie Japończyków, których spotkamy na swojej drodze. Dzięki dołączonej płycie CD poznamy techniki artykulacji i odpowiedniego tonu. To bardzo istny element mówienia po japońsku, ponieważ może całkowicie zmienić znaczenie danego słowa.

Podstawowy kurs od A do Z

Gramatyka, 1500 najważniejszych słów i zwrotów, ćwiczenia, dialogi, zapis alfabetem łacińskim i znakami kanji – to wszystko znajdziemy w podręczniku „Japoński. Kurs podstawowy”. Wszystko pogrupowane w 11 lekcji. Z podręcznika dowiemy się w jaki sposób przywitać się z Japończykiem, aby nie popełnić faux-pas, jak wymawiać nazwy potraw i jak poradzić sobie na drodze. Atutem książki jest 146 minut nagrań, w których wypowiadają się rodowici Japończycy. Korzystając z dołączonych płyt, uczymy się bez konieczności zaglądania do książki.

Dla samouków

Dla typowych samouków wydawnictwo Edgar przygotowało podręcznik „Japoński nie gryzie!”. Zakres materiału nie jest obszerny. Jest to o tyle istotne, że wydanie nie odbierze zapału początkującym. Bardzo atrakcyjna forma graficzna - zadbano tu o każdy szczegół. W książce znaleźć można 70 najpopularniejszych zagadnień, materiały dla początkujących do nauki pisma – hiragany i katakany, krótkie dialogi z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa oraz ciekawostki o kulturze.

Jedno z japońskich przysłów brzmi: „Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czerpać radość z nauki nowego języka i rozwijać swoje kompetencje lingwistyczne.