Swipe to the left

6 książek, które pomogą ci zwalczyć stres

6 książek, które pomogą ci zwalczyć stres
29 października 2017

6 książek, które pomogą ci zwalczyć stres

Stres, z jednej strony, może być bardzo pomocny – zmotywuje Cię do działania w najtrudniejszych momentach życia. Zdecydowanie częściej jednak paraliżuje i sprawia, że nie możesz normalnie funkcjonować. Poza tym jest niezwykle niezdrowy dla organizmu. W jaki sposób z nim walczyć?

Oczywiście nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Ale co najmniej kilka uniwersalnych porad się znajdzie. Sięgnij po książki poświęcone temu tematowi i zacznij żyć na nowo.

Życie bez stresu – Charlotte Watts

Krótkotrwałe napięcie jest czymś naturalnym w ludzkim życiu, i to od tysiącleci. Ale długotrwały stres wywołuje spustoszenie w naszym organizmie. Nadmiar kortyzolu (hormonu stresu) we krwi może powodować cukrzycę i prowadzić do innych chorób. Stres wycieńcza nas też psychicznie. Ta książka, oferująca holistyczne podejście do tematu, pozwoli Ci nie tylko zidentyfikować typ i fazę stresu, którego doświadczasz, ale i wskaże metody, które pozwolą się go pozbyć. Masaże, medytacja, odpowiednia dieta… oto, co między innymi może pomóc.

Uważność. Trening redukcji stresu metodą mindfulness – Bob Stahl, Elisha Goldstein

Nieustanne przeżywanie porażek z przeszłości bądź ciągła obawa o przyszłość mogą być przyczynami nieustającego stresu. Ale nie czarujmy się. Przeszłości zmienić nie możesz, przyszłości do końca nie przewidzisz. Liczy się więc przede wszystkim to, co tu i teraz. Zacznij żyć świadomie, a przy okazji zrelaksuj się i oczyść organizm. Pomoże Ci w tym uważność w każdej minucie życia, a więc mindfulness. Ścieżka uważności sprawi, że odnajdziesz upragniony spokój ducha.

Trening relaksacji. Jak uwolnić się od stresu, lęku i depresji – Dagmara Gmitrzak

W tej książce znajdziesz ponad 170 ćwiczeń, które pozwolą Ci się zrelaksować i oczyścić umysł z negatywnych myśli. Ćwicz wytrwale, uzupełniając konwencjonalne metody leczenia stresu. Odpuść sobie kontrolę umysłu i zadbaj o jego „higienę”. Organizm będzie Ci wdzięczny, a harmonia powróci.

Od stresu do sukcesu. 9 sposobów na szczęśliwe życie – Agata Limanowska

Jak osiągnąć balans między potrzebami ciała i umysłu? W jaki sposób żyć w zgodzie ze samym sobą, a jednocześnie osiągnąć zawodowy sukces? Co zrobić, by zacząć działać bardziej efektywnie, ale bez zbędnego napięcia? Agata Limanowska przedstawia 9 sposobów na szczęśliwe, wolne od stresu życie. Skorzystaj z tej niezwykle świeżej perspektywy oglądu.

Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie – dr Kelly McGonigal

Czy stres zawsze jest zły? Absolutnie nie! Czasem może motywować i stawać się motorem napędowym do działania. Trzeba się jednak nauczyć z niego korzystać. Ta książka nauczy Cię akceptować obecność stresu na co dzień, pokaże, jak dzięki niemu można stawiać czoła wyzwaniom oraz udowodni, że unikanie stresu na siłę to poważny błąd i… kolejny stresor. Sprawdź koniecznie!

Pokonaj stres. 10 sprawdzonych metod – Claire M. Wheeler

Z tej książki dowiesz się zarówno, czym tak naprawdę jest stres i w oparciu o jakie mechanizmy działa, jak i nauczysz się, jak z nim walczyć. Dziesięć prostych do zastosowania od razu metod wykorzystasz z łatwością. Odrobina wytrwałości oraz determinacji, a w Twoim życiu zagości zupełnie nowa jakość.

Nie taki stres zły, jak go malują. Zwłaszcza ten okiełznany. Skorzystaj więc z polecanych przez nas poradników i pokonaj go raz a dobrze!