Swipe to the left

6 wege-książek, które warto znać

6 wege-książek, które warto znać
10 sierpnia 2017

6 wege-książek, które warto znać

Jesteś wegetarianinem? A może chcesz wyeliminować ze swojej diety mięso lub lepiej zrozumieć świat wege? Wiele cennych informacji przyniesie Ci lektura książek poświęcony temu stylowi odżywiania się. Nawet, jeśli jesteś zawziętym mięsożercą – zerknij do nich, by spojrzeć na jedzenie z innej perspektywy. Nie takie bowiem straszne warzywa, jak je malują!

Oto 6 pozycji, do których zajrzeć powinien każdy, kto zainteresowany jest zdrowym sposobem odżywiania się.

Zostać wegetarianinem. Pełen zestaw porad dla osób pragnących przejść na zdrową, wegetariańską dietę - Brenda Davis, Melina Vesanto

Wydaje Ci się, że dieta wegetariańska oznacza jedzenie tylko i wyłącznie tofu, soi i soczewicy? Obawiasz się, że wyeliminowanie mięsa, a nawet wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego doprowadzi Cię do niedoborów żelaza i witaminy B12? Dwie doświadczone amerykańskie dietetyczki pomogą Ci się zapoznać z podstawami diety wegetariańskiej. Dzięki nim, zmienisz styl odżywiania się w zdrowy i prawidłowy sposób.

Jadłonomia. Kuchnia roślinna. 100 przepisów nie tylko dla wegan - Marta Dymek

Aby zajadać się wegańskimi pysznościami, wcale nie musisz od razu przejść na tę dietę w stu procentach. A Marta Dymek udowodni Ci, że jedzenie pozbawione mięsa, a nawet nabiału może być nie tylko zdrowe, ale i ekscytujące. Spróbuj i przekonaj się, jak wiele ciekawych smaków czeka na Ciebie w daniach kuchni roślinnej.

Ukryta siła – Rich Roll

Prawie 40 lat na karku, ponad 20 kilogramów nadwagi, problemy z alkoholem i papierosami, zawał serca… historia Richa Rolla nie zaczyna się zbyt optymistycznie. Aż trudno uwierzyć, że ten sam człowiek dotarł na linię mety zawodów UltraMan, pokonując łącznie aż 515 km biegnąc, jadąc rowerem i płynąc. Dla autora życie zaczęło się dopiero w momencie, gdy zmienił całe swoje życie. Fundamentem zmiany była właśnie dieta roślinna. To inspirująca książka, która pokazuje, że nigdy nie jest za późno na to, by zatroszczyć się o siebie i swoje zdrowie. Bo ukryta siła tkwi w każdym z nas.

Jak zostać wegetarianinem. 5 prostych kroków – Christine H. Beard

Chcesz odrzucić mięso, ale nie wiesz, jak zacząć? Obawiasz się, że nie wystarczy Ci wytrwałości, a Twoja nowa dieta będzie zbyt monotonna? Nie obawiaj się. Ta książka poprowadzi Cię krok po kroku, byś zmienił siebie i wszystkie własne przyzwyczajenia. Dzięki niej łatwiej osiągniesz postawiony sobie cel.

Wegetarianizm. Zalety i Wady – Maria Borawska

Na dietę wegetariańską warto spojrzeć z dystansu – dostrzegając zarówno jej mocne, jak i słabe strony. Obiektywne informacje pomogą podjąć bardziej świadomie decyzję o ewentualnej zmianie przyzwyczajeń żywieniowych. Pomóc może w tym książka Marii Borawskiej. Autorka dogłębnie analizuje różne warianty diety wegetariańskiej, wyczerpująco opisując obowiązujące reguły. Nie unika też stawiania czoła negatywnym aspektom tego stylu żywienia. Bardzo cenna lektura nie tylko dla zdeklarowanych wegetarian.

Przepisy wegetariańskie dla początkujących – oprac. zbiorowe

Klamka zapadła i przestajesz jeść mięso? Świetnie! Tylko co zrobić, jeśli w kuchni radzisz sobie, niczym słoń w składzie porcelany? Po pierwsze, nie panikować. Przepisy wegetariańskie są dostępne również dla początkujących domorosłych kucharzy. Ta książka jest najlepszym na to dowodem. Zajrzyj do niej i się zainspiruj – dania, które przyrządzisz będą i smaczne, i zdrowe.

Więcej ciekawych książek o i dla wegetarian znajdziesz na Livro.pl.