Swipe to the left

8 besteselerów dziecięcych

8 besteselerów dziecięcych
6 września 2017

Przyzwyczajenie drugą naturą – zapisał w swojej „Retoryce” Arystoteles i… trudno nie zgodzić się z klasykiem. Dlatego też pewne nawyki powinniśmy wyrabiać w dzieciach od samego początku. Czytanie jest z pewnością jednym z tych, które procentuje przez całe życie. Co czytać dzieciom i z dziećmi? Przedstawiamy 8 bestsellerów dziecięcych z pierwszej połowy 2017 r.

1. 7 nawyków szczęśliwego dziecka – Sean Covey

Pierwszy z nich to – jakże zgrabnie się składa! - książka podejmująca właśnie temat nawyków i przyzwyczajeń, które warto wpoić swoim pociechom, by uczynić ich życie lepszym. Pomogą im w tym sympatyczne zwierzątka z Krainy Siedmiu Dębów.

2. Brulion zabaw w podróży – opracowanie zbiorowe

Na wakacyjne i weekendowe wypady – rzecz absolutnie obowiązkowa! Brulion to przede wszystkim świetne źródło inspiracji, jeśli chodzi o gry i zabawy łatwe do wykorzystania w podróży. Ahoj, przygodo!

3. Brulion zabaw podwórkowych dla każdego – opracowanie zbiorowe

To edycja brulionu zabaw dla tych, którzy w tym roku odpoczywają na tzw. „staycation” we własnym domu lub już wrócili z wakacyjnych wojaży. Brulion niezawodnie przypomni zasady kultowych podwórkowych gier.

4. Kicia Kocia na rowerze – Anita Głowińska

Tytułowa Kicia Kocia to jedna z ulubionych dziecięcych bohaterek ostatnich lat. W tym tomie Kocia uczy się jeździć na rowerze – sprawdźcie sami, jak jej pójdzie!

5. Lolek – Adam Wajrak

To poruszająca historia zagubionego, kudłatego pieska, który ma w życiu ważny cel – wreszcie znaleźć swoich ludzi. Co ciekawe, wydarzyła się naprawdę – pierwowzorem Lolka jest psiak przygarnięty przez Wajraka i jego żonę.

6. Dziennik cwaniaczka. Tom 11: Ryzyk-Fizyk – Jeff Kinney

Lubiany przez dzieciaki niesforny Greg tym razem stawia na twórczość. Pech chce, że dziedzina, w której chce się sprawdzić, to niskobudżetowy horror… Dużo dobrej zabawy z morałem w tle!

7. Nela i skarby Karaibów – Nela

Najmłodsza i najbardziej rezolutna polska podróżniczka zabiera swoich fanów w podróż po Karaibach. Dlaczego warto zaplanować następne wakacje właśnie w tamtych okolicach? Sprawdźcie sami!

8. Wakacje z Lassem i Mają – Martin Widmark, Helena Willis

Lubicie zagadki? To świetnie się składa! Razem z Lassem i Mają odkryjecie pełne tajemnic i szyfrów szwedzkie miasteczko Valleby… Gotowi na niezapomnianą przygodę?

Dziecięca biblioteczka powinna się systematycznie rozrastać. Pozycje, które podpowiedzieliśmy Ci w tym artykule, z pewnością będą stanowić jej solidne wzmocnienie. Kto wie, może niektórzy ze wskazanych przez nas bohaterów staną się niebawem najlepszymi literackimi