Swipe to the left

After. Płomień pod moją skórą - Anna Todd

After. Płomień pod moją skórą - Anna Todd
7 kwietnia 2019

After. Płomień pod moją skórą - Anna Todd

“After. Płomień pod moją skórą” to największy książkowy fenomen ostatnich lat. To właśnie ta powieść doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad. Na jej podstawie powstał film “After”, który można obejrzeć w kinach od 12 kwietnia 2019. O czym opowiada to dzieło i dlaczego stało się tak popularne?


After - recenzja

Główną bohaterką powieści jest Tessa. Jej życie można by było podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina oraz na to, co zdarzyło się później. Gdy dziewczyna zaczyna studia, jej życie wydaje się być poukładane w każdym calu. Jej marzeniem jest praca w wydawnictwie oraz jak najszybszy powrót do ukochanego - Noah - który czeka na nią w rodzinnym mieście. Wszystko się zmienia, gdy spotyka Hardina. Chłopak zdaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, jednak wywróci jej życie do góry nogami.

Anna Todd stworzyła jedną z tych powieści, które wzbudzają skrajne emocje. Ogromnym plusem jest to, że książka nikogo nie pozostawia obojętnym. Jest urzekająca. Choć bohaterowie są dość typowi dla tego rodzaju literatury - Hardin jest wytatuowanym chuliganem, a Tessa porządną dziewczyną z dobrego domu, fabuła nie jest przewidywalna. Jest tak skonstruowana, że bez wątpienia wciąga. Z kolei zakończenie jest prawdziwym zaskoczeniem, co sprawia, że czytelnik chce jak najszybciej sięgnąć po kontynuację.

Nad życiem Tessy do tej pory panowała jej matka. Gdy dziewczyna dostaje się do college’u, czuje, jakby otrzymała szansę od losu. W rodzinnej miejscowości ma chłopaka. Niestety, nie wspiera on Tessy, a wręcz przeciwnie - szkodzi jej, działając wspólnie z jej matką. Dziewczyna nie wie, czym jest tak naprawdę prawdziwe życie, aż nie spotyka na swojej drodze Hardina. Wie, że powinna się od takich ludzi trzymać jak najdalej, gdyż chłopak może złamać jej serce. Jak to zrobić, gdy każdy jego dotyk rozpala ogień pod skórą Tessy?


Czy warto przeczytać “After”?

Wiele osób porównuje tę książkę do “50 twarzy Greya”. Bez wątpienia “After” nie jest jednak tego rodzaju serią. To bardzo przyjemna lektura, którą czyta się szybko. Główna bohaterka nie jest infantylna. Gubi się w swoich uczuciach, jest rozerwana pomiędzy tym, co powinna, a tym, co czuje, jednak z pewnością nie jest irytująca. Dzieło napisane jest prostym językiem, dlatego - mimo dużej liczby stron - można przeczytać je szybko. Idealnie nadaje się na letni okres. Niedawno ukazał się piąty tom serii, dlatego bez wątpienia możemy zapewnić sobie doskonałą rozrywkę podczas urlopu.

Przygody Tessy i Hardina to nie tylko czysty romantyzm. To dlatego każdy znajdzie w powieści coś dla siebie. Nie jest to także typowa powieść erotyczna. Funduje nam mnóstwo radości, chwil smutku, podekscytowania, wściekłości czy serii rozczarowań. Czujemy się, jakbyśmy sami uczestniczyli w konfliktach głównych bohaterów, a potem znów wpadali sobie w ramiona. Na kartach książki łączy się wiele rozmaitych emocji, dlatego porusza ona serce i umysł.

Sama tematyka książki nie jest skomplikowana. Można powiedzieć, że na pierwszy rzut oka wydaje się trywialna. Jednak jej samo przedstawienie przez Annę Todd to prawdziwe mistrzostwo świata. Narracja jest pierwszoosobowa, rozdziały krótkie, przepełnione zwrotami akcji. Mamy tutaj mnóstwo dynamiki i emocji, co jest ogromnym plusem. Książka bez wątpienia jest strzałem w dziesiątkę. Głównie kierowana jest do kobiet, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnęli po nią również panowie. Na czytelnika czeka ponad 600 stron wspaniałej rozrywki.