Swipe to the left

​ATYPOWY - Szpaku

​ATYPOWY - Szpaku
3 grudnia 2018

ATYPOWY - Szpaku

Atypowy” to tytuł drugiego fizycznego krążka młodego reprezentanta BOR Records znanego jako Szpaku. Mateusz Szpakowski jest polskim raperem i autorem tekstów, którego wcześniejszy materiał - “BORuto” - został wyprzedany w zaledwie jedną godzinę. Nowa płyta zawiera 11 premierowych numerów z bezkompromisowymi wersami. Trudno się dziwić - sam Szpaku to artysta bezkompromisowy. Za produkcję krążka “Atypowy” odpowiedzialni są m.in. Kubi Producent, Michał Graczyk, Deemz oraz D3W.

Mimo sukcesu, jaki odniósł wcześniejszy album muzyczny, Szpaku nie spoczął na laurach. Doskonale wykorzystał okres wakacyjny, współpracując m.in. z takimi raperami, jak Guzior, Sarius, Białas. Jego najnowsza płyta “Atypowy” udowadnia, że młody raper znacząco podniósł sobie poprzeczkę. W każdym z jedenastu utworów zgadza się wszystko - to rapowe rzemiosło na najwyższym poziomie. Znakiem rozpoznawczym Szpaka są trafiające w sedno teksty pisane z perspektywy zwyczajnego chłopaka. Niejednokrotnie skupia się w nich na sobie, opowiada historie, kieruje słowa do innych raperów. Szpaku, dzięki swoim linijkom, jest na ustach wszystkich.

Słuchacze na nowej płycie mogą zobaczyć Szpaka w różnorodnej odsłonie - raz jest rozgoryczony, wkurzony, innym razem wyalienowany czy rozczulony. W każdym wydaniu raper jest doskonały. Jego najnowszy krążek jest przede wszystkim autentyczny i to się ceni. Szpaku nie stara się na siłę, by być czyimś idolem, jednak wydając takie albumy, z pewnością podbije serca całej rzeszy osób.