Swipe to the left

​​Autobiografia Jensona Buttona

​​Autobiografia Jensona Buttona
17 lutego 2019

Autobiografia Jensona Buttona

“Życie na maksa” to wyjątkowa autobiografia Jensona Buttona, czyli jednego z najbardziej znanych, a zarazem najwybitniejszych, kierowców Formuły 1. Jego siedemnastoletnia kariera pozwoliła mu na dokładne poznanie świata wyścigów samochodowych. To, czym wyróżnia się książka, to ogromna szczerość. Button bez skrupułów ujawnia kulisy Formuły 1, dzięki czemu czytelnik może poznać tę dyscyplinę sportową od podszewki. Nie brakuje także historii samego Jensona. Poznajemy jego życie, począwszy od okresu dorastania w rodzinie zakręconej na punkcie motoryzacji, poprzez przeprowadzkę do Williams w wieku 20 lat, początki kariery, aż po uznanie przez media za playboya, skandalistę i walkę o powrót na sam szczyt.


Życie na maksa - recenzja

Po autobiografię “Życie na maksa” powinni sięgnąć przede wszystkim fani Jensona Buttona. Możliwość zajrzenia za kulisy jego sukcesu będzie prawdziwą niespodzianką i niezapomnianą przygodą. Książka będzie również odpowiednia dla osób, które są fanami wyścigów - szczególnie, gdy interesowały się tym sportem w ciągu ostatnich 15-20 lat.

Warto zacząć od tego, że Jenson bardzo szczegółowo opisuje swoje dzieciństwo. Jesteśmy świadkami tego, jak kiełkowała w nim pasja. Później przechodzimy do początków w kartingu, coraz wyższych serii wyścigowych, aż po drogę do F1. Button dzieli się różnorodnymi anegdotami, do których wcześniej nie mogliśmy mieć dostępu - nawet wtedy, gdy śledziliśmy bacznie wyścigi i całą otoczkę wokół nich.

Czytanie tej wyjątkowej autobiografii jest niczym powrót do starych, dobrych czasów, gdy oglądanie Jensona na torze dostarczało mnóstwo emocji i frajdy. Jeśli F1 nie istnieje dla Was bez Buttona, warto odkurzyć wspomnienia. To sentymentalna podróż do przeszłości, która niejednokrotnie wywoła łzy wzruszenia, chwilę zadumy czy napady śmiechu.


Czy warto sięgnąć po autobiografię Buttona?

Autobiografia Jensona to niezwykle wciągająca historia wprost ze świata Formuły 1. Zanim Button skończył karierę, uznawano go za wielką nadzieję, ale także niespełnionego kierowcę. Nieustająco musiał zmagać się z presją, by zdobyć po latach tytuł mistrza świata dla Wielkiej Brytanii. Gdy został mistrzem, zmagał się z medialną nagonką i po raz kolejny musiał udowadniać, ile jest wart, by wrócić na szczyt, a później zakończyć karierę. Nie zrobił tego tak, jak pragnął, czyli będąc na absolutnym szczycie, jednak nie ulega wątpliwości, że zrobił bardzo wiele i odniósł mnóstwo sukcesów podczas lat spędzonych na torze. To jedna z ciekawszych postaci w padoku Formuły 1.

Wiele osób zarzucało Jensonowi Buttonowi, że nie był wcale dobrym kierowcą. Pojawiały się głosy, że jego sukcesy nie zależą od niego samego czy jego umiejętności, ale od prowadzonego przez niego bolidu. Zapomniano jednak, że bolid bez kierowcy jest niewiele wart i nigdy nie osiągnie mistrzostwa świata. Warto sięgnąć po tę książkę, by dowiedzieć się, gdzie leży prawda. Spojrzenie na Formułę 1 oczami samego kierowca będzie z pewnością ciekawe. W końcu Button był częścią F1 przez kilkanaście lat.

Obecnie Formuła 1 nadal ma swoje gwiazdy, jednak nie każdy może poszczycić się tak unikatową osobowością, jaką bez wątpienia posiadał Jenson Button. Można mu zarzucać wiele, jednak mnóstwo osób śledziło poczynania na torze głównie dla tego kierowcy. Choć na tor już nie powróci, warto przenieść się w przeszłość, czytając jego autobiografię. Z pewnością wyciągniemy z niej dla siebie mnóstwo ciekawostek, dzięki którym inaczej spojrzymy na tę dyscyplinę sportową.