Swipe to the left

Becoming. Moja historia - Michelle Obama

Becoming. Moja historia - Michelle Obama
4 marca 2019

Becoming. Moja historia - Michelle Obama

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o Michelle Obamie. W latach 2009-2017 była Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych. Od ponad 25 lat jest dumną żoną Baracka Obamy - 44-ego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Michelle jest także pomysłodawczynią wielu inicjatyw - Let’s Move!, Reach Higher, Let Girls Learn i Joining Forces - które pomagają w zwalczaniu otyłości u dzieci, walczą o poprawę warunków dziewcząt w dostępie do edukacji, a także zapewniają pomoc żołnierzom i ich rodzinom. Co więcej, rodzina Obamów była pierwszą czarnoskórą rodziną, która zamieszkała w Białym Domu.


Wyjątkowa autobiografia Michelle Obamy

Michelle Obama - jeszcze wtedy Michelle Robinson - była bardzo nieśmiałą dziewczynką. Jednocześnie wyróżniała się ogromną ambicją. Dała się poznać jako osoba pełna pokory i mocno skoncentrowana na swoich celach. Zarówno przez nastoletnie, jak i dorosłe życie, nieustająco starała się być coraz lepsza. Miała pragnienie niesienia pomocy innym oraz zwalczania nierówności w społeczeństwie. Wraz z Barackiem walczyli o lepszy byt dla Amerykanów, ale także o optymizm i wiarę we własne możliwości. Dzięki jej autobiografii “Becoming. Moja historia” możemy dowiedzieć się, jaka była naprawdę Michelle Obama.

W swojej książce Michelle opisuje różnorodne wydarzenia, które miały wpływ na jej ukształtowanie. Poznajemy historie z jej dzieciństwa w południowym Chicago, okres macierzyństwa, aż po czas, który spędziła w najsłynniejszym domu na świecie. Ogromnym plusem jest szczerość i inteligentny humor. Obama dzieli się kulisami swojego życia rodzinnego, opisuje, jak to się stało, że wraz z mężem i dziećmi stali się w centrum zainteresowania światowych mediów. Co więcej, dowiadujemy się, jak wyglądało ich życie w Białym Domu przez osiem lat. Cała autobiografia jest bardzo intymna, przez co autentyczna. Poznajemy życie wrażliwej, a zarazem stanowczej kobiety, która spełnia oczekiwania przede wszystkim swoje i swoich bliskich.


Becoming. Moja historia - recenzja

Książka zainteresuje również osoby, które dotychczas nie przyglądały się bliżej postaci Michelle Obamy. Jej lektura jest fascynującą przygodą, która niejednokrotnie dostarcza chwil uśmiechu, wzruszeń, zaskoczenia, ale także olśnienia. Nie tylko pozwala poznać osobę Michelle od innej strony, ale także zwraca uwagę na naprawdę istotne rzeczy w naszym życiu - wsparcie rodziny, która buduje system wartości i wiarę w siebie. Obama pokazuje także, jak niewiele wystarczy czasami, by zniszczyć pewność siebie dziecka i odciąć mu drogę do stawania się jeszcze lepszym człowiekiem.

Michelle Obama udowadnia także, że wyłącznie my sami jesteśmy kowalami własnego losu. To, co przyniesie nam jutro, jest w naszych rękach. Warto stawiać na edukację, bo to właśnie ona jest trampoliną do sukcesu. Nie będzie także tajemnicą stwierdzenie, że za osiągnięciami każdego potężnego mężczyzny stoi potężna kobieta. Niestety, często się o tym zapomina. Michelle podkreśla, że powinnyśmy o tym pamiętać.

Książka będzie doskonałym wyborem, jeśli chcemy poznać bliżej oblicze Michelle Obamy. Pierwsza Dama wzbudza ogromną sympatię, jednak warto także poznać ją z innej, prawdziwej i ludzkiej strony. Lektura jest zdecydowanie godna polecenia - nie tylko ze względu na fakty, ciekawostki, nieznane historie z życia Obamów, ale także z uwagi na motywujące przesłanie. Warto dbać o drugą osobę, realizować własne cele i nieść radość innym. Michelle Obama jest doskonałym przykładem na to, że dobro do nas wraca.