Swipe to the left

Blanka Lipińska książki, które są naszpikowane akcją

17 października 2019

Blanka Lipińska urodziła się w 1985 roku. Z wykształceni jest wizażystką. Zadebiutowała w 2018 roku powieścią „365 dni” i szybko stała się jedną z najchętniej czytanych autorek. Książki Blanki Lipińskiej stały się bestsellerami. W krótkim czasie podbiły rynek czytelniczy zwłaszcza wśród kobiet. To pierwsza tak popularna polska pozycja z gatunku literatury erotycznej i romansu. Jej trylogia od początku podbija pierwsze miejsca czytelniczych rankingów.

Polska literatura erotyczna na miarę Greya

Cykl otwiera część „365 dni”. Opowiada historię Laury, zwykłej dziewczyny, która wraz z chłopakiem wyjeżdża na wakacje na Sycylię. Tam zostaje porwana przez mężczyznę, który kiedyś widział ją w swojej wizji. Właśnie ten bohater daje dziewczynie tytułowe 365 dni na to, by się w nim zakochała i została u jego boku. Wszystkie sceny są opisane z niezwykłą precyzją. Autorka zadbała, by słownictwo było adekwatne do sytuacji. Barwnie opisała sceny seksu. Nie znajdziemy tutaj skrępowania czy omijania tematu. Każdy aspekt zostaje podany jak na tacy. Miłosne uniesienia przeplatają się z wątkami rodem z thrillera. Nikt w Polsce nie potrafi tak wzbudzać kontrowersji jak Blanka Lipińska. Książki sprzedały się w rekordowym tempie.

Druga część „Ten dzień” opowiada losy Laury, która na Sycylii została i właśnie przygotowuje się do ślubu ze swoim wybrankiem. Huczne wesele i luksusy, w których teraz opływa są niezwykle inspirujące dla niej. Niestety jej sielskie życie stale próbuje ktoś zburzyć. Każdy rozdział wciąga i zaskakuje, dlatego czytelniczki tak łatwo się w tej pozycji zakochują. Zagrożenie życia, niebezpieczne akcje, zdrady uniesienia, ucieczki – jeżeli właśnie takich emocji szukasz to z pewnością je znajdziesz

Trylogię zamyka „kolejne 365 dni”, w których również nie brakuje zwrotów akcji. Laura tym razem zostaje postrzelona, a fakt ten komplikuje jej ciąża. To właśnie wtedy Massimo musi podjąć bardzo ważną decyzję, która wpłynie na życie całej rodziny.

Blanka Lipińska – książki, które sprzedają się w rekordowym tempie

Książki Blanki Lipińskiej spotkały się z tak pozytywnym przyjęciem i aprobatą ze strony czytelników, że doczekają się ekranizacji. Ma być to połączenie kultowego „Ojca Chrzestnego” z „Pięćdziesięcioma twarzami Greya”, z tym że w polskim wydaniu. Pełne erotyzmu i szybkiej akcji powieści świetnie się sprzedały, zarówno zaraz po premierach, jak i na długo po nich. Na spotkania autorskie czytelnicy przychodzą tłumnie więc i film z pewnością będzie cieszył się dużą popularnością. Autorka zapowiada jednak, że to nie koniec literackich planów i będzie pisała dalej. Wydawać by się mogło, że w kraju, w którym poziom czytelnictwa jest niski taka książka przejdzie bez echa. Nic bardziej mylnego. Dawno nikt nie odniósł tak spektakularnego sukcesu jak Blanka Lipińska. Książki to z pewnością nie tylko jej praca ale i pasja więc pozostaje tylko czekać na kolejne publikacje.