Paczkomat za 0 zł dla zamówień od 69 zł! Sprawdź warunki promocji >

Swipe to the left

Ciekawe książki o modzie

Ciekawe książki o modzie
18 października 2017

Moda bez metryki

Mariola Bojarska-Ferenc wydała ciekawą książkę „Moda bez metryki”, w której udowadnia, że nawet najlepiej wyćwiczoną sylwetkę i piękną figurę, może zrujnować zła stylizacja. Dlatego zdeklarowana miłośniczka zdrowego stylu życia i fitnessu przekonuje, że nie trzeba wyglądać jak gwiazda Hollywood, aby prezentować się doskonale w każdej sytuacji. Wystarczy po prostu wiedzieć, co na siebie włożyć, aby podkreślić atuty sylwetki i zniwelować ewentualne wady. Z poradnika Bojarskiej-Ferenc dowiemy się, jak tworzyć mądrą garderobę i jak ubierać sie na różne okazje. W tworzeniu książki pomogli znakomici polscy projektanci i projektantki, m.in. duet Bohoboco, Łukasz Jemioł, Lidia Kalita, Joanna Klimas czy Paprocki & Brzozowski.

Gentleman. Moda ponadczasowa

Prawdziwych gentlemanów już nie ma? Nic podobnego. Jak pokazuje Bernhard Roetzel wystarczy odpowiedni, świetnie skrojony garnitur, aby wyglądać jak współczesny gentleman. Autor zawarł w swojej książce praktyczne porady dotyczące wiązania krawata, dobierania butów do garnituru, czy przewodnik po najlepszych materiałach na męskie stroje.

Kolorowa moda

Opracowanie zbiorowe pod tytułem „Kolorowa moda” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników mody, którzy sami chcą ją tworzyć. To przewodnik po projektowaniu strojów, biżuterii i dodatków, a także doborze kolorów, które najlepiej podkreślą urodę kobiety.

Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku

Złote lata 50. i 60. ubiegłego stulecia zapisały się wyraźnie w historii światowej mody. Trendy z tamtych lat stają się inspiracją dla współczesnych projektantów. Agnieszka Janas, autorka książki pod tytułem „Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku”, opisuje modę z tamtych lat poprzez pryzmat codzienności. Jej publikacja jest zapisem wspomnień - to jak podróż w czasie z modą w tle. Autorka zadaje pytania o to, co było modne niegdyś w Polsce i jak ubierały się elegantki w tych trudnych skądinąd czasach. Za przykład podaje takie indywidualistki jak Krystyna Mazurówna, Ewa Wiśniewska, Beata Tyszkiewicz czy Jadwiga Mazurek.

Cztery jakże różne książki, traktujące właściwie o tym samym: o modzie i jej tysiącu różnych twarzach.