Swipe to the left

​Ciekawe miejsca i historie polskich miast

​Ciekawe miejsca i historie polskich miast
27 października 2017

Areszt śledczy w Toruniu. Historia i teraźniejszość

Książka „Areszt śledczy w Toruniu. Historia i teraźniejszość” rzuca światło na to, jak powstawał Areszt i jak funkcjonowała toruńska służba więzienna. To prezentacja Aresztu Śledczego w Toruniu, w której zebrano materiały pozwalające poznać rzeczywistość, kryjącą się za potężnymi murami od strony ulicy Piekary i Fosa Staromiejska.

Moja Łódź

Miasto w centralnej Polsce - Łódź, znana przede wszystkim z zakładów włókienniczych, a aktualnie ze świata mody, który prężnie się tutaj rozwija. Książka „Moja Łódź”, napisana przez Sebastiana Forysia, jest nowoczesnym albumem stworzonym przez mieszkańca tego miasta. Można z niej dowiedzieć się ciekawostek i anegdot na temat tego największego secesyjnego miasta w Polsce. W pięknie wydanym albumie znalazło się blisko 300 zdjęć Łodzi, wykonanych w latach 2006-2010.

Sosnowiec między wojnami. Opowieść o życiu miasta

Zapoznając się z kolejnymi kartami książki „Sosnowiec między wojnami. Opowieść o życiu miasta”, możemy odbyć prawdziwą podróż w czasie do tego śląskiego miasta lat 20. i 30. XX wieku. Wtedy to na ulicach można było spotkać Jana Kiepurę, Polę Negri czy Władysława Szpilmana. Bawiono się w „Palais de Dance”, w restauracji „Sala Angielska”, a większość mieszkańców pracowała w hucie „Katarzyna”, w kopalni „Hrabia Renard” czy w przędzalni bawełny rodziny Dietlów.

Podziemny Szczecin. Część 1

Opracowanie zbiorowe pod tytułem „Podziemny Szczecin” to część pierwsza książki, w której opisano i pokazano na zdjęciach oraz planach miejsca w podziemiach Szczecina. Istnieją naprawdę i stały się tematem ciekawej publikacji. Teksty są bogato ilustrowane. Jest to część pierwsza serii książek o podziemnym Szczecinie.