Swipe to the left

Ciekawe pozycje filmowe na wieczór

Ciekawe pozycje filmowe na wieczór
8 kwietnia 2019

Ciekawe pozycje filmowe na wieczór

Czeka Cię wieczór ze znajomymi? A może chcesz nietuzinkowo spędzić czas ze swoją drugą połówką? Filmy zawsze są doskonałym wyborem. Pozostaje jedynie kwestia, na którą propozycję się zdecydujemy. Przedstawiamy najciekawsze pozycje filmowe na wieczór.


DZIEWCZYNA Z POCIĄGU

Emily Blunt - aktorka znana z takich filmów jak “Sicario” czy “Władcy umysłów” - wciela się w rolę głównej bohaterki, Rachel. Kobieta jest załamana rozwodem i całe dnie spędza na fantazjach o pięknej parze, mieszkającej w domu, który Rachel mija codziennie, jadąc pociągiem. Pewnego ranka będzie świadkiem czegoś, co dosłownie przewróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie musiała zmierzyć się z naprawdę makabryczną tajemnicą. Rozwiązanie jej może okazać się ponad jej siły. Podstawą do stworzenia scenariusza była książka Pauli Hawkins. Zebrała ona mnóstwo doskonałych recenzji. Powieść obnaża wizję rodzinnej idylli z przedmieść. Dosadnie ukazuje, że nawet za równo przyciętymi żywopłotami mogą czyhać mroczne sekrety. Do ideału czasem trzeba dążyć po trupach. To naprawdę dobry, trzymający w napięciu thriller, który trzeba zobaczyć.


CUDOWNY CHŁOPAK

Każdy miłośnik wyciskaczy łez będzie zachwycony tą propozycją. Jednocześnie nie zabraknie zabawnych momentów. Ogromnym atutem tej produkcji jest fakt, że reżyser doskonale przeplata chwile smutku, radości i refleksji. Głównym bohaterem filmu jest Auggie. Chłopiec od urodzenia ma zdeformowaną twarz. Stara się on udowodnić rówieśnikom w nowej szkole, że piękno to zdecydowanie coś więcej niż wygląd. Scenariusz do komediodramatu powstał w oparciu o powieść R.J. Palacio wydaną w 2012 roku. Poznajemy państwa Pullmanów. W tej rodzinie wszystko kręci się wokół 10-letniego Auggiego. Poważna wada genetyczna sprawiła, że chłopiec dzieciństwo spędził w szpitalach na salach operacyjnych. Z powodu zdeformowanej twarzy Auggie uczył się jedynie pod okiem swojej mamy. Nadszedł czas, by skonfrontować się ze światem wewnętrznym. Chłopiec podejmuje wyzwanie i udaje się do podstawówki. Jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości? To naprawdę doskonała produkcja, która opowiada o uprzedzeniach, nietolerancji, samotności w szkole. Mimo wszystko, po zakończeniu seansu, nie czujemy się smutni.


DUNKIERKA

“Dunkierka” to naprawdę epickie dzieło. Jego reżyserem jest Christopher Nolan - twórca takich produkcji jak "Interstellar", "Incepcja" i trylogii "Mroczny Rycerz". Film rozpoczyna się sceną, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków oraz aliantów. Oddziały, które są uwięzione na plaży pomiędzy morzem a siłami przeciwnika, muszą wprost stawić czoła niemożliwemu. Akcja rozgrywa się zarówno na lądzie, jak i na morzu i w powietrzu. Setki małych łodzi wyruszają w naprawdę desperacką misję ratunkową. Tymczasem podniebny bój z wrogiem toczą myśliwce RAF-u. Niemcy zrzucają na Dunkierkę ulotki, które mają zastraszyć aliantów. Ich treść mówi wszystko - poddajcie się. Jest to produkcja, która niezwykle czule porusza emocjonalną strunę. Przykuwa do fotela, prowokuje do myślenia. Jeszcze długo po seansie będzie krążyć w naszych myślach. Brzmi jak produkcja idealna.


GWIEZDNE WOJNY: OSTATNI JEDI

Produkcja Lucasfilm "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" to ponowne spotkanie z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum. Odkryją oni przed nami zaskakujące sekrety przeszłości oraz niepoznane dotąd tajemnice Mocy. Ogromnym atutem produkcji jest sposób, w jakim igra ona z naszymi przyzwyczajeniami. Wykorzystuje znajome tropy, postaci, sceny, ale w nieco inny sposób. Jest podobnie, ale jednak świeżo, nietuzinkowo. Johnson wynosi taktykę na znacznie wyższy poziom. Gdy wydaje nam się, że już wiemy, w jakim kierunku zmierza dany wątek, twórcy serwują nam prawdziwą niespodziankę. Czasem jest ona zabawna, czasem wzruszająca, a jeszcze innym razem wstrząsająca. Widz dostaje mnóstwo momentów, o których w życiu by nie pomyślał - a z pewnością nie w takim filmie. To obowiązkowa produkcja dla wszystkich fanów “Gwiezdnych Wojen”.


KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA

“Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” to doskonała ekranizacja bestsellerowego pamiętnika Virginii Vallejo, czyli kochanki Pablo Escobara. Escobar był najpotężniejszym, a zarazem najbardziej okrutnego barona narkotykowego wszech czasów. W rolach głównych wystąpili zdobywcy Oscarów - Javier Bardem - znany z takich produkcji jak “Skyfall” i Penélope Cruz. Film opowiada historię najgroźniejszego barona narkotykowego XX wieku, który zajmował się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wysokość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów. Pewnego dnia Pablo poznał przepiękną Virginię Vallejo. Kobieta była ambitną gwiazdą kolumbijskiej telewizji. Spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy. Zakochuje się on w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka odkrywa naprawdę mroczne oblicze mężczyzny. Na własne oczy widzi kulisy przemysłu kokainowego oraz grozę narkoterroryzmu. Mimo wszystko coś ciągnie tych dwoje do siebie i nie pozwala się im rozstać.