Swipe to the left

Co wiesz o sushi? Kilka obowiązkowych pozycji dla zjadacza ryżu

Co wiesz o sushi? Kilka obowiązkowych pozycji dla zjadacza ryżu
8 września 2017

Sushi – Masakazu Hori, Kazu Takahashi

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że najlepiej na robieniu sushi znają się sami Japończycy. Autorzy tej książki pomogą Ci lepiej zorientować się w temacie tej prostej, a jednak jakże skomplikowanej potrawy. Znajdziesz tu bardzo wyczerpujące przepisy na różne wersje sushi wraz z ich wartościami odżywczymi, a także oryginalne pomysły podania. To niewyczerpane źródło ryżowo-rybnych inspiracji.

Sushi Nation – Genevieve Kocienda

To niepozorna książeczka, do której zrozumienia potrzebna będzie podstawowa znajomość języka angielskiego (oznaczono ją jako odpowiednią dla uczniów na poziomie A2+). Prezentuje podejście do sushi zgoła niekulinarne – traktuje tę potrawę raczej jako jeden z przejawów japońskiej kultury. Jak powstało, jak zmieniało się na przestrzeni lat i jaką rolę w kształtowaniu tej potrawy mieli japońscy rybacy? Sprawdź sam.

Sushi i sashimi – Kuroda Keisuke

Jeśli szukasz swego rodzaju podręcznika przyrządzania sushi, ta książeczka powinna Ci się spodobać. Temat został potraktowany bardzo kompleksowo – na początku poznasz historię tej potrawy i jej największych mistrzów, później zaś otrzymasz solidną dawkę wiedzy na temat technik przyrządzania sushi i sashimi. Pomocne wydają się tu szczególnie kolorowe fotografie, na których krok po kroku pokazano, jak to robią najlepsi szefowie kuchni na świecie. Itadakimasu – czyli smacznego!

Sushi, paella, guacamole. 120 klasycznych potraw z całego świata – opracowanie zbiorowe

Jak sama nazwa wskazuje, ta publikacja spodoba się przede wszystkim tym, których sushi interesuje jako jedna z najpopularniejszych potraw na świecie. To prawdziwie multikulturowa książka kucharska, gdzie obok sushi znajdziesz latynoskie guacamole, żydowski kugel czy marokański kuskus. Jeśli póki co marzenia o wyprawie dookoła świata musisz odłożyć na później – zafunduj ją sobie chociaż na talerzu!