Swipe to the left

Dla ornitologów i nie tylko

Dla ornitologów i nie tylko
5 stycznia 2018

"Ptaki" - Lars Svensson. Książka wydana w czerwcu 2017 roku. Liczy aż 447 stron, można śmiało powiedzieć, że to najpełniejszy przewodnik do rozpoznawania ptaków Europy i Obszaru Śródziemnomorskiego. W książce znajdziemy opisy wszystkich gatunków ptaków, które zaobserwowano w ciągu ostatnich stu lat na terenie właśnie całej Europy oraz obszaru śródziemnomorskiego. Mówimy również o takich ptakach, które przylatują do nas z innych kontynentów. Bardzo dużym atutem "Ptaków" są doskonałe ilustracje, które przedstawiają w bardzo szczegółowy sposób cechy diagnostyczne poszczególnych gatunków. Zdjęcia są tak dokładne, że właściwa klasyfikacja nawet bardzo podobnych do siebie osobników, nie stanowi najmniejszego problemu.

"Fotografujemy ptaki" - Grzegorz i Stanisław Kłosowscy. Książka została wydana w 2009 roku, liczy sobie 216 stron. Jest to poradnik fotograficzny, album z niesamowitymi zdjęciami ptaków, ale również niesamowita opowieść o ptakach, pasji ich poznawania oraz przygodzie poszukiwania. Autorami albumu, a jednocześnie poradnika fotograficznego, jest dwóch znanych i cenionych fotografów, którzy wiedzą o ptakach praktycznie wszystko, a co najbardziej istotne, potrafią o nich pięknie opowiadać. Dzięki Kłosowskim można poznać nawet bardzo rzadkie gatunki ptaków, które żyją w leśnych ostępach, ale również mowa o bardziej pospolitych zwierzętach, które można spotkać na podwórkach i w ogrodach. To bardzo ciekawa pozycja dla miłośników ptaków, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego na ich temat, ale jest to również taka książka, która spodoba się wszystkim tym, którzy chcieliby nauczyć się robić dobre zdjęcia.

"Ptaki świata" - Kamila i Jacek Twardowscy. Książka została wydana w 2016 roku, liczy sobie około 450 stron. Bardzo interesujący album, w którym opisano aż 800 przedstawicieli wszystkich rzędów ptaków latających po świecie. Autorzy kierowali się zasadą reprezentatywności. Charakterystyki poszczególnych ptaków są bardzo ciekawe i zwięzłe, zaś zdjęcia wykorzystane do ich ilustracji są po prostu przepiękne pod każdym względem.