Swipe to the left

„Dylemat” B.A. Paris

„Dylemat” B.A. Paris
13 lutego 2020

„Dylemat” B.A. Paris

Wkrótce ukaże się kolejna książka B.A. Paris – autorki bestsellerowych tytułów, takich jak „Za zamkniętymi drzwiami” czy „Pozwól mi wrócić”. Nowy thriller pt. „Dylemat” będzie miał swoją premierę już 11 marca. Z jakimi tajemnicami będą musieli zmierzyć się bohaterowie? Jaki sekret dotyczący swojej córki skrywa Livia? Czy i tym razem B.A. Paris zaskoczy nas nietypową fabułą pełną intryg i zwrotów akcji?

Autorka - B.A. Paris

B.A. Paris to pseudonim literacki, którym posługuje się Bernadette MacDougall - brytyjska pisarka, z wykształcenia pedagog. Autorka wychowywała się w Anglii, jednak dużą część swojego życia spędziła również we Francji (stąd między innymi element „Paris” w jej pseudonimie). Bernadette MacDougall zadebiutowała w 2016 roku thrillerem „Za zamkniętymi drzwiami”, który w oka mgnieniu stał się bestsellerem i zapewnił autorce nie tylko nominację do Goodreads Choice Awards, lecz również popularność na całym świecie. Po dużym sukcesie autorka napisała kolejne trzymające w napięciu powieści „Na skraju załamania”, „Pozwól mi wrócić” oraz „Dylemat”, którego premiery wyczekujemy.

B.A. Paris tworzy przede wszystkim thrillery psychologiczne, w których zręcznie przedstawia psychikę wykreowanych przez siebie bohaterów. Postaci z jej książek nie są jednoznacznie dobre lub złe, owszem jedne budzą naszą sympatię do innych czujemy wręcz obrzydzenie. Powieści B.A. Paris angażują czytelnika, który podczas lektury wielokrotnie może zastanowić się, co by zrobił na miejscu danego bohatera. MacDougall w swojej twórczości niejednokrotnie sięga po motyw przemocy domowej i toksycznych relacji. W jej powieściach każda strona jest wypełniona gęstą, mroczną atmosferą, a bohaterowie przeżywają cały wachlarz emocji od lęku, poprzez złość aż do niepewności i zagubienia.

„Za zamkniętymi drzwiami”

Bogaty, przystojny mężczyzna, a u jego boku czarująca, elegancka i pełna gracji ona, jego żona. Jack i Grace sprawiają wrażenie wyjątkowo dobranego małżeństwa. Razem wydają się perfekcyjni, jednak jacy są, gdy spędzają czas osobno? Tego nie wiedzą nawet ich przyjaciele. Jack i Grace urządzają przyjęcia, ale nie przyjmują zaprosin od innych. Dlaczego Grace, nie wychodzi z domu, nie pracuje i nigdy nie odbiera telefonów? Dlaczego w oknach sypialni są kraty? Czy relacja Jacka i Grace jest doskonałym małżeństwem czy perfekcyjnym kłamstwem?

„Za zamkniętymi drzwiami” to debiutancka powieść B.A. Paris, która przyniosła jej rozgłos na międzynarodowym rynku wydawniczym.

„Na skraju załamania”

Cass mimo usilnych próśb męża wraca do domu krótszą drogą przez las. W drodze powrotnej rozpętała się burza z piorunami. Cass jak najszybciej chce dotrzeć do domu i spędzić czas ze swoim ukochanym, jednak w zatoczce widzi samochód. Kobieta przeczuwa, że mogło wydarzyć się coś złego, ale deszcz i nagły strach, który ją ogarnął nie pozwalają jej się zatrzymać i podejść do samochodu. Cass spokojnie wraca do przytulnego domu. Problem pojawia się wtedy, gdy okazuje się, że osoba która była wtedy w tym samochodzie została zamordowana. Od feralnej nocy Cass nie może się uspokoić. Jej spokój mącą głuche telefony, po pewnym czasie nawet najmniejszy dźwięk wzbudza w niej lęk, a długotrwały stres wywołuje zaburzenia pamięci.

„Pozwól mi wrócić”

Gdy 12 lat wcześniej podczas wyjazdu do Francji w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młoda dziewczyna, głównym podejrzanym staje się jej narzeczony – Finn. Mężczyzna po pewnym czasie zostaje jednak oczyszczony z zarzutów. Finn stara się na nowo ułożyć sobie życie, lecz przeszkodzi mu w tym pojawienie się świadka, który twierdzi, że widział zmarłą kobietę. Anonimowe maile i tajemnicze matrioszki wzbudzają w mężczyźnie przekonanie, że jego dawna ukochana nadal żyje.

W „Pozwól mi wrócić” autorka po raz pierwszy stworzyła fabułę wokół męskiego głównego bohatera. Fabuła jest równie intrygująca jak w poprzednich powieściach autorki, co pozwala nam przypuszczać, że w najnowszej swojej książce pt. „Dylemat” B.A. Paris także nie zawiedzie swoich czytelników.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sięgnijcie po więcej thrillerów i kryminałów!