Swipe to the left

Edukacja przedszkolna polecane książki dla 3 , 4 i 5 latków

Edukacja przedszkolna polecane książki dla 3 , 4 i 5 latków
12 września 2017

Trampolina dla najmłodszych. Edukacja przedszkolna – opracowanie zbiorowe

Ten interesujący zestaw pomocy naukowych można wprowadzić do arsenału edukacyjnego naszego dziecka jeszcze przed 3. urodzinami. To opracowany przez specjalistów pakiet do nauki i zabawy, który kładzie nacisk przede wszystkim na spontaniczną aktywność dziecka i jego zdolności manualne. W zestawie znajdziesz karty pracy w formacie A3 oraz kącik artysty. Można wykorzystać je w indywidualnej pracy z dzieckiem w domu, ale często sięgają po nie także wychowawcy przedszkolni.

Entliczek 4-latki. Pakiet. Edukacja przedszkolna – Edyta Kurek, Beata Pietrusiewicz, Anna Sosnowska

To już nieco wyższa szkoła jazdy dla starszych dzieci. Pakiet dla czterolatków zawiera zeszyty z kartami pracy i naklejkami oraz wycinanki-składanki. Sama więc forma tego zestawu sugeruje już, na jakie umiejętności zwraca się tu szczególną uwagę – ćwiczenia mają przede wszystkim rozwijać dziecięcą kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów.

Tropiciele. Roczne przygotowanie przedszkolne. Liczę. Edukacja przedszkolna – Danuta Kręcisz, Małgorzata Walczak-Sarao

Oprócz sprawności językowych i pobudzania dziecięcej kreatywności kwestią niezwykle ważną są podstawowe umiejętności z zakresu matematyki. Na początku tej drogi najważniejsze wydaje się przekonanie dziecka, że liczenie nie jest tak trudne, jak może im się wydawać. Kolorowa, nowoczesna szata graficzna tworzy przyjazne i radosne środowisko nauki dla starszaków, które zaczynają swoją przygodę z liczbami.

Owocna edukacja. Chcę pisać. Edukacja wczesnoszkolna – Krystyna Kamińska

Pod koniec przedszkolnej przygody i na samym początku szkoły kluczową umiejętnością, którą powinno zdobyć każde dziecko, jest umiejętność pisania. Ta publikacja z pewnością okaże się przydatna szczególnie w kształtowaniu kompetencji grafomotorycznych dziecka. Kolejność wprowadzania liter pokrywa się tu z programem proponowanym przez podręcznik rządowy – zeszyt ten można więc wykorzystać jako źródło dodatkowych ćwiczeń.