Swipe to the left

​​Filmy dla nastolatków

​​Filmy dla nastolatków
16 grudnia 2018

Filmy dla nastolatków

Filmy dla nastolatków poruszają przeróżne tematy - od problemów związanych z dorastaniem, poprzez nieuleczalne choroby, media społecznościowe i kłopoty z nimi związane, aż po nieśmiertelne wątki miłosne. Powstaje mnóstwo nowych produkcji, które warto obejrzeć, jednak wciąż pozostaje wiele klasyków kina, które są ponadczasowe. Które filmy dla młodzieży są odkrywcze? Przedstawiamy pozycje obowiązkowe!GWIAZD NASZYCH WINA

Hazel i Gus to główni bohaterowie filmu “Gwiazd naszych wina”. Nie są to typowi nastolatkowie - muszą mierzyć się z problemami, których większość młodych ludzi nie doświadcza. Łączy ich jednak coś jeszcze - ten sam rodzaj wyjątkowego, sarkastycznego poczucia humoru. Obydwoje mają również niechęć do konwenansów. Pewnego dnia uświadamiają sobie, że są w sobie zakochani. To właśnie za sprawą miłości przeżywają niezapomnianą podróż, udowadniając, że choć życie nie jest idealne, uczucie może takie być. Wyróżniają się ogromną odwagą i oddaniem. Film jest nie tylko pouczający, ale także bardzo wzruszający. To klasyczny wyciskacz łez, który powinni obejrzeć nie tylko nastolatkowie.


TWÓJ SIMON

Twój Simon” to film producentów pozycji “Gwiazd naszych wina”. Głównym przesłaniem produkcji jest to, że każdy z nas zasługuje na wielką miłość. To niezwykle ciepły, wzruszający i jednocześnie zabawny film poruszający tematykę dojrzewania. Skupia się jednak w dużej mierze na tym, jak wielką przygodą jest odnajdywanie prawdziwej miłości i własnej tożsamości. Simon Spier jest gejem, jednak nikt z jego najbliższego otoczenia nie ma o tym pojęcia. Chłopak nie powiedział o swojej orientacji ani rodzinie, ani przyjaciołom. Zakochuje się w anonimowym koledze z klasy, którego poznał w Internecie. Czy Simon odważy się wyjawić prawdę?


IGRZYSKA ŚMIERCI: W PIERŚCIENIU OGNIA

Igrzyska śmierci: w pierścieniu ognia” to doskonały film sci-fi. Opowiada o czasach po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach. Główni bohaterowie - Katniss Everdeen oraz Peeta Mellark wyruszają na obowiązkowe Tournée Zwycięzców. Odwiedzają kolejne dystrykty w chwale zwycięstwa, choć bezczelnie złamali reguły rozgrywki. Pewnego razu dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich wyczyn. W tym samym czasie do organizacji jubileuszowych 75. Igrzysk przystępuje prezydent Snow. Dawni zwycięzcy będą musieli tym razem stanąć przeciwko sobie. Wydarzenia mogą odmienić państwo Panem bezpowrotnie.


STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW

Głównym bohaterem produkcji “Stowarzyszenie Umarłych Poetów” jest John Keating. To niezwykle charyzmatyczny anglista, który rozpoczyna pracę w bardzo ekskluzywnej szkole dla chłopców. Mężczyzna wyróżnia się dość niekonwencjonalnymi metodami nauczania, które wnoszą ogromny powiew świeżości do konserwatywnego programu uczelni. Dzięki wyjątkowemu profesorowi, uczniowie chcą poznawać świat. Zaczynają także wykorzystywać umiejętność samodzielnego myślenia, chcą rozwijać indywidualne pasje, a tym samym zmieniać swoje dotychczasowe życie. “Stowarzyszenie Umarłych Poetów” to bez wątpienia klasyka kina, która nigdy się nie zestarzeje. Już od wielu lat film inspiruje i wzrusza widzów na całym świecie. Warto dodać, że scenariusz został nagrodzony Oscarem.


NERVE

Nerve” to trzymający w napięciu, wizjonerski thriller, który porusza tematykę mediów społecznościowych, a konkretniej - pokusy i niebezpieczeństwa, które skrywają się w Internecie. Bohaterką filmu jest Vee - dziewczyna, która żyje w cieniu swojej przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wszystko zmienić, co uruchamia lawinę zdarzeń. Wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra polega na wykonywaniu prostych zadań, m.in. pocałowaniu przystojnego nieznajomego. Później sprawa się nieco komplikuje, a zadania są na granicy prawa. Vee i jej nowo poznany przyjaciel Ian zyskują popularność wśród Widzów, którzy wymyślają coraz bardziej złożone zadania, a stawka jest naprawdę wysoka. Wkrótce Vee uświadamia sobie, że jest obiektem manipulacji. Jej konta w Internecie zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve, gdzie musi walczyć o życie na oczach Widzów.