Swipe to the left

Filmy do obejrzenia z drugą połówką

Filmy do obejrzenia z drugą połówką
30 września 2018

Filmy do obejrzenia z drugą połówką

Często decydujemy się na wspólne oglądanie filmów ze swoją drugą połówką. Warto wybrać taką produkcję, która skłoni Was do wspólnej refleksji lub stworzy romantyczną atmosferę. Polecane filmy dla par świetnie nadają się do oglądania w długie jesienne czy zimowe wieczory. Warto skorzystać z poniższych propozycji, jeśli nie wiesz, jaki film z dziewczyną obejrzeć, zainspiruj się poniższą listą.


Czas na miłość

Czas na miłość” to jeden z najbardziej wzruszających filmów romantycznych. Tim kończy 21. rok swojego życia i tego samego dnia poznaje rodzinny sekret. Dowiaduje się, że wszyscy mężczyźni w jego rodzinie posiadają zdolność przywoływania przeszłości. Dla Tima oznacza to, że może kilkukrotnie przeżyć dowolny moment swojego życia, decydując się na zmiany. Dzięki temu losy jego - oraz jego bliskich - mogą obrać lepszy kierunek.

Tim, mimo początkowej niepewności, postanawia wykorzystać zdolności w życiu uczuciowym. Od dawna pragnie zdobyć serce Mary. Sprawy nie są jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, nawet jeśli w kółko możesz próbować od nowa, w miłości nie ma drogi na skróty. “Czas na miłość” to doskonały film na romantyczny wieczór we dwoje. Dostarczy Wam sporo łez radości i wzruszenia.

Choć tytuł może sugerować inaczej, nie jest to typowa komedia romantyczna. Choć miłość jest tutaj na pierwszym planie, pozostaje mnóstwo istotnych wątków pobocznych. Oprócz rodzącej się znajomości Tima i Mary, kluczowe znaczenie ma także relacja głównego bohatera z jego własnym ojcem. Do idealna produkcja do wspólnego oglądania z drugą połówką. Nie tylko porusza istotne tematy związane z ludzką egzystencją, ale także poprawia samopoczucie.


Złoty wiek kina: Casablanca / Doktor Żywago / Przeminęło z wiatrem

Jeśli nie wiesz, jaki film wybrać na romantyczny wieczór, zdecyduj się na klasykę. Warto postawić na pakiet, który zawiera aż trzy niezapomniane kultowe filmy, jak: Casablanca, Doktor Żywago oraz Przeminęło z wiatrem. To właśnie w tych produkcjach wzięły udział największe gwiazdy Hollywood. Jeśli obydwoje cenicie wyrafinowane kino, warto zrobić wieczorny maraton z klasyką filmową.

“Casablanca” to film, którego akcja toczy się podczas II wojny światowej. Właściciel nocnego klubu - Rick Blaine - pewnego dnia spotyka swoją dawną miłość, czyli Ilsę. Kobieta okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu - Victora Laszlo. Dawne uczucia budzą się na nowo. “Doktor Żywago” to kolejny kultowy film na romantyczny wieczór. Jego akcja rozgrywa się na przestrzeni 30. lat. W przedrewolucyjnej Rosji dochodzi do spotkania pomiędzy żonatym lekarzem a młodą Larą. Wstrząsy rewolucji październikowej początkowo ich łączą, a następnie rozdzielają. Czy będzie im dane ponownie do siebie wrócić? Ostatnim filmem z pakietu jest “Przeminęło z wiatrem”. Dzieło opowiada o losach Scarlett O’Hara - pięknej dziewczyny otoczonej kawalerami, która wiedzie bogate życie. Niestety, wszystko przerywa wojna.


Zapach kobiety

Zapach kobiety” to idealny film na romantyczny wieczór we dwoje. Opowiada o maturzyście dostojnej szkoły, który pewnego dnia zostaje zamieszany w uczniowską aferę. Los sprawia, że chłopak staje przed dylematem: czy donieść na kolegów, a samemu wyjść bez szwanku, czy może odmówić współpracy i postawić na honor? Podczas długiego weekendu maturzysta postanawia podjąć się opieki nad niewidomym oficerem. Wspólnie wyruszają do Nowego Jorku, m.in. do hotelu Astoria, drogich restauracji. Plan zakłada także łóżkowe spotkanie z piękną kobietą, a finalizacją ma być palnięcie sobie w łeb ze służbowego pistoletu.

Czy plan zostanie wypełniony w stu procentach? Jak wpłynie to na rozterki maturzysty? Niewidomy mężczyzna, choć jest zgorzkniały i cyniczny, wywrze ogromne wrażenie na chłopaku. Maturzysta będzie miał okazję zaznać iście męskiego życia, odwiedzając najlepsze lokale Nowego Jorku.


Dziewczyna z portretu

Jeśli obydwoje lubicie filmy biograficzne, “Dziewczyna z portretu” z pewnością przypadnie Wam do gustu. Produkcja oparta jest na prawdziwej historii, która momentami bywa niewiarygodna. Opowiada historię małżeństwa malarzy - Einara oraz Gerdy Wegenerów, które zostaje poddane próbie w momencie, gdy mężczyzna postanawia zmienić płeć.

Bez wątpienia film skłania do refleksji, momentami szokuje, zadziwia i fascynuje. Całość została podana w niezwykle wyrafinowany sposób. Sama historia jest bardzo ciekawa i czasami trudno uwierzyć, że to wszystko miało miejsce w rzeczywistości. Produkcja ukazuje przemianę, jaką przechodzi Einar. Film podejmuje trudną, aczkolwiek niezwykle aktualną tematykę. Choć początkowo można czuć dyskomfort wynikający z oglądania scen, w których mężczyzna stara się wydobyć kobiecość, z czasem dostrzega się prawdziwą kobietę w ciele mężczyzny.

Ile jest w stanie znieść kochająca żona? Ile wspólnego mają ze sobą miłość i cierpienie? Film “Dziewczyna z portretu” to bez wątpienia pozycja obowiązkowa, która skłoni Was do refleksji i rozmowy na trudne tematy.