Swipe to the left

Filmy o Halloween, które trzeba obejrzeć

Filmy o Halloween, które trzeba obejrzeć
9 grudnia 2018

Filmy o Halloween, które trzeba obejrzeć

Filmy doskonale potrafią oddać ducha Halloween. Jeżeli uwielbiasz czuć dreszczyk emocji, cenisz komediową zabawę z nutką mrocznej aury w tle, koniecznie sprawdź światowej sławy produkcje. Halloween to święto, które warto spędzić na filmowo. Nie oznacza to jednak, że horrory można oglądać wyłącznie 31 października. Postaw na dobry film z elementami grozy i baw się dobrze wraz z przyjaciółmi!


ANNABELLE: NARODZINY ZŁA

Lalka z upiornym wyrazem twarzy powraca! Tym razem strach dozowany jest powoli. W filmie poczucie niepokoju budowane jest przez klasyczne motywy - stonowane kolory, nieobecny wzrok pana domu, zakaz otwierania pewnych drzwi… “Annabelle: Narodziny zła” to produkcja, w której natężenie przerażających momentów zagęszcza się w idealnym momencie. W końcu dochodzimy do kulminacyjnej części pełnej mroku i sytuacji mrożących krew w żyłach. Czy wszyscy wyjdą żywi z tego pojedynku? Produkcja jest złożona ze schematów, które wierni fani Annabelle z pewnością już znają. Całość poukładana jest jednak w taki sposób, że widzowie nie będą w stanie oderwać wzroku od ekranu. To hipnotyzujący i wciągający film.


OBECNOŚĆ 2

Obecność 2” to kolejna część kultowej już produkcji. Badacze - Ed oraz Lorraine Warrenowie - chcą pomóc samotnej matce, która wychowuje czwórkę dzieci. Zamieszkują oni dom nawiedzany przez duchy. Co istotne, film jest oparty na autentycznej historii znanej jako nawiedzenie z Enfield. To jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków paranormalnych. Widzowie będą mieli okazje poznać mroczne tajemnice związane z pewnym nietuzinkowym domem. To horror inny niż wszystkie. Serwuje konkretną dawkę niepokoju. Nie ma tu rozlewu krwi, natomiast są demony, które nawiedzają bohaterów. Dodatkowo jest to film z przekazem, dlatego zapamiętacie go na długi czas.


TO

Produkcja “To” została okrzyknięta najlepszym filmem grozy wszech czasów. Arcydzieło stworzone przez Stephena Kinga teraz można zobaczyć w nowej odsłonie. Film opowiada losy siedmioro dzieci mieszkającej w miasteczku Derry, które łączą siły przeciwko nadnaturalnej istocie. Przerażająca postać od wieków nawiedza miejscowość. Tańczący klaun Pennywise jest potworem o nieopisanych mocach. Jeśli od dziecka przerażały Was klauny, “To” z pewnością sprawi, że niejednokrotnie podskoczycie ze strachu. Na pochwałę zasługuje także kapitalna gra aktorska oraz doskonały klimat. Horror wywołuje ciarki na plecach, a historia wciąga od pierwszych sekund. To produkcja wprost idealna na Halloween!


OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 5

Nie oszukasz śmierci - brzmi motyw przewodni filmu “Oszukać przeznaczenie 5”. Kultowa produkcja udowadnia, że nie ma ucieczki ani schronienia, a koniec jeszcze nigdy nie był tak blisko. Moce śmierci zostaną wyzwolone, gdy przeczucie jednego człowieka ratuje grupę robotników od tragicznego finału pod gruzami wiszącego mostu. Rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem, a grupa szuka sposobu na ucieczkę. Prawdziwą bombą dla widzów jest zakończenie, które wywraca wszystko o 180 stopni. Twórcom filmu udaje się doskonale budować napięcie, przez co ani na moment nie jesteśmy znudzeni fabułą. Jeśli obejrzeliście pozostałe części, ta również przypadnie Wam do gustu. Choć produkcja bazuje na znanym schemacie, prezentuje zupełnie nową jakość.


ANNABELLE

Starodawna lalka miała być wymarzonym podarunkiem dla żony Johna Forma. Mia początkowo cieszyła się z unikatowego prezentu, jednak radość nie trwała zbyt długo. Pewnej nocy para małżonków została napadnięta przez wyznawców szatana. Brutalnie atakują oni Johna i Mię, jednak sam rozlew krwi to nie wszystko… Złowroga Annabelle nie daje nawet chwili wytchnienia. Jeżeli szukacie horroru, który w pełni zaspokoi apetyt na strach, “Annabelle” będzie doskonałym wyborem. Film nie tylko serwuje solidną dawkę adrenaliny, ale także prezentuje ciekawych bohaterów, których losy aż chce się poznać. Scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, co czyni produkcję jeszcze bardziej przerażającą. Lalka Annabelle istnieje naprawdę, ale jest zamknięta w muzeum, gdzie co jakiś czas skraplana jest wodą święconą.